Ekspresy do kawy

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Ekspresy do kawy

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Zakup ekspresu do kawy nie jest, wbrew pozorom prostym zadaniem. Bogaty wybór, z jakim możemy spotkać się w sklepach AGD pod względem sposobu parzenia, pojemności, a także opcji dodatkowych powoduje, że przed wyborem warto poznać dostępne opcje. Sklep Carrefour.pl zaprasza do zapoznania się z dostępnymi ekspresami do kawy, wśród których znajdziecie tradycyjne modele przelewowe, jak i ultranowoczesne ciśnieniowe ekspresy do kawy.

Ekspresy do kawy przelewowe – klasyka parzenia kawy

Przelewowe ekspresy do kawy to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą wydawać dużych pieniędzy, a jednocześnie pragną cieszyć się wyjątkowym smakiem i aromatem codziennej kawy. Sposób działania ekspresu przelewowego jest wyjątkowo prosty, wystarczy napełnić pojemnik wodą, wsypać do filtra świeżą (zmieloną) kawę i włączyć przycisk startowy. Ze względu na swoją budowę, przelewowe ekspresy do kawy parzą czarny napój dosyć długo, nawet przez kilkanaście minut. Jeśli jednak nie przeszkadza nam czas oczekiwania, a chcemy zaoszczędzić, przelewowy ekspres do kawy jest doskonałym rozwiązaniem. Ekspresy do kawy tego typu wymagają często specjalnych papierowych filtrów. Niektóre wyposażone są w filtr wielorazowego użytku, który jednak musi być po każdym użyciu dokładnie wyczyszczony.

Ekspresy do kawy ciśnieniowe – nowoczesne i wielofunkcyjne

W odróżnieniu od swoich przelewowych odpowiedników, ciśnieniowe ekspresy do kawy mają często wbudowany młynek, dzięki czemu możemy używać kawy pełnoziarnistej do zaparzania. Co więcej, ciśnieniowe ekspresy do kawy dostarczają użytkownikowi możliwości przygotowania dowolnego rodzaju kawy za pomocą jednego przycisku. Pełna automatyzacja i wiele dostępnych funkcji wiąże się z wyższą ceną takich urządzeń, jednak miłośnicy kawy z pewnością zainwestują w wysokiej jakości automatyczne ekspresy ciśnieniowe. Wśród dostępnych modeli znaleźć można:

  • kawiarki czyli ekspresy do kawy niskociśnieniowe,
  • ekspresy do kawyciśnieniowe półautomatyczne (kolbowe),
  • ekspresy ciśnieniowe automatyczne, w których proces mielenia i zaparzania kawy odbywa się całkowicie automatycznie.
  • ekspresy do kawy kapsułkowe – zamiast ziaren kawy używa się tu różnego rodzaju specjalnych kapsułek ze zmieloną kawą o różnej intensywności, dzięki czemu możemy przygotować dowolny rodzaj napoju, np. latte czy cappuccino.

Automatyczne i półautomatyczne ekspresy do kawy często wyposażone są w różnego rodzaju funkcje dodatkowe, jak na przykład:

  • automatyczne dozowanie kawy, wody oraz spienionego lub podgrzanego mleka,
  • regulacja mocy napoju,
  • samoczyszczenie,
  • dysza pary umożliwiająca samodzielne spienienie mleka,
  • wyświetlacz LCD,
  • programator czasowy i wiele innych przydatnych funkcji.

Wybieramy ekspresy do kawy

Bogata oferta ekspresów do kawy powoduje, że wybór najlepszego modelu zależy wyłącznie od preferencji użytkownika. Możemy wybierać wśród ekspresów do kawy do zabudowy lub wolnostojących, automatycznych, ciśnieniowych, przelewowych, z młynkiem lub bez. Niezależnie jednak od naszego wyboru pamiętać należy, że kawa smakuje najlepiej, kiedy zaparzana jest pod ciśnieniem 15 barów w temperaturze około 92 stopni. Jeśli więc nasz wymarzony ekspres spełnia te warunki bez obaw możemy go zamówić i już niedługo cieszyć się wyjątkowym smakiem codziennej kawy. Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą na ekspresy do kawy najwyższej jakości.