Opiekacze

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Opiekacze do kanapek

Jaki opiekacz do kanapek kupić?

Wielu z nas często zastanawia się, co przygotować na śniadanie lub kolację i jak smacznie wykorzystać wczorajsze pieczywo lub jak spożytkować niezjedzone w pracy czy szkole kanapki. Odpowiedzią może być opiekacz, który ze zwykłej kanapki zrobi pyszne zapiekanki. W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór opiekaczy do kanapek, zarówno tych najprostszych, jak i tych bardziej zaawansowanych. Atrakcyjne ceny i wysoka jakość produktów oferowanych przez sklep Carrefour, są synonimem udanych zakupów.

Opiekacz do kanapek

Często błędnie jest mylony z tosterem. Jednak istnieje znaczna różnica między tymi dwoma urządzeniami. W tosterze bowiem przygotujemy tylko i wyłącznie grzanki. Opiekacz do kanapek natomiast, jest znacznie bardziej zaawansowanym urządzeniem, przy pomocy którego przygotujemy nie tylko suche grzanki, ale przede wszystkim zapieczemy rozmaite kanapki. Ciekawy jest fakt, że niektóre modele opiekaczy do kanapek oferują nam również funkcję grillowania, dzięki czemu bez przeszkód przygotujemy w nim na przykład pyszne grillowane mięso.

Różnorodność opiekaczy do kanapek

Z czasem na rynku możemy znaleźć coraz bardziej unowocześnione urządzenia kuchenne. Do tej puli zaliczają się również opiekacze do kanapek. Różnorodność tych urządzeń niejednego może przyprawić o zawrót głowy. Standardowe modele opiekaczy przystosowane zostały do zapiekania kanapek, sporządzonych z chleba tostowego. Jednak producenci opiekaczy coraz bardziej unowocześniają swoje urządzenia i dostosowują je do potrzeb klientów. Dzięki temu na rynku możemy spotkać opiekacze do kanapek, za pomocą których bez problemu przygotujemy bułki na hamburgery, zapieczemy kanapki ze zwykłego chleba, a nawet upieczemy gofry.

Obecnie dostępne są również opiekacze 3w1, które łączą w sobie wszystkie wymienione wyżej funkcje.

Opiekacz do kanapek 3w1

Jak już wcześniej wspominaliśmy, w naszej ofercie znajdują się również opiekacze 3w1. Są to urządzenia, z pomocą których, oprócz zapieczenia kanapek, możemy korzystać z funkcji grilla i gofrownicy. Na tym jednak jeszcze nie koniec. Pośród wielorakich modeli, możemy natknąć się również na opiekacze z wymiennymi płytkami. Tego typu urządzenia pozwalają na swobodne dopasowani płytki do rodzaju i wielkości potrawy, a samo czyszczenie urządzenia jest banalnie proste.

Opiekacz do kanapek – na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru opiekacza do kanapek, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka parametrów, jakie dany model oferuje i dostosować je do własnych potrzeb:

  • Moc – jak już wiadomo, decyduje głównie o szybkości nagrzewania się urządzenia. Im moc opiekacza będzie większa, tym szybciej urządzenie będzie gotowe do użycia. Zwykle dobrej jakości opiekacze do kanapek posiadają moc rzędu 700-800 W. Jeśli planujemy przyrządzać w opiekaczu kanapki z różnego rodzaju produktów i pieczywa, powinniśmy zdecydować się na model z regulacją mocy.
  • Obudowa – to właśnie od niej w głównej mierze zależy to, jak szybko opiekacz będzie się niszczył. Warto pamiętać, że opiekacz nagrzewa się do wysokich temperatur, dlatego też jeśli tylko budżet nam na to pozwala, warto zdecydować się na opiekacz w metalowej obudowie. Słabej jakości obudowa z plastiku, pod wpływem wysokiej temperatury może ulec zniszczeniu.
  • Powłoka – jest chyba najważniejszym elementem opiekacza. To właśnie od jakości powłoki zależy, czy zapiekane jedzenie nie będzie przywierać i się przypalać. Najczęściej spotykane w opiekaczach są powłoki teflonowe i ceramiczne.
  • Uchwyt/rączka – jest najczęściej dotykanym przez nas elementem opiekacza, dlatego warto, by była wykonana z materiałów, które nie będą się nagrzewały.
  • Miejsce na jedzenie – jest to dość istotny element, który stanowi o różnorodności przygotowywania posiłków w opiekaczu. Warto, by opiekacz do kanapek posiadał większą szczelinę między płytami. Pozwoli to na przygotowywanie grubszych kanapek. Dodatkowo warto sprawdzić, czy opiekacz posiada elastyczne zawiasy, które zapobiegną rozgniataniu jedzenia podczas pieczenia.

Dodatkowym atutem opiekacza będzie możliwość chowania kabla w obudowie, a także możliwość ustawienia urządzenia w pionie. Obie te cechy znacznie ułatwią przechowywanie sprzętu.

Dodatkowe akcesoria opiekaczy do kanapek

Podczas zakupu opiekacza do kanapek warto sprawdzić, jakie funkcje dodatkowe i akcesoria, posiada dany model. W ofercie znajdziemy opiekacze oferujące:

  • regulację temperatury (pozwalającą na ręczne dopasowanie temperatury odpowiednio do zapiekanych produktów),
  • lampki kontrolne (informują o podłączeniu urządzenia do sieci elektrycznej i o gotowości do użycia),
  • antypoślizgowe nóżki (dzięki którym urządzenie stabilnie spoczywa na blacie i nie przesuwa się),
  • zabezpieczenia w postaci np. czujnika temperatury.

Dodatkowo każdy opiekacz do kanapek może oferować inny kształt przygotowywanych kanapek. Większość urządzeń oferuje przygotowanie czterech trójkątnych lub dwóch prostokątnych kanapek. Jednak to, jakie kanapki ma przygotowywać nasz opiekacz, zależy tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych upodobań.