Ciśnieniowe

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Ekspresy ciśnieniowe do kawy (automatyczne)

Jaki ekspres do kawy ciśnieniowy wybrać?

Któż z nas nie lubi o poranku wypić gorącej, aromatycznej i w mig stawiającej na nogi kawy? Każdy kawomaniak wie, że aby kawa w domu smakowała jak ta z prawdziwej kawiarni, należy ją odpowiednio przygotować. Aby wyciągnąć z kawy prawdziwy smak i aromat, niezbędny może okazać się dobry ekspres do kawy. Na rynku dostępnych jest wiele ekspresów do kawy, zaczynając od kapsułkowych, przez przelewowe, aż do ciśnieniowych. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroka gama ciśnieniowych ekspresów do kawy, z którymi przygotujesz wyśmienicie aromatyczną kawę w domowym zaciszu.

Ekspres ciśnieniowy – rodzaje i zasada działania

Ekspresy ciśnieniowe są to urządzenia o dość prostej zasadzie działania. Do tego rodzaju ekspresów do kawy możemy zaliczyć:

 • ekspres ciśnieniowy kolbowy,

 • ekspres ciśnieniowy automatyczny,

 • ekspres ciśnieniowy kapsułkowy,

 • kawiarkę.

Ekspres ciśnieniowy kolbowy

Ten rodzaj ekspresu działa na mało skomplikowanej zasadzie. Gorąca woda pod ciśnieniem przepływa przez kolbę ze zmieloną kawę, dzięki czemu otrzymujemy bardzo intensywny kawowy napar, czyli espresso, na podstawie którego możemy przygotować inne rodzaje kawy, jak latte, americano, cappuccino. Nowsze modele kolbowych ekspresów wyposażone zostają w spieniacz do mleka.

Ciśnieniowy ekspres kolbowy wyposażony jest w pojemniki na wodę, gotową kawę oraz charakterystyczne kolby, w których umieszcza się zmielone ziarna. Wiele modeli ekspresów kolbowych posiada również wbudowany młynek do kawy, co jest dodatkowym atutem.

Ekspres ciśnieniowy automatyczny

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne są najbardziej zaawansowanymi ekspresami do kawy, jakie obecnie znajdują się na rynku. Tego typu urządzenia wyposażane są w wbudowane spieniacze do mleka i młynki. W przeciwieństwie do ekspresów kolbowych, ekspresy automatyczne nie posiadają charakterystycznych kolb, a jedynie specjalny pojemnik, w którym znajdują się zmielone ziarna kawy.

Z racji, iż ekspresy automatyczne zaliczane są do ekspresów wysokociśnieniowych, warto zaznaczyć, że pompa w dobrym ekspresie automatycznym powinna generować ciśnienie na poziomie około 15 barów.

Pstryk! I kawa gotowa…

Tego typu urządzenia są bardzo wygodne i praktyczne, gdyż parzenie kawy odbywa się za pomocą w sumie jednego przycisku. Po włączeniu ekspresu i wybraniu rodzaju kawy, na jaki mamy ochotę, ekspres automatyczny zaczyna sam pobierać odpowiednią ilość wody, podgrzewa ją i przepuszcza przez sito ze zmieloną kawą, a my otrzymujemy gotowy napój.

Dodatkowe funkcje ekspresów automatycznych

Jak wiadomo, im nowszy model ekspresu, tym więcej dodatkowych funkcji możemy spotkać. Najnowsze modele coraz częściej wyposażane zostają w intuicyjne wyświetlacze, dodatkowe filtry oczyszczające wodę i w funkcję samooczyszczenia. Wszystko to, aby korzystanie z ekspresu było jeszcze bardziej wygodne, a kawa była jeszcze smaczniejsza.

Ekspres ciśnieniowy kapsułkowy

Ekspresy kapsułkowe w ostatnim czasie podbijają rynek małych sprzętów AGD. Tego typu urządzenia są bardzo praktyczne ze względu na swoje dość kompaktowe wymiary, a dodatkowo oferują dużą różnorodność napojów.

Ekspresy kapsułkowe wyposażone są w specjalny zbiornik na kawę i pojemnik na kapsułki, z których otrzymujemy ulubiony napój. Wystarczy umieścić kapsułkę z mieszanką w wyznaczonym miejscu, włączyć ekspres i poczekać na gotowy napój.

Kawiarka

Do ekspresów ciśnieniowych możemy zaliczyć również kawiarki, inaczej zwane kafeterkami. Są to urządzenia niskociśnieniowe, o najprostszej budowie ze wszystkich wyżej wymienionych. Składają się one z dzbanka, pojemnika na wodę i sitka na zmielone ziarna kawy. Kawiarki pozwalają na przygotowanie kawy włoskiej, która jest bardzo mocna i aromatyczna.

Kawę za pomocą kawiarki możemy przygotować poprzez wsypanie zmielonych ziaren kawowca do przeznaczonego do tego sitka, nałożenia go na dzbanek i dokręcenie zbiornika. Kafeterkę stawia się dalej na kuchence w celu zagotowania wody, która później przetłaczana jest przez zmieloną kawę. Gotowy napar trafia do zbiornika, z którego bez przeszkód możemy przelać kawę do filiżanek.

Dodatkowe funkcje ekspresów do kawy

Coraz więcej modeli ekspresów ciśnieniowych wyposażanych jest w szereg dodatkowych funkcji, które dodatkowo ułatwiają przygotowane kawy i po prostu je urozmaicają. W wielu ekspresach do kawy możemy znaleźć:

 • automatyczne dozowanie kawy i wody (w zależności od rodzaju przygotowywanego napoju),

 • programator czasowy (pozwala na zaprogramowanie godziny, o której ekspres ma zaparzyć kawę),

 • regulacja mocy (pozwala na uzyskanie słabszej lub mocniejszej kawy, w zależności od naszych potrzeb),

 • automatyczne czyszczenie (pozwala na samoczyszczenie się ekspresu),

 • dysza pary (czyli spieniacz do mleka),

 • filtr Aqua Filter (który oczyści wodę przez zaparzeniem kawy),

 • wyświetlacz LCD (przekazuje informacje na temat dostępnych funkcji lub konieczności wymiany filtra, a także pozwala na ustawienie odpowiedniego programu parzenia kawy).