Workowe

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Odkurzacze workowe

Jaki odkurzacz workowy (tradycyjny) kupić?

Odkurzacz jest jednym z tych urządzeń, bez którego nie możemy wyobrazić sobie skutecznego sprzątania. Na rynku dostępne są różne typy odkurzaczy, zaczynając od workowych, przez bezworkowe, aż do piorących i automatycznych. Spośród wszystkich wymienionych typów odkurzaczy, na rynku zdecydowanie przeważają odkurzacze workowe. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroka gama odkurzaczy workowych w najlepszych cenach.

Rodzaje odkurzaczy

Podczas wyboru dobrego odkurzacza do domu, z pewnością natkniemy się na kilka typów urządzeń. Spośród rodzajów odkurzaczy możemy wyróżnić:

 • odkurzacz workowy (tradycyjny),

 • odkurzacz bezworkowy,

 • odkurzacz z filtrem wodnym,

 • odkurzacz automatyczny,

 • odkurzacz akumulatorowy,

 • odkurzacz piorący,

 • odkurzacz centralny.

Odkurzacz workowy – charakterystyka

Spośród wszystkich wyżej wymienionych, odkurzacze workowe są chyba najbardziej rozpoznawalnym i często wybieranym typem odkurzacza. W porównaniu z resztą typów, odkurzacze tradycyjne charakteryzują się stosunkowo niską ceną i najprostszą budową. Zasysane przez rurę zanieczyszczenia trafiają do specjalnego, wymiennego worka wewnątrz urządzenia. Reszta zanieczyszczeń hamowana jest przez specjalny filtr.

Podczas wyboru odkurzacza workowego, z pewnością spotkamy się z podziałem ze względu na zastosowane w nich worki.

Jakie worki do odkurzacza będą najlepsze?

Decydując się na zakup odkurzacza workowego, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj worków, w jakie został on wyposażony. W chwili obecnej, na rynku możemy spotkać odkurzacze posiadające worki jednorazowe (papierowe), wielorazowe (zwykle wykonane ze specjalnej włókniny) lub worki stałe. Jednak które z nich okażą się najlepsze?

Worki wielorazowego użytku – mogą być problematyczne, szczególnie w przypadku alergików. Worki wielorazowe należy bowiem opróżniać zaraz po zapełnieniu i dokładnie wytrzepać. Warto także zaznaczyć, że tego typu worki z każdym kolejnym odkurzaniem i opróżnianiem będą traciły swoje właściwości chłonne. Tego typu worki doskonale sprawdzą się u osób, które mają mniejszy metraż i które nie odkurzają zbyt często. W chwili obecnej jednak worki wielorazowe do odkurzacza znacznie zyskały na jakości i wykonane są z takich materiałów, które skutecznie zatrzymują nie tylko zanieczyszczenia, ale także roztocza i pyłki.

W przypadku worków jednorazowych nie ma problemu z opróżnianiem i wytrzepywaniem z worka kurzu. Zapełniony worek wystarczy zawiązać i wyrzucić. Takie rozwiązanie może okazać się bardziej skuteczne w przypadku osób borykających się z alergią i takich, które odkurzają stosunkowo często.

Odkurzacze workowe – parametry

Podczas wyboru dobrego odkurzacza do domu, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

 1. Moc – warto pamiętać, że od mocy silnika zależy również moc ssania. W przypadku mieszkań o niewielkim metrażu, gdzie głównie królują panele i parkiety, zdecydowanie wystarczy mniejsza moc. W przypadku mieszkań, w których znajduje się duża ilość dywanów i wykładzin, a dodatkowo w mieszkaniu znajdują się zwierzęta, warto zdecydować się na zakup urządzenia o nieco większej mocy.

 2. Filtry – to właśnie filtry chronią silnik odkurzacza przed zanieczyszczeniami i oczyszczają wylatujące powietrze. W odkurzaczach możemy spotkać bowiem filtry wlotowe i wylotowe, które dalej dzielą się ze względu na materiał wykonania – filtry z tkaniny, filtry wodne, filtry papierowe i filtry antyalergiczne (HEPA).

 3. Kabel – długość kabla jest kolejną rzeczą, obok której nie możemy przejść obojętnie, jeśli zależy nam na komforcie użytkowania odkurzacza. Jeśli posiadamy mieszkanie o dużym metrażu, przewód powinien być maksymalnie długi, by nie było konieczności ciągłego przełączania się między gniazdami.

 4. Waga – jest szczególnie ważna w przypadku mieszkań piętrowych. Odkurzacz musi być na tyle lekki, by można było swobodnie wnieść go po schodach.

 5. Głośność – jest ważna w przypadku osób, które posiadają malutkie dzieci lub w ich domu mieszkają osoby starsze. Zbyt głośny odkurzacz może powodować także dyskomfort w czasie pracy.

Odkurzacz workowy czy bezworkowy?

Przed zakupem często zadajemy sobie pytanie, czy w naszym domu lepiej sprawdzi się odkurzacz workowy czy bezworkowy. Zasadniczą różnicą obu tych typów jest element, do którego trafiają zanieczyszczenia. I tak, w odkurzaczach workowych wszystkie zanieczyszczenia trafiają do worka, a w odkurzaczach bezworkowych brud wpada do specjalnego pojemnika.

Z pewnością odkurzacze bezworkowe są bardziej praktyczne, jeśli podczas sprzątania wciągniemy jakąś cenną rzecz, np. biżuterię, pieniądze, czy nawet skarpetkę lub dziecięcą zabawkę. Poza tym odkurzacze workowe i bezworkowe niczym zbytnio się nie różnią. Jeśli jednak nie możemy się zdecydować, do dyspozycji mamy również odkurzacze dwufunkcyjne, czyli z możliwością pracy w trybie workowym i bezworkowym.

W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroki wybór odkurzaczy, pochodzących od renomowanych producentów, w bardzo atrakcyjnych cenach.