Wentylatory

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Wiatraki, wentylatory i termowentylatory

Jaki wentylator kupić?

Gdy przychodzi lato, przychodzą również upały. Nie ma nic bardziej przyjemnego niż słoneczna pogoda i wysoka temperatura, podczas pobytu nad morzem. Jednak co zrobić, gdy upały doskwierają, a my musimy siedzieć w pracy? Ochłody możemy szukać pijąc zimne napoje czy zasłaniając okna, jednak jeśli marzymy o ożywczym powiewie, z pomocą przychodzą wiatraki. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się bogata gama wentylatorów, które przyniosą ochłodę w upalne dni.

Wentylatory – rodzaje

Podczas wyboru wentylatora, zarówno tego do biura, jak i do domu, z pewnością natkniemy się na kilka rodzajów wiatraków. Spośród nich możemy wyróżnić:

 • Wentylator klasyczny – czyli ten najbardziej popularny, wyposażony w okrągłą siatkę, w której zamontowane jest śmigło.

 • Wentylator biurkowy – czyli mniejszą odmianę klasycznego wiatraka, którą swobodnie możemy ustawić na biurku.

 • Wentylator bezłopatkowy – czyli taki, który wyposażony został w obręcz, która z dużą szybkością „wyrzuca” powietrze.

 • Wentylator kolumnowy – który jest bardzo stylowy i elegancki, poprzez swój niecodzienny wygląd. Składa się z wysokiej kolumny, do której zostało przymocowanych kilka małych wiatraczków, zamkniętych w designerskiej obudowie.

Wentylator – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Podczas wyboru wiatraka, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które będą świadczyć o dobrej jakości i żywotności urządzenia:

 1. Moc – świadczy głównie o efektywności wentylatora. Zwykle urządzenia tego typu oferują moc w granicach 40-70 W, więc jeśli zależy nam na tym, by urządzenie mogło działać ciągle przez dłuższy czas, powinniśmy wybrać to o większej mocy.

 2. Regulacja prędkości – pozwoli na łatwe dostosowanie nadmuchu, do panujących we wnętrzu warunków. Warto więc wybierać wentylatory, oferujące minimum 3 poziomy regulacji nadmuchu.

 3. Głośność – ma szczególne znaczenie, gdy wybieramy wentylator do biura. Warto pamiętać, że nie wszystkie osoby będą mogły skupić się na pracy, gdy będą miały za plecami hałaśliwy wentylator. W przypadku wentylatorów, generowany przez nie hałas nie powinien przekraczać 60 dB.

 4. Śmigło – podobnie jak od mocy, tak i od śmigła zależy efektywność wiatraka. Nawet jeśli moc będzie wystarczająco duża, a śmigło za małe, wentylator może nie spełniać naszych oczekiwań. W przypadku wiatraków stojących, średnica śmigła powinna wynosić min. 40 cm.

Wentylator – jakie funkcje dodatkowe może posiadać?

Wentylatory z wyższej półki, mogą oferować ciekawe funkcje dodatkowe, które z pewnością wpłyną na skuteczność wiatraka i szersze jego zastosowanie. Podczas wyboru dobrego wiatraka, możemy natknąć się na:

 • jonizator – który sprawi, że powietrze będzie nasycane jonami ujemnymi, przez co stanie się bardziej rześkie i świeże;

 • rozpylanie zapachu – jest to kolejna funkcja, jaką stosuje się w wentylatorach. Tego typu urządzenia posiadają specjalny zbiorniczek na płyn, z którego podczas pracy wydobywa się przyjemny zapach, ogarniający całe pomieszczenie;

 • nawilżacz powietrza – jest to kolejny trik, którym mogą pochwalić się niektóre modele wentylatorów. Jak sama nazwa wskazuje, wiatrak dodatkowo nawilża powietrze, dzięki czemu wydmuchiwane z urządzenia powietrze jest bardziej chłodne i orzeźwiające;

 • tryb nocny – pozwala na wyciszenie wiatraka, kiedy kładziemy się spać. Świetna sprawa, jeśli chcemy ustawić wentylator w dziecięcym pokoju;

 • pilot – pozwala na zmianę ustawień wiatraka lub na jego wyłączenie bez ruszania się z miejsca;

 • programator czasu pracy – pozwala na ustawienie ram czasowych, w których wiatrak ma pracować. dobra opcja, jeśli chcemy, by wiatrak nieco wychłodził pomieszczenie przed powrotem do domu;

 • wyświetlacz – znajdziemy go w bardziej zaawansowanych modelach. Wyświetlacz w wentylatorze ma za zadanie informować nas o najważniejszych parametrach wiatraka.

Wentylator do biura

Często zastanawiamy się, jaki wentylator najlepiej sprawdzi się w biurze. Wiatrak biurowy nie może być zbyt wielki i zbyt hałaśliwy. Z racji, że tego typu urządzenie będzie pracowało przez wiele godzin bez przerwy, wiatrak biurowy powinien być przede wszystkim wydajny. Dodatkowo warto sprawdzić, czy dany model oferuje funkcję oscylacji, czyli zmiany kierunku nadmuchu.

W przypadku wiatraków biurowych, dobrym rozwiązaniem będzie również zakup wentylatorów biurkowych, które każdy pracownik może dostosować indywidualnie do swoich potrzeb.

Wentylator do domu

Podobnie jak w przypadku wiatraków biurowych, tak i te domowe nie powinny generować dużego hałasu. W przypadku wentylatorów do domu możemy zdecydować się na zakup nieco większego modelu, najlepiej wyposażonego w tryb nocny. Dodatkowym atutem urządzenia będzie możliwość jonizacji i rozpylacza zapachu, które sprawią, że urządzenia będziemy mogli używać nie tylko w salonie, ale także na przykład w łazience. Jeśli chcemy zaaplikować wentylator w pokoju dziecięcym, warto postawić na model z nawilżaczem powietrza.

W ofercie sklepu Carrefour znajduje się bogata baza wentylatorów biurowych i domowych, oferujących różne funkcje i w różnych rozmiarach. Wszystkie produkty pochodzą od znanych producentów i odznaczają się atrakcyjną ceną.