Przelewowe

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Ekspresy przelewowe do kawy

Jaki ekspres do kawy przelewowy wybrać?

Jeśli jesteś wielbicielem kawy i marzysz o tym, by w domowym zaciszu przygotowywać czarny napar niczym z najlepszej kawiarni, powinieneś wyposażyć się nie tylko w dobrej jakości kawę, ale także sprzęt, który dobrze ją przygotuje. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli ekspresów do kawy, a różnorodność ich funkcji może przyprawiać o zawrót głowy. W ofercie sklepu internetowego Carrefour.pl znajduje się bogata gama ekspresów przelewowych do kawy, które pozwolą na przygotowanie intensywnego i aromatycznego naparu kawowego.

Ekspres przelewowy

Ekspres przelewowy działa na podobnej zasadzie, jak ta, którą stosujemy podczas tradycyjnego parzenia kawy w filiżance. W ekspresie przelewowym zmielone ziarna kawy umieszcza się na papierowym filtrze, przez które dalej przelewana jest gorąca woda. Takie działanie pozwala na przygotowanie większej ilości kawy jednorazowo i utrzymanie wysokiej temperatury kawy znajdującej się w ekspresie przez dłuższy czas (poprzez zastosowanie płyty grzejnej).

Tego typu ekspresy znajdą swoje zastosowanie u osób, które dziennie zaparzają dużą ilość kawy. Kawa przygotowywana za pomocą ekspresu przelewowego może mieć nieco kwaskowy i goryczkowaty smak, jednak zawiera większą ilość kofeiny od kawy, którą przygotowuje się w ekspresie ciśnieniowym.

Zasada działania ekspresu przelewowego

Bez względu na to, jaki model ekspresu przelewowego wybierzemy, każdy z nich wyposażony jest w specjalny zbiornik na wodę i filtr, na którym umieszcza się zmielone ziarna kawy. W tego typu ekspresie woda podgrzewana jest do temperatury około 96 stopni Celsjusza, gdzie dalej zostaje przepuszczona przez kawę, a następnie trafia do specjalnego naczynia/dzbanka.

W zależności od wybranego modelu, dzbanek na kawę w ekspresie przelewowym może pomieścić nawet sześć filiżanek aromatycznego naparu. Dużą zaletą tego typu urządzeń jest odseparowanie fusów od naparu, dzięki czemu zyskamy nie tylko pełen aromatu, ale także czysty napój.

Filtry

Jak już wcześniej wspominaliśmy, ekspres przelewowy wyposażony jest w specjalny, najczęściej papierowy filtr, na którym umieszcza się zmielone ziarna kawy. Wybierając model z wymiennymi filtrami, po każdym użyciu ekspresu będziemy musieli pamiętać o jego wymianie, co z czasem może stać się nieco uciążliwe. Na rynku dostępne są jednak ekspresy przelewowe z filtrem stałym, które mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem tego problemu. w tym przypadku należy jedynie pamiętać o regularnym czyszczeniu filtra.

Dodatkowym atutem ekspresu przelewowego będzie podgrzewany dzbanek, który stale będzie podtrzymywał temperaturę gotowej kawy. Warto jednak pamiętać, ze zbyt długo podgrzewana kawa będzie traciła swój aromat.

Dodatkowe funkcje ekspresów przelewowych

Podczas wyboru ekspresu przelewowego do domu, z pewnością natniemy się na dodatkowe funkcje, jakie oferują poszczególne modele tego typu urządzeń.

Ekspres przelewowy z młynkiem

Jeśli zależy Ci na intensywnym smaku i aromacie przygotowywanej kawy, powinieneś zdecydować się na zakup ekspresu przelewowego z młynkiem. Jak wiadomo, kawa już zmielona, którą na co dzień posiadamy w domu, nie gwarantuje pełni smaku naszej kawie, dlatego zakup ekspresu z młynkiem będzie doskonałym rozwiązaniem. Kawa zmielona świeżo, tuż przed zaparzeniem będzie miała głębię smaku i intensywny aromat. Ekspresy przelewowe z wbudowanym młynkiem są jednak nieco droższe od tradycyjnych modeli. Dobrym rozwiązaniem może także okazać się zakup oddzielnego młynka do kawy.

Ekspres przelewowy z termosem

Na rynku możemy spotkać ekspresy przelewowe z termosem. Są to urządzenia, które doskonale sprawdzą się u osób nie lubiących zimnej kawy i ceniących sobie praktyczność. Zaparzona kawa trafia do specjalnego dzbanka termicznego, który utrzymuje naszą kawę w wysokiej temperaturze przez długi czas. W przeciwieństwie do ekspresów do kawy z płytą grzejną, ekspresy z termosem zapobiegają ulatnianiu się aromatu z naszej kawy. Najczęściej dzbanki termiczne w ekspresach przelewowych wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu materiał nie wchodzi w reakcję ze znajdującym się w nim naparem.

Ekspres przelewowy z timerem

Dla osób zapracowanych lub dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie poranka bez kawy, doskonałym rozwiązaniem może okazać się zakup ekspresu przelewowego z timerem. Funkcja zegara pozwala bowiem na zaprogramowanie urządzenia tak, by zaparzył nam kawę na określoną godzinę.

W ofercie sklepu internetowego Carrefour.pl znajdują się dobrej jakości ekspresy przelewowe, pochodzące od znanych i lubianych producentów. Wszystkie ekspresy do kawy z naszej oferty okraszone są dodatkowo dobrymi opiniami użytkowników i przystępnymi cenami. Nie zwlekaj i już dziś postaw na wygodę i smak, kupując ekspres przelewowy z naszej oferty!