Gofrownice

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Gofrownice

Jaką gofrownicę kupić?

Któż z nas nie lubi chrupiących gofrów z bitą śmietaną, owocami, czekoladą czy pudrem? Kojarzą nam się z latem, są wspomnieniem nadmorskich wakacji. Jednak jak przywołać wspomnienie lata w domowym zaciszu? Oprócz dobrej receptury na ciasto, potrzebujemy również odpowiedniego urządzenia – gofrownicy. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się bogaty asortyment gofrownic, które pozwolą na przygotowanie idealnych wafli w domu.

Rodzaje gofrownic

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje gofrownic – tradycyjne i wielofunkcyjne. Dopasuj gofrownicę idealną dla Ciebie.

Gofrownica tradycyjna

Gofrownice klasyczne są najczęściej spotykanym typem urządzeń. Składają się z dwóch płyt, które są ciągle podgrzewane. Urządzenia tradycyjne posiadają funkcję regulacji temperatury, dzięki czemu bez problemu możemy dopasować ją do rodzaju ciasta. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu grzania, gofry będą chrupiące i rumiane. Tego typu sprzęt przeznaczony są dla osób, którym zależy na komfortowym przygotowywaniu gofrów.

Gofrownica wielofunkcyjna

Gofrownice wielofunkcyjne są to bardziej zaawansowane urządzenia, zwykle z wymiennymi płytkami w zestawie. Tego typu sprzęt pozwala na przygotowanie nie tylko gofrów, ale również tostów czy potraw grillowanych. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wielofunkcyjność urządzeń.

Gofrownica – na co zwrócić uwagę?

Wybór dobrej gofrownicy nie należy do najłatwiejszych. Na rynku znajduje się wiele urządzeń, oferujących różne parametry i funkcje. Jednak na co zwrócić uwagę, by gofry były chrupiące i nie robiły się gumowate?

Płytki

Oprócz dobrej receptury na ciasto, efekt gofrów jak znad morza zapewni nam dobra gofrownica. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na płytki, które mają bezpośredni kontakt z ciastem. Aby gofry nie przywierały, powinniśmy wybierać urządzenia z płytkami pokrytymi odpowiednią powłoką, np. Teflonem od firmy DuPont. Poza nią, ważne jest także to, aby płytki równomiernie do siebie przylegały.

Podczas wyboru gofrownicy powinniśmy także zwrócić uwagę na to, jaki kształt płytek oferuje dany model. To od niego zależy kształt gofrów, jaki uzyskamy. Do wyboru mamy serduszka, kwadraty, prostokąty, trójkąty, a nawet buźki czy Myszki Miki. Kształt płytek, na jaki się zdecydujemy, stanowi również o ilości gofrów, jaką będziemy mogli upiec jednorazowo. Jeśli wybierzemy kwadraty czy prostokąty, uzyskamy 2 lub 4 (w zależności od modelu) gofry, wielkością porównywalne do tych, które jemy nad morzem. Jeśli z kolei zdecydujemy się na serduszka czy buźki, za jednym pieczeniem uzyskamy nawet 6-8 gofrów, jednak będą one znacznie mniejsze.

Obudowa i kabel

Obudowa gofrownicy ma bardzo duży wpływ na wytrzymałość urządzenia. Na rynku możemy spotkać gofrownice z obudową żeliwną lub stalową, a także wykonaną z tworzywa (np. aluminium). Jeśli zależy nam na wysokiej trwałości i odporności na uszkodzenia, powinniśmy zdecydować się na zakup gofrownicy ze stali lub żeliwa. Ważne jest, by obudowa się nie nagrzewała, a samo urządzenie wyposażone było w antypoślizgowe nóżki. Takie rozwiązania pozwolą na uniknięcie niechcianych poparzeń.

Bardzo ważny jest również przewód, w który gofrownica została wyposażona. Przewód powinien być na tyle długi, by bez przeszkód można było ustawić urządzenie w bezpiecznym i stabilnym miejscu. Dodatkowym atutem będzie możliwość schowania kabla w obudowie, co znacząco wpłynie na łatwość przechowywania urządzenia.

Moc i regulacja temperatury

W zależności od producenta, moc gofrownic może wahać się w granicach 700-1650 W. Jak wiadomo, im większa moc, tym urządzenie szybciej się nagrzeje. Moc urządzenia ma również wpływ na jakość przygotowywanych gofrów. Jeśli chcemy, by nasze gofry były dobrze upieczone i chrupiące, powinniśmy wybrać urządzenie o mocy minimum 1000 W.

Bardzo przydatną funkcją jest możliwość regulacji temperatury. Dzięki temu możemy dopasować chrupkość wafli do naszych indywidualnych upodobań. O wystarczającym nagrzaniu płytek i gotowości urządzenia do pracy, poinformuje nas specjalna lampka kontrolna. Na tym etapie warto również sprawdzić, czy wybrany model posiada wbudowany termostat. Termostat kontroluje bowiem temperaturę i chroni urządzenie przed przegrzaniem.

Funkcje dodatkowe

Jak wspominaliśmy wcześniej, gofrownice oprócz pieczenia gofrów, mogą oferować również inne funkcje. Niektóre modele, dzięki wymiennym płytkom oferują również możliwość opiekania kanapek czy tostów, grillowania mięs, ryb i warzyw, a nawet wypiekania kruchych ciasteczek i babeczek.

Sklep Carrefour oferuje szereg różnych modeli gofrownic, z pomocą których przygotujesz wyśmienite gofry niczym z nadmorskiej budki. Wysoka jakość oferowanych produktów, solidne wykonanie i atrakcyjna cena, to tylko nieliczne z zalet, jakie oferują produkty z naszej oferty.