Multicookery

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Multicookery

Jaki multicooker wybrać?

W ostatnim czasie rynek sprzętu kuchennego opanowały multicookery. Są to niezwykle zaawansowane urządzenia, które z powodzeniem mogą zastąpić nawet kilka kuchennych urządzeń, jak parowar, frytkownicę, piekarnik, a nawet kuchenkę! W ofercie sklepu internetowego Carrefour.pl znajduje się bogata oferta multicookerów pochodzących od renomowanych producentów, w atrakcyjnych cenach.

Multicooker – czym jest i jak działa?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, multicookery są to zaawansowane urządzenia, które skutecznie mogą zastąpić kilka sprzętów kuchennych. To niepozornie wyglądające urządzenie pozwala na przygotowywanie dań gotowanych tradycyjnie i na parze, smażonych, pieczonych czy nawet duszonych. Niektóre modele pozwalają także na wyrabianie ciast. Multicookery pozwalają na przygotowywanie setek potraw – wystarczy wybrać przepis, umieścić potrzebne składniki w naczyniu i włączyć urządzenie! Dania z multicookera nie wymagają ciągłego mieszania i niesamowitych zdolności kulinarnych. Dzięki temu urządzeniu nawet laik przygotuje wyśmienite danie dla całej rodziny.

Cechy multicookerów

Obecnie dostępne na rynku multicookery mogą posiadać różne funkcje, spośród których możemy wyróżnić:

  • podgrzewanie wielostronne,

  • podtrzymywanie temperatury,

  • opóźniony start,

  • gotowanie na parze,

  • szeroki asortyment programów gotowania.

Podgrzewanie wielostronne

W przeciwieństwie do klasycznych kuchenek, multicookery podgrzewają potrawy ze wszystkich stron jednocześnie. Takie działanie wynika z ich konstrukcji, gdyż cała misa urządzenia otoczona jest elementami grzejnymi. Podgrzewanie wielostronne w multicookerach pozwala na jeszcze szybsze przygotowanie posiłków i zmniejsza ryzyko ich przypalenia.

Podtrzymywanie temperatury

Jest to niezwykle przydatna funkcja, która skutecznie zapobiega wystudzeniu przygotowanych potraw. Jeśli z różnych przyczyn nie możemy zjeść obiadu zaraz po jego przygotowaniu, multicooker podtrzyma jego temperaturę nawet przez kilka godzin.

Opóźniony start

Jest to bardzo przydatna funkcja, szczególnie w przypadku zabieganych osób i singli. Jeśli chcemy zjeść ciepły i świeżo przygotowany obiad zaraz po przyjściu do domu, możemy zaprogramować multicooker tak, by nasz obiad gotowy był na podaną przez nas godzinę.

Gotowanie na parze

Bardzo przydatną funkcją multicookera jest gotowanie na parze. Nie od dziś wiadomo, że ten sposób gotowania potraw jest o wiele zdrowszy od tradycyjnego i dlatego też multicookery do gotowania na parze cieszą się tak dużą popularnością. Urządzenie wyposażone w tę funkcję pozwoli na przygotowanie smacznych i zdrowych potraw.

Programy

Obecnie znajdujące się w sprzedaży multicookery wyposażone są w szereg programów, które świadczą o ich uniwersalności. Za pomocą jednego urządzenia możemy przygotować dania smażone, gotowane, pieczone, duszone a nawet gotowane na parze. Wiele multicookerów pozwala także na przygotowanie zup, dżemów, a nawet ciast i chlebów!

Multicooker – parametry

Kupując multicooker powinniśmy wziąć pod uwagę kilka parametrów, które wpłyną na wygodę użytkowania i praktyczność urządzenia.

Moc

Kupując multicooker, w zależności od modelu, możemy natrafić na moc rzędu 500-1500 W. W przypadku multicookerów, moc decyduje o tym, jak szybko przygotujemy potrawy i ile energii elektrycznej zużyje urządzenie. Wbrew pozorom mniejsza moc urządzenia nie musi oznaczać, że sprzęt będzie bardziej oszczędny. Warto pamiętać, że multicooker o mniejszej mocy potrzebuje więcej czasu do nagrzania, poprzez co może zużyć więcej energii elektrycznej.

Pojemność

W sprzedaży dostępne są także multicookery, oferujące różne pojemności. Jest to kolejny ważny parametr, który powinniśmy dobrać głównie pod kątem ilości osób, dla których będziemy przygotowywali potrawy. Do dyspozycji mamy multicookery o pojemności 1,5-6 litrów.

Wyposażenie

Nowsze modele multicookerów często wyposażane są w czytelny, elektroniczny wyświetlacz, który ułatwia programowanie urządzenia i pozwala na odpowiednie dostosowanie procesu przygotowania potraw. Dodatkowo wiele modeli dysponuje wbudowaną książką z przepisami na dania z multicookera, koszyki do smażenia, szczypce i łyżki.

Funkcje dodatkowe

Oprócz standardowych funkcji, jak gotowanie, gotowanie na parze, pieczenie, duszenie i smażenie, multicookery mogą posiadać również inne programy. Na rynku dostępne są modele z możliwością pasteryzacji produktów i takie, które bez problemu upieką chleb czy zrobią domowy jogurt. Dodatkowo w multicookerach możemy natknąć się na bardzo przydatną funkcję podtrzymywania temperatury. Na rynku dostępne są także multicookery z funkcją szybkowaru, które w mig przygotują pyszny i pożywny posiłek.

Oferta sklepu Carrefour bogata jest w multicookery o różnych parametrach, dlatego z pewnością zajdziesz u nas urządzenie dopasowane do swoich potrzeb. Atrakcyjne ceny, renomowani producenci i wysoka jakość produktów, to dodatkowe atuty multicookerów z naszej oferty.