Krajalnice

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Krajalnice do chleba, wędlin i sera

Jaką krajalnicę kupić?

Jeśli wybierasz w sklepie większe porcje wędliny lub sera do pokrojenia w domu lub preferujesz nie krojony chleb, z pewnością spotkałeś się z problemem nierównych plasterków. Nawet najostrzejszy nóż bowiem nie zagwarantuje równych kromek chleba czy cienkich plasterków wędlin i sera. Poszukując rozwiązań zmory nierównych porcji, warto rozważyć zakup wysokiej jakości krajalnicy. Nie jest to podstawowe wyposażenie kuchni, jednak już chwilę po zakupie staje się jednym z częściej wykorzystywanych urządzeń.

Czy warto zakupić krajalnicę?

Nowoczesne krajalnice służą szybkiemu, bezpiecznemu i precyzyjnemu porcjowaniu żywności. W praktyce wykorzystuje się je do pokrojenia na równe plastry każdego rodzaju wędlin, serów, chleba, a nawet warzyw. Zaletą krajalnic jest możliwość dobrania grubości krojenia w zależności od produktu. Najczęściej dostępne są zakresy od 0 do 20 mm. Pozwala to dostosować grubość krojenia do własnych potrzeb i oczekiwań. Jeśli więc chcesz upewnić się, że na Twoim stole za każdym razem postawisz równe plasterki wędlin, serów lub chleba – krajalnice powinny znaleźć ważne miejsce wśród wyposażenia Twojej kuchni.

Wybieramy krajalnicę do kuchni

Opierając się na sposobie działania, krajalnice możemy podzielić na dwie zasadnicze grupy:

  • Krajalnice elektryczne– do zabudowy lub wolnostojące,
  • Krajalnice mechaniczne– najczęściej wykorzystywane do krojenia jaj, owoców i warzyw.

Decydując się na zakup urządzenia do krojenia wędlin serów i chleba szczególną uwagę musimy zwrócić na jego najważniejszy element – nóż. Krajalnice wyposażone są w obrotowe ostrze, które wprawione w ruch precyzyjnie, szybko i bezpiecznie tnie chleb na kromki lub wędlinę czy ser na równej grubości plasterki. Dlatego też wybierając krajalnicę domową warto upewnić się, że ostrze wykonane jest ze stali nierdzewnej lub chromowo-węglowej. Ostrze krajalnicy może występować w różnych modelach. Najczęściej spotkać można jednak:

  • Noże gładkie – przeznaczone do krojenia wędlin, serów oraz warzyw,
  • Noże ząbkowane – najbardziej uniwersalne noże w zestawach wielofunkcyjnych.

Warto pamiętać o tym, że noże gładkie rzadko znajdują się w standardowym zestawie do krajalnicy domowej. Należy więc upewnić się, że takie ostrze możemy dodatkowo zakupić oraz istnieje możliwość łatwej wymiany ostrza w urządzeniu.

Wyposażenie krajalnicy domowej

Poza najwyższej jakości ostrzem, krajalnice domowe posiadają dodatkowe elementy, których jakość również nie powinna budzić naszych wątpliwości. Są to:

  • Podajnik – najlepiej przesuwany, wykonany ze stali lub tworzywa sztucznego,
  • Korpus – podobnie jak podajnik powinien być wykonany z trwałych, bezpiecznych oraz lekkich materiałów,
  • Dociskacz – zapewniający ochronę palców oraz gwarantujący precyzyjne krojenie,

Design krajalnicy domowego użytku nie jest najbardziej istotną jej cechą. Dobrze jednak, gdy krajalnica dobrze komponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia kuchni. Sklep Carrefour.pl poleca bogaty wybór krajalnic domowych, wśród których z pewnością znajdziecie najbardziej odpowiadające Wam urządzenia. Nasze krajalnice to wyjątkowy sprzęt, który z pewnością spełni wszystkie Wasze oczekiwania.