Generator pary

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Generatory pary (Stacje parowe)

Jakie żelazko z generatorem pary kupić?

Prasowanie zwykle pochłania dużą ilość czasu oraz energii, jednak wykorzystując generatory pary możemy ułatwić sobie zadanie i przywrócić ubraniom perfekcyjną gładkość dużo szybciej. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, w których pranie i prasowanie stanowi niemal codzienność. Żelazka systemowe są przydatne także wtedy, gdy posiadamy sporo delikatnej odzieży. Dzięki nim ryzyko zniszczenia bluzek, spodni czy sukienek jest znacznie niższe.

Generator pary – na czym to polega?

Mimo że są łatwe w użyciu, żelazka z generatorem pary mają dość skomplikowaną budowę. Dzięki niej podczas prasowania z żelazka wydobywa się para, która sprawia, że wszelkie zagniecenia znikają bez śladu. Najważniejsze elementy urządzenia to żelazko, gruby przewód, łączący je ze stacją parową oraz sama stacja, zawierająca pojemnik na wodę i mechanizmy: podgrzewający i sprężający. Generator pary spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, przywracając miękkość i gładkość zarówno cienkim, jak i grubym tkaninom. Wydostająca się z żelazka pod dużym ciśnieniem para penetruje materiał, czyniąc go mniej podatnym na zagniecenia. Żelazka systemowe umożliwiają wygładzenie odzieży nie tylko w płaszczyźnie poziomej, ale też w pionowej, np. odświeżenie zasłon lub umieszczonych na wieszakach sukienek. Dzięki nim prasowanie staje się prostsze i szybsze. Generatory pary wytwarzają parę wodną, która wydostaje się przez stopę żelazka z ciśnieniem, wynoszącym co najmniej 3,5 Ba. Pod jej wpływem włókna tkaniny rozluźniają się, a odzież błyskawicznie odzyskuje gładkość.

Generatory pary – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W ofercie sklepu Carrefour znajdziemy liczne modele żelazek systemowych, pochodzące od różnych producentów. Mimo że wszystkie dostępne generatory pary stanowią produkt wysokiej jakości, warto wybrać takie, które będzie odpowiadało naszym potrzebom. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, sprawdźmy, jakie ciśnienie produkuje upatrzone żelazko z generatorem pary. Im wyższa będzie jego wartość, tym szybciej osiągniemy efekt w postaci gładkich tkanin. W większości modeli wyrzut pary następuje pod ciśnieniem 3-8 Ba. Duże znaczenie ma także moc, zwłaszcza dla niecierpliwych. To od niej zależy szybkość nagrzewania się stopy żelazka oraz skuteczność wytwarzania pary. Generatory pary różnią się od siebie również pojemnością zbiornika na wodę, rodzajem materiału, z jakiego wykonano stopę żelazka oraz ilością wytwarzanej w ciągu minuty pary. Nie zapominajmy o długości kabla zasilającego. Zbyt krótki może ograniczyć komfort pracy, zwłaszcza wtedy, gdy najbliższe źródło prądu znajduje się w pewnej odległości od deski do prasowania. Standardowa długość kabli w żelazkach ze stacją pary to 1,6-2 m.

Zaawansowane żelazka z generatorem pary

Poza podstawowymi funkcjami, wiele modeli zostało wyposażonych w dodatkowe udogodnienia, poprawiające komfort prasowania. Osoby, które starają się żyć ekologicznie, z pewnością docenią możliwość wyboru trybu z mniejszym zużyciem energii i wody. Niejeden generator pary posiada sztyft przeciwwapienny, dzięki czemu szybko można usunąć gromadzący się w nim osad. Inne samoistnie wyłączają się, gdy nie są używane przez kilka minut. Funkcja ICare zapobiega zniszczeniu tkanin poprzez nieodpowiednie dobranie temperatury prasowania. Wyposażone w nią żelazko ze stacją pary samo dostosowuje temperaturę do rodzaju tkaniny. Do dodatkowych udogodnień należą także: alarm niskiego poziomu wody i wyświetlacz LCD. Komfort użytkowania żelazek systemowych podnoszą również systemy odkamieniania i samooczyszczania.