Oczyszczacze

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Oczyszczacze powietrza

Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

Nieustannie słyszymy w mediach, że powietrze w naszym kraju jest coraz bardziej zanieczyszczone. Dużo mówi się także o niekorzystnych skutkach utrzymującego się smogu na nasze zdrowie. Smog jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, które szczególnie w okresach zimowych, zatruwa nasz organizm. Jeśli więc zależy nam na zdrowiu i dobrym samopoczuciu, powinniśmy zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroki wybór oczyszczaczy powietrza, które zadbają o jego jakość w naszym domu.

Oczyszczacz powietrza – budowa i sposób działania

Oczyszczacz powietrza jest to niewielkie urządzenie przenośne, które zwykle stawia się na podłodze. Urządzenie wyposażone jest w wentylator i filtry, których zadaniem jest oczyszczanie powietrza w mieszkaniu. Najczęściej spotykanymi filtrami w oczyszczaczach są filtry HEPA lub filtry węglowe, które skutecznie niwelują zapachy i oczyszczają powietrze ze smogu, kurzu, roztocza, wirusów, zarodników pleśni czy dymu papierosowego.

Oczyszczacze powietrza – na jakie parametry zwrócić uwagę

Podczas wyboru dobrego oczyszczacza powietrza, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które zdecydują o skuteczności naszego urządzenia.

Czujniki jakości powietrza

Coraz więcej modeli oczyszczaczy, wyposażanych jest w zaawansowany system czujników, informujących nas o jakości powietrza w mieszkaniu. Takie czujniki samodzielnie monitorują stan powietrza, wychwytując ilość kurzu, alergenów, a nawet brzydkich zapachów. Kiedy urządzenie odnotuje przekroczenie norm, automatycznie zwiększa szybkość pracy, by pozbyć się zanieczyszczeń. W wypadku, gdy oczyszczacz wyłapie wszystkie brudy, urządzenie z powrotem wraca do pracy powolnej. Czujniki jakości powietrza mogą również monitorować temperaturę panującą w pomieszczeniu.

Jonizacja

Na rynku znajdują się także oczyszczacze powietrza z jonizatorem. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, gdyż oprócz skutecznego oczyszczania powietrza, urządzenie wytwarza jony ujemne, które pozwalają na zlikwidowanie wirusów i zarodników pleśni.

Nawilżacz

Oczyszczacz z nawilżaczem, jest kolejnym urządzeniem, na które możemy natknąć się podczas zakupów. Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem nie tylko oczyszcza powietrze w naszym domu, ale również odpowiednio je nawilża. W urządzeniu zainstalowany został bowiem higrometr, który na bieżąco monitoruje stan nawilżenia powietrza i w razie potrzeby automatycznie załącza nawilżacz. Taki oczyszczacz wyposażony został dodatkowo w specjalny zbiornik na wodę.

Filtr węglowy

Filtr węglowy jest to innowacyjne rozwiązanie, coraz częściej stosowane w oczyszczaczach powietrza. Tego typu filtry skutecznie oczyszczają powietrze z różnego typu związków lotnych. Filtr stworzony został z węgla aktywnego, który efektywnie zatrzymuje niebezpieczne dla zdrowia związki chemiczne znajdujące się w powietrzu.

Tryb nocny

Dodatkowym atutem każdego dobrego oczyszczacza powietrza będzie funkcja trybu nocnego. Taki system pozwala na skuteczne oczyszczanie powietrza nawet w nocy, gdyż urządzenie automatycznie przestawia się na wolniejsze obroty i tym samym ogranicza hałas. Tryb nocny może być szczególnie przydatny alergikom, którzy ze względu na złą kondycję powietrza w sypialni mają problemy ze snem. Oczyszczacz z funkcją trybu nocnego skutecznie oczyści powietrze w każdej sypialni, zapewniając dobry sen.

Oczyszczacz powietrza do pokoju dziecięcego

Jak już wiadomo, zanieczyszczone powietrze negatywnie wpływa na stan naszego zdrowia i samopoczucia. Na niebezpieczne skutki zanieczyszczeń, jakie znajdują się w powietrzu, szczególnie narażone są kobiety w ciąży i dzieci do 11. roku życia. Najmniejsze pyłki zanieczyszczeń wraz z tlenem przedostają się do dróg oddechowych i dalej przenikają do krwioobiegu, co może nieść za sobą niebezpieczne skutki już w okresie życia płodowego. Dlaczego dzieci są najbardziej narażone na smog? Dlatego, że pobierają znacznie więcej powietrza niż ludzie dorośli (w przeliczeniu na masę ciała). Zdaniem specjalistów, smog może skutecznie przyczyniać się do zwiększania ryzyka zapalenia oskrzeli i płuc, a nawet do powstawania chorób nowotworowych układu oddechowego.

Mimo, że nie jesteśmy w stanie uchronić dziecka przed zanieczyszczeniami na zewnątrz, powinniśmy zadbać o jakość powietrza w mieszkaniu, czyli tam, gdzie najmłodsze dzieci spędzają najwięcej czasu. W przypadku oczyszczacza do pokoju dziecka, najlepszym rozwiązaniem będzie ten z dwoma filtrami – filtrem HEPA i filtrem węglowym. Dodatkowo każdy oczyszczacz powietrza dla dzieci powinien być wyposażony w funkcje trybu nocnego, który nie zakłóci dziecięcego snu, a skutecznie oczyści powietrze.

W ofercie sklepu internetowego Carrefour.pl, znajduje się szeroki wybór oczyszczaczy powietrza, dopasowanych do Twoich potrzeb. Wysoka jakość produktów, oczyszczacze pochodzące od renomowanych producentów i atrakcyjne ceny, są dodatkowymi atutami urządzeń z naszej oferty. Nie zwlekaj i już dziś popraw jakość powietrza w swoim domu!