Maszynki do mielenia

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Maszynki do mielenia mięsa

Normalna cena: 349,00 zł

Special Price 279,00 zł

Jaką maszynkę do mielenia mięsa wybrać?

Tradycyjne, ręczne maszynki do mielenia mięsa coraz szybciej odchodzą w niepamięć. Ich miejsce zajmują elektryczne odpowiedniki, które poza podstawową funkcją, jaką jest mielenie mięsa, ułatwiają wiele innych prac i sprawiają, że przygotowanie potraw staje się szybsze i prostsze. Sklep Carrefour.pl zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą nowoczesnych i funkcjonalnych maszynek do mielenia.

Nowoczesne maszynki do mielenia– funkcjonalność i prostota obsługi

Choć przeznaczone są do spełniania podstawowego zadania, jakim jest rozdrabnianie mięsa, nowoczesne maszynki do mielenia spełniają szereg innych funkcji. Z ich pomocą między innymi:

 • poszatkujesz warzywa,
 • wyciśniesz sok z owoców, a także przygotujesz mus owocowy,
 • przygotujesz makaron, a nawet kiełbasę,
 • uformujesz ciasteczka,
 • zmielisz mak lub kawę.

Wielofunkcyjność maszynek do mielenia jest wynikiem zastosowania wymiennych sitek i końcówek, dzięki czemu można z łatwością wykonać każde kulinarne zadanie. Takie maszynki do mielenia mają prawo aspirować do miana prawdziwie wielofunkcyjnych robotów kuchennych. Inną, niewątpliwą zaletą maszynek do mielenia jest wyjątkowa prostota ich obsługi. W odróżnieniu od swoich ręcznych odpowiedników, do pracy z elektrycznymi, nowoczesnymi maszynkami do mielenia nie potrzeba siły. Czasy, gdy ręczne mielenie mięsa było prawdziwym wyzwaniem dla mięśni to już przeszłość. Moce i wydajne silniki napędzające maszynkę do mielenia wykonają precyzyjnie każde zadanie za Ciebie.

Jak zbudowana jest maszynka do mielenia?

Solidne i trwałe maszynki do mielenia powinny odznaczać się wysoką jakością materiału, z jakiego są wykonane. W sprzedaży najczęściej spotkać można maszynki do mielenia wykonane ze:

 • stali,
 • aluminium,
 • plastiku,
 • żeliwa.

Wybór pozostaje oczywiście kwestią indywidualnych preferencji. Warto jednak upewnić się, że materiał, z jakiego zbudowana jest maszynka do mielenia , gwarantuje długotrwałe jej używanie. Uwagę należy również zwrócić na jakość poszczególnych elementów urządzenia:

 • tacki – im większa, tym wygodniejsza,
 • popychacza – służącego do popychania produktów z tacki do gardzieli maszynki,
 • nóżek mocujących – koniecznie muszą być antypoślizgowe, najlepiej wykonane z gumy.

Niektóre maszynki do mielenia wyposażone są w dodatkowe funkcje lub ułatwienia. Dla przykładu schowek w obudowie na kabel zasilający, co ułatwia przechowywanie urządzenia, funkcja rewers – pozwalająca wycofać produkt może zablokować mechanizm, a także wygodny i czytelny ekran LCD. Decydując się na zakup maszynki do mielenia, należy koniecznie zwrócić uwagę na najważniejszą jej cechę, jaką jest wydajność, czyli ilość produktów w kilogramach, jaką urządzenie zmieli w minutę. Najczęściej maszynki do mielenia oferują wydajność na poziomie około 1,5 - 3 kg/min.

Maszynki do mielenia – niezbędne w każdym domu

Mimo, iż wynaleziono je ponad 100 lat temu, maszynki do mielenia nie tracą na popularności. Nowoczesne urządzenia do mielenia są niezbędnym sprzętem w każdej kuchni, w której stawia się na różnorodność potraw i wygodę pracy. Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą funkcjonalnych maszynek do mielenia.