Bezworkowe

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Odkurzacze bezworkowe

Jaki odkurzacz bezworkowy kupić?

Odkurzanie to prosty sposób na pozbycie się kurzu i innych zanieczyszczeń z podłogi, mebli, a nawet ścian. Aby jednak zapewnić sobie skuteczność, należy zainwestować w urządzenie o odpowiednich parametrach, z których najważniejsze to siła ssąca i moc. Odkurzacze bezworkowe to coraz bardziej popularna alternatywa dla standardowych modeli. W ofercie sklepu Carrefour można znaleźć urządzenia znanych producentów, takich jak Electrolux czy Tefal, które są proste w obsłudze i wysoce funkcjonalne.

Odkurzacze bezworkowe – komfortowe i nowoczesne

Tradycyjne odkurzacze co pewien czas wymagają wymiany worków, co wiąże się z dodatkowym kosztem. W przypadku odkurzaczy cyklonowych nie ma takiej konieczności. Zasysają one powietrze z zanieczyszczeniami do pojemnika, przy dużej sile ssącej. Dzięki obecności filtrów, wydostające się z odkurzacza powietrze jest wolne nie tylko od brudu, ale też alergenów i roztoczy. Odkurzacze bezworkowe stanowią więc doskonały wybór dla alergików. To nowoczesna metoda pozbywania się zanieczyszczeń. Niezależnie od stopnia wypełnienia pojemnika, siła ssąca odkurzaczy bezworkowych pozostaje taka sama, w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli, w których stopień wypełnienia worka znacząco wpływa na moc ssania. Zebrane przez odkurzacz cyklonowy zanieczyszczenia wysypujemy z pojemnika do śmieci i usuwamy zabrudzenia, które osadziły się na jego ściankach, dzięki czemu urządzenie jest ponownie gotowe do użycia. Jeszcze niedawno zakup tego typu odkurzacza wiązał się z dużym wydatkiem. Obecnie odkurzacze bezworkowe można nabyć w przystępnej cenie. W ofercie sklepu Carrefour czeka wiele nieprzeciętnych modeli.

Odkurzacze cyklonowe – zalety ich stosowania

Użytkowanie odkurzacza bezworkowego niesie za sobą wiele zalet, z których najważniejsze to niskie koszty eksploatacji. Nie ma potrzeby kupowania worków, co pozwala nieco zaoszczędzić. Pojemnik na kurz wymaga co prawda regularnego opróżniania i czyszczenia, ale nie zajmuje ono wiele czasu. Odkurzacze cyklonowe wyróżniają się także dużą wydajnością. Dokładnie oczyszczają domową przestrzeń z kurzu, roztoczy i alergenów, skutecznie filtrując zanieczyszczenia. Są proste w obsłudze i dostępne w różnych rozmiarach. W sklepie Carrefour dostępne są zarówno odkurzacze bezworkowe o niewielkich gabarytach, jak i pojemne modele. Większość z nich wyposażonych jest w dodatkowe ssawki szczelinowe i zwrotne kółka, co znacząco podnosi ich funkcjonalność i mobilność. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, odkurzacze cyklonowe w sklepie Carrefour są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na długość węża ssącego i przewodu zasilającego. Im jest on dłuższy, tym szerszy zasięg pracy będzie miało urządzenie.

Jak wybrać najlepszy odkurzacz bezworkowy?

Ogromna liczba dostępnych na rynku modeli bezworkowych pozwala wybrać model, dostosowany do naszych potrzeb, ale może stanowić też utrudnienie podczas zakupów. Zanim więc dokonamy wyboru, zwróćmy uwagę na parametry odkurzaczy cyklonowych. Największe znaczenie ma moc ssania. Modele o dużej sile ssącej błyskawicznie usuną kurz i inne zanieczyszczenia z dywanów oraz trudno dostępnych miejsc, podczas gdy niewielka moc oznacza niższą skuteczność. Odkurzacze bezworkowe z dużym pojemnikiem na zanieczyszczenia nie wymagają częstego opróżniania i będą odpowiednie do oczyszczania przestronnych wnętrz. Warto także zwrócić uwagę na obecność filtrów, które poprawią jakość powietrza w mieszkaniu. Dla komfortu odkurzania duże znaczenie ma również głośność urządzenia oraz jego waga. Odkurzacze cyklonowe często wzbogacane są o dodatkowe funkcje, które ułatwiają pracę.