Piekarniki do zabudowy

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Piekarniki do zabudowy

Jaki pierkarnik do zabudowy kupić?

Piekarniki są to urządzenia, za pomocą których przygotujemy nie tylko ciasta, ale także szereg różnorodnych potraw, jak zapiekanki, gulasze, ziemniaki, a nawet powidła. Piekarniki obecnie znajdujące się na rynku wyposażane są w coraz to nowsze funkcje, a niektóre modele możemy nawet połączyć z naszym smartfonem. Coraz większą popularnością cieszą się piekarniki do zabudowy, które są bardzo kompaktowe i pozwalają na zaoszczędzenie cennego miejsca w kuchni. W ofercie sklepu internetowego Carrefour.pl znajdują się nowoczesne piekarniki do zabudowy, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Piekarniki do zabudowy – sposób montażu

Na początku przygody z wyborem piekarnika, pierwszym krokiem do dalszego szukania jest decyzja o tym, gdzie chcemy umieścić piekarnik do zabudowy. Do wyboru mamy:

  • piekarnik do zabudowy w kolumnie – jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, umożliwiające zamontowanie nad i pod piekarnikiem dodatkowych szafek lub innych urządzeń. Sposób montowania w kolumnie jest coraz częściej praktykowany także z tego względu, że piekarnik do zabudowy możemy umieścić na wysokości, jaka najbardziej nam odpowiada;

  • piekarnik do zabudowy na ścianie – jest równie praktycznym rozwiązaniem, jak piekarnik do zabudowy w kolumnie. W tym przypadku również nie będziemy musieli schylać się, by wyciągnąć gotowe danie, gdyż sposób montowania piekarnika w ścianie umożliwia dostosowanie jego wysokości do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo, niektóre modele piekarników do zabudowy na ścianie wyposażone zostały w specjalną windę, która po zakończeniu pieczenia lub przed jego rozpoczęciem opuszcza spód piekarnika. Sprawia to, że wyciąganie gotowych potraw jest bardziej wygodne;

  • piekarnik do zabudowy pod blatem – jest to najbardziej popularny sposób montażu piekarnika. Piekarnik umieszczony jest na podłodze, między szafkami kuchennymi. Jak wiadomo, w przeciwieństwie do piekarników do zabudowy w kolumnie i w ścianie, ten do zabudowy pod blatem może być umieszczony tylko na jednej wysokości, dlatego warto pamiętać, że aby wyciągnąć lub włożyć danie, będziemy musieli się schylać.

Piekarnik do zabudowy – elektryczny czy gazowy?

Kolejnym ważnym krokiem, jest decyzja odnośnie sposobu zasilania piekarnika do zabudowy.

Gazowy piekarnik do zabudowy

Choć obecnie staje się mniej popularny, nie znaczy, że jest gorszy niż jego elektryczny odpowiednik. Piekarniki gazowe charakteryzują się niższymi kosztami eksploatacji – gaz jest o wiele tańszy niż energia elektryczna. Piekarnik gazowy może być zasilany gazem ziemnym (sieciowym) lub gazem z butli (propan butan). Niestety, ilość piekarników gazowych do zabudowy jest o wiele, wiele mniejsza, niż piekarników elektrycznych. Na chwilę obecną bowiem, piekarniki gazowe do zabudowy w swojej ofercie posiada tylko dwóch producentów tego typu sprzętu.

Elektryczny piekarnik do zabudowy

W chwili obecnej oferta elektrycznych piekarników do zabudowy jest bardzo obszerna. Pierwszym podziałem, z jakim możemy spotkać się przy wyborze piekarnika do zabudowy elektrycznego, jest ich rozmiar. W podziale ze względu na to kryterium możemy wyróżnić:

  1. piekarnik standardowy – zwykle posiadający wymiary 60x60x60 cm. Tego typu piekarniki pod zabudowę są wyposażone w kilka-kilkanaście funkcji, a sposób ich działania nie wykracza poza rozprowadzanie gorącego powietrza wewnątrz komory.

  2. piekarnik kompaktowy – zwykle posiadający wymiary 45x60x60 cm. Piekarniki kompaktowe możemy dalej podzielić ze względu na sposób ich działania:

  • piekarnik tradycyjny - sposób ich działania jest identyczny jak w przypadku piekarników standardowych. Gorące powietrze rozprowadzane jest wewnątrz komory;

  • piekarnik parowy – na rynku pojawił się stosunkowo niedawno. Tego typu urządzenia są połączeniem tradycyjnego piekarnika z parowarem, co pozwala na przygotowywanie potraw pieczonych i gotowanych na parze. Zwykle zakres temperatury, jaki posiadają piekarniki parowe do zabudowy, nie przekraczają 100 stopni Celsjusza;

  • piekarnik z mikrofalówką – jak sama nazwa wskazuje, jest to połączenie tradycyjnego piekarnika z kuchenką mikrofalową. Pozwalają na szybkie podgrzewanie potraw, jak również na pieczenie. Piekarniki pod zabudowę z mikrofalówką są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają już miejsca na dodatkowy sprzęt.

Dwukomorowy piekarnik do zabudowy

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się również zaawansowane technologicznie piekarniki dwukomorowe do zabudowy. Tego typu urządzenia zamiast jednych drzwiczek posiadają ich dwoje, co pozwala na pieczenie dwóch niezależnych dań jednocześnie – na przykład w górnej komorze możemy umieścić ciasto, a w dolnej mięso. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla osób, które kochają gotować i tych, które cenią sobie czas przygotowania posiłków.

W ofercie sklepu Carrefour znajduje się bogata oferta piekarników pod zabudowę, zarówno tych do zabudowy pod blatem, na ścianie, jak i w kolumnie. Dodatkowo w naszym sklepie znajdują się piekarniki w różnych wzorach i rozmiarach, dzięki czemu bez problem dopasujesz odpowiedni model do swojej kuchni.