Podkłady i maty do przewijania

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Podkłady i maty do przewijania

Podkłady do przewijania

Przewijanie dziecka jest to jedna z czynności, którą w pierwszym etapie rodzicielstwa przyjdzie nam wykonywać najczęściej. Jak wiadomo, noworodek powinien być przewijany średnio co 3 godziny, dlatego warto zadbać o odpowiednie przygotowanie miejsca do przewijania. Z pomocą przychodzą maty i podkłady do przewijania, które nie tylko zapewnią komfort dziecku, ale także zabezpieczą miejsce do przewijania przed przeciekaniem. W ofercie sklepu Carrefour znajdują się różnego rodzaju maty i podkłady do przewijania dziecka, zarówno jednorazowe, jak i wielorazowe.

Zadanie maty i podkładu do przewijania

Jak już wspominaliśmy, w pierwszych miesiącach życia dziecka, pieluszka wymaga częstej wymiany. Aby zapewnić dziecku wygodę i uchronić przewijak czy łóżko przed zabrudzeniem, z pomocą przychodzą maty i podkłady do przewijania. Głównym zadaniem podkładu jest zapewnienie komfortu, ochrona wrażliwej skóry oraz zapewnienie ciepła i miękkości. Dodatkowo mata zapobiegnie ewentualnym przeciekom i zabrudzeniom, do jakich może dojść podczas przewijania.

Rodzaje

W szerokiej gamie produktów do przewijania, znajdują się zarówno maty wielorazowego, jak i jednorazowego użytku. Maty wielorazowe są materiałowe, zwykle bardzo kolorowe i dość duże. wiele modeli posiada także dodatkową kieszonkę, która umożliwia złożenie i schowanie do niej maty, co znacząco ułatwia jej transportowanie. Drugim typem są jednorazowe podkłady do przewijania, które możemy położyć w dowolnym miejscu, jak sama mata, przewijak czy łóżko. Tego typu podkłady doskonale chłoną wilgoć i zabrudzenia.

Oba rodzaje doskonale sprawdzą się zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych. Pozwalają na higieniczne przewinięcie dziecka w praktyczne każdej sytuacji. Często są także wykorzystywane jako podkłady do łóżeczka, chroniąc tym samym materac przed przemoczeniem.

Rozmiar i wykonanie

Wybierając matę i podkład do przewijania, warto zwrócić uwagę na jej rozmiar i to, jak została wykonana. Najczęściej spotykanym rozmiarem maty jest 60x60 cm, jednak dostępne są także w większych wymiarach.

Materiał maty i podkładu musi posiadać odpowiednią chłonność i być wodoodporny. Dodatkowym atutem będzie neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów. Mata i podkład muszą być także odpowiednio miękkie, by nie podrażniały skóry dziecka i zapewniały mu wygodę. W sprzedaży dostępne są specjalne maty ze spinką, które umożliwiają jej łatwe złożenie i włożenie do torby.