Parowe

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Żelazka parowe i bezprzewodowe

Jakie żelazko parowe kupić?

Perfekcyjnie wyprasowana koszula lub pozbawiona zagnieceń sukienka wymagają posiadania odpowiedniego sprzętu. Wysokiej jakości żelazka parowe przywracają ubraniom gładkość i atrakcyjny wygląd. W ofercie Carrefour dostępne są wyłącznie niezawodne modele, pochodzące od renomowanych producentów. Dla tych urządzeń guziki, suwaki i inne trudno dostępne miejsca nie stanowią żadnego wyzwania. Oferujemy nie tylko popularne żelazka parowe, ale też turystyczne oraz bezprzewodowe.

Żelazko parowe – jak to działa?

Mimo że urządzenia tego typu są skuteczne także podczas prasowania „na sucho”, to właśnie para wodna eliminuje trudne do usunięcia zagniecenia. Gdy następuje jej wyrzut, włókna tkanin rozluźniają się i wygładzają. Żelazka parowe odpowiednie są do prasowania zarówno cienkich, jak i grubych tkanin. Para uwalniana jest na krótko, lecz w regularnych odstępach czasu. Za jej sprawą ubrania szybko odzyskują gładkość i świeżość. Żelazka parowe zazwyczaj są lekkie i poręczne, zapewniając komfort podczas prasowania. Przed prasowaniem należy wlać wodę do plastikowego zbiorniczka. Wiele modeli zostało wyposażonych w dodatkowe funkcje, takie jak samooczyszczanie, blokada kapania czy system antywapienny. Koszty żelazek parowych są niezwykle zróżnicowane. Najtańsze urządzenia możemy nabyć już za 20-30 zł. Decydując się na model z górnej półki, powinniśmy liczyć się z wydatkiem, wynoszącym kilkaset złotych. W sklepie Carrefour dostępne są żelazka parowe produkowane przez znane marki, takie jak Bosch, Braun, Tefal oraz wiele innych. Wyróżniają się one spośród innych solidną konstrukcją oraz zastosowaniem ergonomicznych rozwiązań.

Żelazka parowe – najważniejsze parametry

Wybór dobrej jakości urządzenia pozwala zaoszczędzić sporo czasu i szybko przywróci ubraniom perfekcyjną gładkość. Standardowe żelazko parowe nie zajmuje dużo miejsca i jest łatwe w obsłudze. Poszczególne modele różnią się jednak od siebie wielkością mocy, rodzajem stopy oraz ilością wytwarzanej w ciągu minuty pary. Żelazko o większej mocy szybciej osiąga odpowiednią do prasowania temperaturę i jest bardziej wydajne. Zużywa jednak więcej energii elektrycznej. Aby urządzenie było skuteczne, jego moc powinna wynosić co najmniej 2000 W. Zanim kupimy żelazko parowe, przyjrzymy się bliżej jego stopie i materiałowi, z jakiego ją wykonano. Stalowa stopa gładko przesuwa się po tkaninach. Stopa z teflonu jest łatwa w utrzymaniu czystości, ale podatna na zarysowania, natomiast ceramiczna posiada dużą odporność na uszkodzenia. Żelazka parowe, które w ciągu minuty wytwarzają dużą ilość pary, prasują lepiej. Wyróżniają się większym wyrzutem pary, a co za tym idzie, lepszą wydajnością.

Żelazka parowe, a bezpieczeństwo

Aby prasowanie było skuteczne, potrzebna jest wysoka temperatura, która z kolei stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa i niesie za sobą ryzyko poparzenia. W związku z tym coraz większa liczba producentów wprowadza do swoich modeli dodatkowe zabezpieczenia. Żelazka parowe wyposażone w automatyczny wyłącznik, po określonym czasie przechodzą w tryb uśpienia, niezależnie od tego, czy znajdują się w pozycji poziomej czy pionowej. Dzięki temu odzież nie ulegnie zniszczeniu, a zużycie prądu spada. Wiele modeli wyłącza się automatycznie, gdy uszkodzeniu ulegnie termostat. Żelazko parowe z funkcją ochrony przed osadzaniem się kamienia ma większą żywotność oraz wydajność. Zostało ono wyposażone w mechanizm zapobiegający jego powstawaniu. Może on być zamontowany na stałe lub podlegać wymianie. Usuwaniu kamienia sprzyja też funkcja samooczyszczania.