Czajniki elektryczne

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Czajniki elektryczne (bezprzewodowe)

Czajnik TEFAL KO330

Czajnik TEFAL KO330 Czajnik TEFAL KO330

Normalna cena: 129,00 zł

Special Price 119,00 zł

CZAJNIK DELFINI  TEFAL

CZAJNIK DELFINI TEFAL CZAJNIK DELFINI TEFAL

Normalna cena: 99,99 zł

Special Price 69,99 zł

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Czajnik jest tym urządzeniem, którego nie może zabraknąć w kuchni. Kilka ładnych lat temu kojarzyliśmy tylko i wyłącznie tradycyjne czajniki gazowe, jednak w obecnych czasach do dyspozycji mamy również czajniki elektryczne. Tego typu urządzenia w wielu domach stały się niezbędnym wyposażeniem, którego nie może zabraknąć w małym AGD. Sklep Carrefour w swojej ofercie posiada wiele nowoczesnych czajników elektrycznych, dlatego też z pewnością znajdziesz u nas ten model, który nada Twojej kuchni charakteru, a Tobie zagwarantuje filiżankę gorącej kawy każdego poranka.

Czajnik elektryczny – materiał wykonania

Na rynku dostępnych jest szereg różnych modeli czajników elektrycznych, o różnej mocy, pojemności i o różnych grzałkach, ale także o odmiennych materiałach, z których zostały wykonane. To, jaki materiał został użyty do produkcji czajnika, decyduje głównie o wygodzie użytkowania i o tym czy urządzenie wpasuje się w design naszej kuchni. W naszej ofercie dostępne są:

  • czajniki z tworzywa sztucznego – czyli te najbardziej popularne. Są to stosunkowo tanie urządzenia, charakteryzujące się lekkością i odpornością na nagrzanie. Niestety, mimo wielu zalet tego typu czajników, problematyczny jest ich wygląd, który nie zawsze dopasowuje się do wystroju naszych kuchni. W chwili obecnej jednak, producenci czajników elektrycznych z tworzywa oferują urządzenia w różnych kolorach i wzorach;

  • czajniki ze stali szlachetnej – są nieco droższe od swoich poprzedników, a także nieco cięższe. Tego typu urządzenia charakteryzują się jednak nowoczesnym wyglądem, przez co często znajdują miejsce w nowocześnie wyposażonych kuchniach. Czajniki elektryczne ze stali nierdzewnej wyposażane są w system termoizolacji, który zapobiega nagrzewaniu się obudowy, a co za tym idzie - dłużej utrzymują ciepło wody;

  • czajniki ze szkła – w ostatnim czasie bardzo popularne stały się szklane czajniki elektryczne. Tego typu urządzenia są najlżejsze ze wszystkich i wyglądają dość niestandardowo. Dodatkowo szklane czajniki uważa się za zdrowe, gdyż szkło podczas gotowania nie wydziela żadnych związków chemicznych. Dodatkowym atutem tych urządzeń jest łatwość czyszczenia. Warto jednak pamiętać, że szkło jest podatne na uszkodzenia, a ściany urządzenia mocno się nagrzewają, dlatego też czajniki szklane nie są zalecane do mieszkań, w których przebywają dzieci. Czajniki elektryczne szklane wykonane są zwykle ze szkła hartowanego, a niektóre nawet wzbogacane są o elementy ze stali nierdzewnej;

  • czajniki ceramiczne – jak się okazuje, czajniki ceramiczne posiadają wiele zalet. Nie dość, że są łatwe w czyszczeniu i bardzo stylowe, to dodatkowo gotowanie wody w takich naczyniach jest bardzo zdrowe. Podobnie jednak jak czajniki ze szkła, czajniki ceramiczne są podatne na uszkodzenia i mocno się nagrzewają, dlatego też nie są najczęściej wybieranymi urządzeniami tego typu.

Rodzaje grzałek w czajnikach elektrycznych

Jak wiadomo, czajniki elektryczne wyposażone zostały w grzałkę, która po podłączeniu do sieci elektrycznej skutecznie nagrzewa wodę do temperatury wrzenia. W czajnikach elektrycznych możemy spotkać:

  • grzałkę płytkową, która w chwili obecnej dosłownie opanowała czajniki elektryczne. W takim przypadku grzałka zamontowana jest pod dnem urządzenia, dzięki czemu czajnik elektryczny jest łatwiejszy w czyszczeniu, a grzałka nie „obrasta” w kamień. Dodatkowo czajniki z grzałką płytkową zwykle posiadają większą moc i są bardzo stylowe.

  • grzałkę spiralną – którą możemy spotkać w starszych modelach czajników elektrycznych. Grzałka spiralna powoli wychodzi z zastosowania, gdyż istnieje możliwość spalenia czajnika, gdy grzałka w całości nie jest zakryta wodą. Dodatkowo tego typu urządzenia nie posiadają obrotowej podstawy. Atutem czajników elektrycznych ze spiralną grzałką jest generowanie hałasu na niskim poziomie podczas gotowania wody.

Czajnik elektryczny – parametry

Podczas wyboru czajnika elektrycznego, oprócz materiału wykonania i grzałki, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka równie istotnych elementów.

Moc

Moc w czajnikach elektrycznych świadczy głównie o tym, jak szybko urządzenie doprowadzi wodę do temperatury wrzenia. Na rynku możemy znaleźć czajniki elektryczne o mocy 700-3000 W. Przykładowo czajnik o mocy 2400 W zagotuje wodę (1 litr) w zaledwie 2,5 minuty.

Pojemność

Pojemność czajnika powinniśmy dobierać na podstawie swojego zapotrzebowania. Dla singli i par w zupełności wystarczy czajnik, którego pojemność wynosi średnio 0,5 l, dla większych rodzin dedykowane są czajniki elektryczne o pojemności powyżej 1 l.

Filtry

W obecnych czasach jakość wody lecącej z kranu może nie zadowalać, dlatego też powinniśmy wyposażyć się w czajnik elektryczny z dobrym filtrem. W ofercie możemy spotkać czajniki wyposażone w:

  • filtr węglowy (usunie z wody nie tylko zanieczyszczenia, ale również brzydkie zapachy),

  • filtr z siateczki nylonowej (czyli ten, który jest najczęściej stosowany, charakteryzuje się zatrzymywaniem większych cząsteczek, jak np. kamień),

  • filtr z siateczki stalowej (podobny do filtra z siatki nylonowej, zatrzymuje również drobne zanieczyszczenia).

Dodatkowo na rynku dostępne są dzbanki filtrujące zintegrowane z czajnikiem. W takim przypadku woda najpierw oczyszczana jest przez filtr znajdujący się w dzbanku, gdzie dalej oczyszczona trafia wprost do czajnika.