Parownice

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Parownice do ubrań (Steamery)

Jaką parownicę do ubrań kupić?

Wiele osób nie lubi prasowania, jednak trudno z niego zrezygnować i zadowolić się wygniecionym ubraniem. Na szczęście istnieje alternatywa dla standardowego żelazka. Jest nią parownica do ubrań. Dzięki niej w szybki sposób przywrócimy odzieży gładkość, bez konieczności rozkładania deski do prasowania. Wystarczy umieścić sukienkę lub koszulę na wieszaku i poddać ją działaniu gorącej pary. W ten sposób ubrania odzyskują nie tylko gładkość, ale też świeżość.

Parownice do ubrań – przydatne w domu i w podróży

Dzięki steamerowi możemy przywrócić gładkość nie tylko odzieży, ale też zasłonom czy firanom. Jest lekki, poręczny i nie zajmuje dużo przestrzeni. Można go używać niemal w każdym miejscu, bez większych przygotowań. Wystarczy tylko wlać wodę do urządzenia, uruchomić je i do dzieła. Steamer bowiem zawdzięcza swoją skuteczność gorącemu strumieniowi pary wodnej, która rozluźnia włókna tkanin i eliminuje wszelkie zagniecenia. Przy jego użyciu możemy odświeżyć meble tapicerowane, przywrócić świeży wygląd kanapom i fotelom. Parownica do ubrań usunie zagniecenia z plisowanych spódnic, bluzek z falbankami i koronką, czyli ubrań, które nie zawsze łatwo wygładzić przy pomocy żelazka. Steamery mogą okazać się przydatne nie tylko w domu. Podczas wyjazdów służbowych lub wakacyjnego wypoczynku, spakowane w walizce ubrania gniotą się. Po wyjęciu wymagają więc wygładzenia. Niewielka parownica w kilka chwil przywróci im efektowny wygląd i nie zajmie wiele miejsca w naszym bagażu. W sklepie Carrefour można znaleźć wiele wysokiej jakości modeli, dzięki którym prasowanie stanie się prostsze.

Steamer i jego zalety

Dzięki zastosowaniu praktycznej parownicy do ubrań, można zaoszczędzić sporo czasu. Nie trzeba organizować sobie miejsca do prasowania i rozkładać deski. Musimy tylko przygotować odzież, którą chcemy wygładzić. Ponadto urządzenie błyskawicznie osiąga odpowiednią temperaturę i już po chwili jest gotowe do użycia. Obsługa steamera jest niezwykle prosta. Wystarczy chwycić parownicę i wcisnąć przycisk, który uwalnia strumień gorącej pary. Parownice do ubrań nie tylko usuwają zagniecenia, ale też eliminują nieprzyjemne zapachy, np. dymu tytoniowego lub smażonych potraw. Odzież odzyskuje świeżość, bez konieczności jej prania. Steamery przywracają gładkość zarówno cienkim, delikatnym tkaninom, jak i płaszczom czy marynarkom. Dodatkowo, działanie gorącej pary nie ogranicza się do usuwania zagnieceń i odświeżania ubrań. Jej strumień pozwala także pozbyć się bakterii i zmniejszyć tym samym ryzyko infekcji oraz innych problemów zdrowotnych.

Stojące i ręczne parownice do ubrań

Poza ręcznymi steamerami doskonałymi podczas podróży, do naszej dyspozycji są także stojące modele. Są to nieco większe urządzenia, wyposażone zazwyczaj w wieszak, na którym można umieścić wygniecioną odzież. Zajmują więcej przestrzeni, lecz ich czas pracy jest dłuższy, niż w przypadku ręcznych parownic do ubrań. Posiadają pojemny zbiornik na wodę, co umożliwia prasowanie bez przerw na jej uzupełnianie. Stojące steamery wykorzystywane są nie tylko w domach, ale też w sklepach odzieżowych i zakładach krawieckich. Niewielkie kółka zapewniają im mobilność, dzięki czemu mamy możliwość przemieszczania się z urządzeniem po garderobie lub sypialni. W ofercie sklepu Carrefour można znaleźć zarówno wysokiej jakości stojące parownice do ubrań, jak i ręczne steamery, wyróżniające się solidną konstrukcją. Są to produkty renomowanych marek, o dużej wydajności i atrakcyjnym designie, dostępne w konkurencyjnych cenach.