Mopy parowe

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Mopy parowe

Jaki mop parowy kupić?

Chyba każdy z nas lubi ułatwiać sobie sprzątanie na wszystkie możliwe sposoby. Jak wiadomo, mycie podłóg nie należy do najprzyjemniejszych czynności, dlatego też w ostatnim czasie na rynku pojawiły się urządzenia, które mają ten proces znacząco usprawnić. Mowa tutaj o mopach parowych, które coraz bardziej zyskują na popularności. W ofercie sklepu Carrefour znajdziesz bogaty asortyment mopów parowych, dlatego też z pewnością znajdziesz tutaj urządzenie dostosowane do swoich potrzeb!

Mop parowy – budowa i działanie

Mopy parowe są to urządzenia, do złudzenia przypominające mopy tradycyjne. Zasadniczą różnicą, jaka dzieli te dwa rodzaje, jest ich funkcjonalność i budowa. Mopy parowe oprócz nakładki czyszczącej i uchwytu, dodatkowo wyposażone zostały w specjalną pompkę, grzałkę i zbiorniczek, których zadaniem jest generowanie pary. Woda znajdująca się w pojemniku zostaje nagrzana przez grzałkę do wysokiej temperatury, wytwarzając parę wypychaną na zewnątrz za pomocą pompki.

Mopy parowe charakteryzują się łatwością użycia i skutecznością. Gorąca para skutecznie usuwa zanieczyszczenia z nawet trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu proces sprzątania znacznie się skraca i jest o wiele bardziej przyjemny. Dodatkowo używając mopa parowego, możemy zaoszczędzić na detergentach, gdyż ich użycie nie jest konieczne.

Na jakich powierzchniach można używać mopa parowego?

Zastanawiając się nad zakupem, często zadajemy sobie pytanie czy mop parowy nie zniszczy paneli, parkietu czy linoleum. Jak się okazuje, za pomocą mopa parowego bez przeszkód usuniemy brud z wszelkiego rodzaju powierzchni, a to wszystko dzięki specjalnym końcówkom.

Mop parowy wykorzystywany jest głównie w miejscach, w których zbiera się najwięcej uciążliwego brudu, jak kuchnia czy łazienka. Nie ma jednak żadnych przeszkód, by mop parowy stosowany był do czyszczenia paneli, linoleum, kamiennych posadzek, płytek i fug. Dodatkowo tego typu urządzenia doskonale sprawdzą się podczas mycia okien i powierzchni szklanych.

Mop parowy – na jakie elementy zwrócić uwagę

Decydując się na zakup mopa parowego, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, świadczących o jego skuteczności i funkcjonalności, a także wygodzie jego użytkowania.

  1. Moc – jest to parametr, odpowiadający za to, jak szybko urządzenie będzie gotowe do pracy od momentu podłączenia do prądu. Dobry mop parowy powinien posiadać minimalną moc na poziomie 1200 W.

  2. Waga – jest równie ważna, gdyż to właśnie ona decyduje o tym, czy urządzenie będzie wygodne w użytkowaniu i czy nie będzie męczyło naszych rąk i pleców podczas dłuższej pracy. Jest równie ważna, gdy posiadamy duże mieszkanie lub dom, gdzie urządzenie będzie wymagało wnoszenia po schodach. Waga mopa nie powinna więc przekraczać 4 kg.

  3. Ciśnienie – decyduje o tym, jak nasze urządzenie będzie radziło sobie z uporczywym brudem. Aby skutecznie usuwać zanieczyszczenia, nawet te najtrudniejsze, warto postawić na mopa generującego ciśnienie na poziomie min. 3 barów.

  4. Przewód – aby urządzenie było wygodne w użytkowaniu, powinno mieć odpowiednio długi przewód. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych powierzchni, gdzie będzie konieczność przełączania gniazd. Optymalna długość kabla to 5 m.

  5. Pojemność zbiornika – aby ustrzec się przed częstym uzupełnianiem wody w mopie parowym, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na pojemność zbiornika, w jaki mop został wyposażony. W tym przypadku minimum, jakie powinien spełniać zbiornik, to pojemność 0,3 l. Jeśli jednak mopa będziemy używać do mycia dużych powierzchni, powinniśmy zdecydować się na model oferujący pojemność zbiornika0,5 l.

  6. Tryby działania – jest szczególnie przydatny, gdy w naszym domu znajdują się różnego rodzaju powierzchnie. Warto pamiętać, że panele będą potrzebowały inną ilość pary niż np. płytki w łazience. Funkcja ustawiania trybów działania pozwala bowiem dostosować ilość wyrzucanej z mopa pary, odpowiednio do czyszczonej powierzchni.

Dodatkowym i bardzo ważnym elementem mopa parowego, na którym powinniśmy się skupić, jest rodzaj głowicy, w jaką wyposażony został dany model. Warto wybierać mopy parowe o szerszej głowicy, która pozwoli na umycie większej powierzchni za jednym pociągnięciem. Dodatkowym atutem będzie to, jeśli głowica będzie obrotowa. Pozwoli to na swobodne manewrowanie mopem, co dodatkowo wpłynie na skuteczność czyszczenia i na komfort naszej pracy. Kolejnym ważnym elementem jest możliwość „położenia” mopa tak, by bez przeszkód można było wyczyścić powierzchnię pod meblami.

W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroki wybór mopów parowych, pochodzących od renomowanych producentów. Atrakcyjne ceny, wysoka jakość urządzeń i gwarancja, są synonimami udanych zakupów. Z mopami parowymi z naszej oferty, sprzątanie stanie się proste i przyjemne!