Stacje pogody

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Stacje pogodowe i wiatromierze

Jaką stację pogodową wybrać?

Wielofunkcyjne urządzenia wskazujące aktualną temperaturę, ciśnienie, wilgotność, zachmurzenie, a nawet kierunek i prędkość wiatru są bardzo przydanymi gadżetami w każdym domu. Mimo tego, że przyzwyczajamy się coraz bardziej do korzystania z aplikacji w smartfonach podających wszystkie szczegóły dotyczące warunków atmosferycznych, warto zakupić precyzyjne stacje pogodowe. Te niewielkie urządzenia potrafią z dużą precyzją określić aktualne stan pogody, a nawet podać prognozę na kilka najbliższych dni. Co więcej, wielofunkcyjność tych urządzeń pozwala im skutecznie zastąpić zegar oraz budzik. Dzięki temu zawsze wstaniemy na czas, a także będziemy mieli pod ręką informację o warunkach pogodowych.

Jak działa stacja pogodowa?

Nowoczesna stacja pogodowa jest urządzeniem wyposażonym w odbiornik radiowy, skierowany na odbiór danych z Niemiec (DCF77) pozwalających precyzyjnie ustawić czas oraz datę, a także ze Szwajcarii (HGB) pozwalający określić prognozę pogody na kolejne dni, a także uzyskać informacje o zagrożeniach atmosferycznych, jak chociażby zbliżających się gwałtownych burzach. Domowa stacja meteo służąca precyzyjnemu pomiarowi pogody powinna być wyposażona w następujące elementy:

  • urządzenie sterujące z wyświetlaczem prezentującym wyniki pomiaru,
  • czujniki – mogą być przewodowe lub bezprzewodowe – odpowiadają one za pomiar parametrów i umieszczane są na zewnątrz.

Dostępne na rynku stacje pogody bez czujników zewnętrznych nie gwarantują precyzji pomiarów.

Wybieramy stację pogody

Decyzja o zakupie stacji pogody to pierwszy krok do uzyskania aktualnych i precyzyjnych informacji o warunkach atmosferycznych. Aby jednak mieć pewność, że zakupiony sprzęt będzie nam długo służył i podawał wszystkie informacje, na jakich nam zależy, powinniśmy upewnić się, że zakres informacji będzie odpowiadał warunkom atmosferycznym. Dlatego też warto zwrócić uwagę na następujące parametry stacji:

  • zakres temperatury – może się zdarzyć, że stacja pogodowa będzie wskazywała temperaturę w ograniczonym zakresie, np. jedynie do -10 stopni, co będzie nas wprowadzał w błąd podczas mroźnych zim.
  • błąd pomiaru – im mniejszy błąd pomiaru, tym oczywiście bardziej precyzyjny wynik. Wybierajmy więc stacje pogodowe o poziomie błędu wynoszącym jak najmniej, najlepiej 0,5 stopnia Celsjusza.
  • jakość wyświetlacza – czytelny i odpowiedniej wielkości wyświetlacz pozwoli natychmiast poznać aktualne warunki atmosferyczne.
  • zasilanie – stacja atmosferyczna zasilana jedynie na baterie może przestać funkcjonować w najmniej oczekiwanym momencie. Wybierajmy więc stacje atmosferyczne pozwalające na wykorzystanie prądu z baterii jedynie jako zasilanie awaryjne w przypadku braku stałego źródła.
  • zapis danych – dobrze, gdy mamy możliwość zapisu i porównania danych odczytywanych przez stacje meteo. Dla pasjonatów istnieje możliwość podłączenia stacji do komputera oraz precyzyjną analizę danych za pomocą specjalnego oprogramowania.
  • ilość czujników oraz sposób łączności – im więcej czujników potrafi obsłużyć stacja, tym bardziej dokładne wyniki otrzymamy. Jednak łączenie się z kilkoma czujnikami za pomocą kabli może być problematyczne. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w stację meteo obsługującą bezprzewodową łączność z czujnikami.

Sklep Carrefour.pl oferuje na swoich stronach bogaty wybór stacji pogodowych, wśród których z pewnością znajdziecie modele w pełni spełniające Wasze oczekiwania, a zarazem doskonale wkomponowujące się w aranżację mieszkania dzięki wyjątkowemu designowi. Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza.