Maszynki do mielenia

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Maszynki do mielenia mięsa

Jaką maszynkę do mielenia mięsa wybrać?

Tradycyjne, ręczne maszynki do mielenia mięsa coraz szybciej odchodzą w niepamięć. Ich miejsce zajmują elektryczne odpowiedniki, które poza podstawową funkcją, jaką jest mielenie mięsa, ułatwiają wiele innych prac i sprawiają, że przygotowanie potraw staje się szybsze i prostsze. Sklep Carrefour.pl zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą nowoczesnych i funkcjonalnych maszynek do mielenia.

Nowoczesne maszynki do mielenia– funkcjonalność i prostota obsługi

Choć przeznaczone są do spełniania podstawowego zadania, jakim jest rozdrabnianie mięsa, nowoczesne maszynki do mielenia spełniają szereg innych funkcji. Z ich pomocą między innymi:

 • poszatkujesz warzywa,
 • wyciśniesz sok z owoców, a także przygotujesz mus owocowy,
 • przygotujesz makaron, a nawet kiełbasę,
 • uformujesz ciasteczka,
 • zmielisz mak lub kawę.

Wielofunkcyjność maszynek do mielenia jest wynikiem zastosowania wymiennych sitek i końcówek, dzięki czemu można z łatwością wykonać każde kulinarne zadanie. Takie maszynki do mielenia mają prawo aspirować do miana prawdziwie wielofunkcyjnych robotów kuchennych. Inną, niewątpliwą zaletą maszynek do mielenia jest wyjątkowa prostota ich obsługi. W odróżnieniu od swoich ręcznych odpowiedników, do pracy z elektrycznymi, nowoczesnymi maszynkami do mielenia nie potrzeba siły. Czasy, gdy ręczne mielenie mięsa było prawdziwym wyzwaniem dla mięśni to już przeszłość. Moce i wydajne silniki napędzające maszynkę do mielenia wykonają precyzyjnie każde zadanie za Ciebie.

Jak zbudowana jest maszynka do mielenia?

Solidne i trwałe maszynki do mielenia powinny odznaczać się wysoką jakością materiału, z jakiego są wykonane. W sprzedaży najczęściej spotkać można maszynki do mielenia wykonane ze:

 • stali,
 • aluminium,
 • plastiku,
 • żeliwa.

Wybór pozostaje oczywiście kwestią indywidualnych preferencji. Warto jednak upewnić się, że materiał, z jakiego zbudowana jest maszynka do mielenia , gwarantuje długotrwałe jej używanie. Uwagę należy również zwrócić na jakość poszczególnych elementów urządzenia:

 • tacki – im większa, tym wygodniejsza,
 • popychacza – służącego do popychania produktów z tacki do gardzieli maszynki,
 • nóżek mocujących – koniecznie muszą być antypoślizgowe, najlepiej wykonane z gumy.

Niektóre maszynki do mielenia wyposażone są w dodatkowe funkcje lub ułatwienia. Dla przykładu schowek w obudowie na kabel zasilający, co ułatwia przechowywanie urządzenia, funkcja rewers – pozwalająca wycofać produkt może zablokować mechanizm, a także wygodny i czytelny ekran LCD. Decydując się na zakup maszynki do mielenia, należy koniecznie zwrócić uwagę na najważniejszą jej cechę, jaką jest wydajność, czyli ilość produktów w kilogramach, jaką urządzenie zmieli w minutę. Najczęściej maszynki do mielenia oferują wydajność na poziomie około 1,5 - 3 kg/min.

Maszynki do mielenia – niezbędne w każdym domu

Mimo, iż wynaleziono je ponad 100 lat temu, maszynki do mielenia nie tracą na popularności. Nowoczesne urządzenia do mielenia są niezbędnym sprzętem w każdej kuchni, w której stawia się na różnorodność potraw i wygodę pracy. Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą funkcjonalnych maszynek do mielenia.