Chusteczki nawilżacjące

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Chusteczki nawilżane dla niemowląt i dzieci

Chusteczki nawilżane

Używamy ich wszędzie i przy każdej okazji, do wytarcia rąk, buzi dziecka, wykorzystujemy do przewijania. Chusteczki nawilżane są tym elementem wyposażenia wyprawki dziecka, których nie powinno zabraknąć na liście zakupowej podczas jej kompletowania. Mimo, że chusteczki nawilżane są produktem dość powszechnym i chyba zaraz obok pieluszek najczęściej używanym, rodzice nie przykładają zbytnio wagi do tego, jakie powinny one spełniać normy. W ofercie sklepu Carrefour znajdują się różne rodzaje chusteczek nawilżanych dla niemowląt, dlatego z pewnością znajdziesz u nas odpowiednie chusteczki dla swojego dziecka.

Rodzaje chusteczek nawilżanych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów chusteczek nawilżanych, spośród których możemy wyróżnić:

  • chusteczki dla niemowląt – służą do szybkiego oczyszczania skóry dziecka podczas przewijania. Struktura chusteczek nawilżanych dla niemowląt nie jest porowata co sprawia, że nie powodują one podrażnień delikatnej skóry dziecka.
  • Chusteczki do demakijażu – służą do codziennego usuwania makijażu, zwykle nasączone są kremem, który dodatkowo pielęgnuje skórę twarzy.
  • Chusteczki do rąk – są doskonałą alternatywą do płynów antybakteryjnych, dokładnie oczyszczają i pozostawiają na dłoniach świeży zapach. Nie powodują uczucia lepkości.
  • Chusteczki do higieny intymnej – przywracają prawidłowe pH skóry, są bardzo przydatne w podróży.
  • Chusteczki odświeżające – są delikatnie perfumowane, przeznaczone do odświeżenia skóry twarzy i szyi.
  • Chusteczki oczyszczające – podobne do chusteczek do demakijażu. Nasączone płynem do mycia twarzy.
  • Chusteczki perfumowane – nasączone wodą perfumowaną, dzięki czemu nadają skórze przyjemny, delikatny zapach.

Jakie chusteczki nawilżane dla niemowląt?

Zależnie od producenta, chusteczki dla niemowląt mogą różnić się zapachem, miękkością, delikatnością i wielkością opakowań. Pośród chusteczek nawilżanych dla dzieci, możemy spotkać ich dwa rodzaje - chusteczki do skóry wrażliwej i do skóry normalnej.

Chusteczki do skóry wrażliwej zostały stworzone z myślą o dzieciach, których skóra jest bardziej wrażliwa i wymagająca. Jeśli zauważyliśmy, że zwykłe chusteczki powodują jakiekolwiek podrażnienia i zaczerwienienie skóry, powinniśmy spróbować z tym właśnie typem chusteczek.

Chusteczki do skóry normalnej przeznaczone są dla dzieci, które nie mają problemów skórnych. Jeśli dziecko wcześniej nie wykazywało żadnych reakcji uczuleniowych, bez przeszkód możemy spróbować z użyciem tego typu chusteczek. Zwykle w opakowaniu jest ich także nieco więcej, niż chusteczek do skóry wrażliwej.

Warto pamiętać, że przed zastosowaniem u dziecka każdego produktu, powinniśmy najpierw wypróbować go na własnej skórze. Może bowiem zdarzyć się, że preparat, którym nasączone są chusteczki, może powodować reakcje alergiczne.

Skład chusteczek nawilżanych dla niemowląt

Wybierając chusteczki dla dziecka powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich skład. Każde dobre chusteczki nawilżane dla niemowląt powinny posiadać ekstrakt z aloesu - ma on bowiem właściwości antygrzybiczne, odkażające i doskonale neutralizuje brzydkie zapachy. Chusteczki nawilżane dla dziecka powinny posiadać także neutralne pH, dzięki czemu nie będą one wywoływały podrażnień. Dodatkowym atutem każdych dobrych chusteczek nawilżanych dla dziecka będzie zawartość emolientu - dodatkowo natłuszcza skórę, zapobiega jej przesuszeniu i tworzy warstwę ochronną, zapobiegającą otarciom i odparzeniom. Dodatkowym plusem będzie zawartość witaminy E, która wspomaga regenerację naskórka.

Należy wystrzegać się chusteczek zawierających kwasek cytrynowy i alkohol. Kwasek cytrynowy może powodować wysypkę i odparzenia, a alkohol podrażni delikatną skórę niemowlęcia.

Materiał wykonania

Materiał, z którego wykonane zostały chusteczki, jest kolejnym kluczowym elementem, wyróżniającym dobry produkt. Materiał powinien być bowiem chłonny, co zagwarantuje odpowiednią wilgotność chusteczek. Najlepiej, jeśli chusteczki będą bawełniane - mają gładką powierzchnię i bardzo długo utrzymują wilgoć, przez co otwarte opakowanie może być używane przez dłuższy czas.

Chusteczki nawilżane powinny być także odpowiednio grube. Zbyt cienkich chusteczek będziemy musieli zużyć więcej, a co za tym idzie - będziemy musieli kupować je częściej. Chusteczki z grubszego materiału są bardziej wydajne i lepiej usuwają zabrudzenia.

Wybierając  odpowiednie chusteczki nawilżane dla niemowlaka powinniśmy przetestować produkty kilku producentów i po prostu wybrać z nich najlepsze dla naszego dziecka.

Pudełko na chusteczki nawilżane

W ofercie sklepu Carrefour znajdują się także pudełka na chusteczki nawilżane. Dostępne są w wielu wzorach i kolorach, a dodatkowo zapobiegają szybkiemu wysychaniu chusteczek. Są bardzo łatwe w użyciu i praktyczne. Zwykle chusteczki pakowane są w zwyczajne opakowania, które szybko się zużywają, przez co chusteczki tracą swoje właściwości. Wielu producentów idąc za ciosem, wprowadziło do sprzedaży chusteczki w opakowaniach wielorazowego użytku, które bez przeszkód możemy uzupełniać. Chusteczki nawilżane w pojemniku znajdziemy między innymi w ofercie marki Pampers.