Pralki

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Pralki do zabudowy

Jaką pralkę do zabudowy kupić?

Choć na rynku nadal królują pralki wolnostojące, coraz częściej wybierane są także modele do zabudowy. Pralki do zabudowy najczęściej znajdują swoje miejsce u osób, które nie dysponują zbyt dużą powierzchnią mieszkania. W ofercie sklepu Carrefour znajdują się dostosowane do Twoich potrzeb pralki do zabudowy, które doskonale wpasują się w nowoczesny i bardziej stylowy design mieszkania.

Pralka do zabudowy – na co zwrócić uwagę?

Pralki do zabudowy doskonale sprawdzą się zarówno w kuchni, jak również w łazience. Tego typu urządzenia mają ogromny plus, gdyż nie zajmują dużo miejsca i możemy ustawić je między szafkami. Jednak wybór dobrej pralki do zabudowy nie należy do najprostszych, gdyż musimy zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych kwestii.

Wielkość pralki do zabudowy

Pierwszym bardzo ważnym elementem, od którego powinniśmy rozpocząć poszukiwania pralki do zabudowy jest jej wielkość. Uniwersalny rozmiar pralki pod zabudowę wynosi 83-85 cm wysokości, 60 cm szerokości i 55 cm głębokości. Warto pamiętać o pozostawieniu miejsca między pralką a sąsiadującymi z nią urządzeniami czy szafkami, gdyż w innym wypadku może dojść do uszkodzenia urządzeń lub ich porysowania. Taka przestrzeń powinna wynosić około 10 cm za pralką i średnio 2 cm po bokach.

Miejsce podłączenia pralki w zabudowie

Przed wyborem urządzenia warto także postanowić, gdzie pralka ma być postawiona. Jak wiadomo, urządzenie musi mieć dostęp do sieci elektrycznej i do instalacji wodnej, dlatego też wybór miejsca jest tak istotny. Zwykle pralki do zabudowy wyposażone są w przewód o długości 1,5 m i warto o tym pamiętać. Nie powinno się bowiem podłączać tego typu urządzeń do przedłużacza czy współdzielić gniazdka z innym sprzętem, gdyż może przejść do przeciążenia sieci.

Wsad

Warto pamiętać, że pralki do zabudowy zwykle ładowane są od frontu. Pralki pod zabudowę zwykle oferują wsad od 5-7 kg, jednak na rynku możemy znaleźć również pojedyncze modele oferujące nawet 9 kg wsadu.

Klasa energetyczna

Podczas wyboru pralki do zabudowy warto sprawdzić, jaką klasę energetyczną oferuje dany model. Klasa informuje nas bowiem o tym, ile energii zużyje nasze urządzenie w ciągu roku i wyrażana jest w kW/h. Warto zaznaczyć, że aktualnie znajdujące się w sprzedaży urządzenia oferują 7 klas energetycznych od A+++ do D, gdzie A+++ oferuje największą efektywność, a D najmniejszą.

Efektywność prania

Efektywność prania jest kolejnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę. Ta wartość regulowana jest przez unijne normy, dlatego musi posiadać ją każda pralka trafiająca do sprzedaży. Efektywność prania, jak sama nazwa wskazuje, określa to, jak efektywne jest pranie i odwirowywanie w danym modelu. W tym przypadku mamy do czynienia z aż 9-stopniową skalą. Pierwszą klasą efektywności jest oczywiście A+++, a najniższą klasą jest klasa G. Warto wiedzieć, że im klasa wyższa, tym skuteczność usuwania brudu jest większa.

Pobór wody

Kolejnym ważnym czynnikiem, który powinniśmy mieć na uwadze, jest pobór wody. Wartość ta jest wyrażana w litrach i określa ilość zużycia wody podczas jednego cyklu prania. Obecnie ta wartość może wahać się w granicach 11 do nawet 94 litrów wody. Aktualnie większość producentów pralek w specyfikacji urządzenia zamieszcza informację o rocznym zużyciu wody dla 4-osobowej rodziny, na podstawie 200 standardowych cykli prania (program bawełna 60 stopni).

Programy prania

Podczas wyboru pralki powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie programy prania oferuje dany model. Pralki do zabudowy posiadają podstawowe programy prania, dostosowane do rodzaju materiałów i temperatury oraz takie, które dotyczą poszczególnych etapów prania, jak wirowanie i odpompowywanie, płukanie, namaczanie i pranie wstępne.

Podczas wyboru pralki warto sprawdzić, ile trwa najkrótszy program, jaki dany model oferuje. Niektóre modele bowiem, posiadają bardzo długie programy, których nie idzie w żaden sposób dostosować, co z czasem może być uciążliwe. Dobra pralka do zabudowy powinna posiadać program krótki (15 minut) i standardowy trwający około godzinę.

Praca pralki

Kultura pracy pralki jest tym parametrem, na który większość z nas nie zwraca uwagi przy wyborze i to jest zasadniczy błąd, gdyż to właśnie ten parametr decyduje o tym, jaki hałas będzie generowała pralka do zabudowy. Jak wiadomo, nowsze pralki są bardziej ciche od tych, które produkowane były jeszcze kilka lat temu. Standardowe natężenie dźwięku, jakie obecnie możemy spotkać w pralkach, oscyluje w granicach 70 dB podczas prania i 90 dB podczas wirowania.

W ofercie sklepu internetowego Carrefour.pl, znajduje się szeroki wybór pralek do zabudowy. W naszym sklepie znajdują się urządzenia pochodzące od renomowanych producentów, wykonane z wysokie jakości materiałów. Atrakcyjne ceny i gwarancja, jaką posiadają pralki do zabudowy z naszej oferty, są dodatkowymi atutami produktów z naszego asortymentu. Nie zwlekaj i już dziś wyposaż się w pralkę do zabudowy ze sklepu Carrefour.pl!