Ręczniki

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Ręczniki kąpielowe dla dzieci i niemowląt

Jaki ręcznik kąpielowy dla dziecka?

Podobnie jak dobór kosmetyków dla niemowlęcia, równie ważny jest wybór odpowiedniego ręcznika kąpielowego. To właśnie od niego zależy komfort dziecka po wyjściu z kąpieli. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroka gama ręczników kąpielowych dla niemowląt, poczynając od ręczników z kapturkiem, wielofunkcyjnych, ręczników typu fartuch oraz okryć kąpielowych.

Rodzaje ręczników kąpielowych dla niemowląt

Ręcznik z kapturkiem

Jest to najbardziej popularny i chyba najczęściej wybierany przez rodziców rodzaj ręcznika dla niemowląt. Głównym zadaniem ręcznika z kapturkiem jest ochrona główki niemowlęcia przed nagłą zmianą temperatur. Spośród ręczników z kapturkiem możemy dodatkowo wyróżnić dwa rodzaje materiałów, z których zostały wykonane. Są to ręczniki bawełniane lub bambusowe. Oba typy są bardzo delikatne, miękkie i chłonne.

Ręcznik typu fartuch

Drugim typem ręczników kąpielowych dla niemowląt są te, które wyglądem przypominają fartuszek. Są bardzo funkcjonalne i praktyczne. Ręcznik przepasa się wokół talii, dzięki czemu zaraz po wyjęciu maluszka z kąpieli możemy opatulić go w ręcznik przy użyciu obu rąk. Dzięki ręcznikowi typu fartuch nie ma potrzeby odkładania dziecka w inne miejsce, gdyż dziecko od razu ląduje w ramionach rodzica. Tego typu ręczniki najczęściej wykonane są z włókien bambusowych, dzięki czemu są miękkie i delikatne dla skóry dziecka, doskonale chłoną wilgoć i mają właściwości antybakteryjne.

Ręcznik wielofunkcyjny

Ręczniki wielofunkcyjne, jak sama nazwa wskazuje, mają służyć nam w praktycznie każdej sytuacji. Tego typu ręczniki są połączeniem ręcznika z kapturkiem, ręcznika fartuszka i okryć kąpielowych. Zwykle są na tyle duże, że można ich używać również w przypadku starszych dzieci. Najczęściej ręczniki wielofunkcyjne dla dzieci wykonane są z tkaniny bambusowej, dlatego też oprócz doskonałej chłonności, posiadają właściwości antybakteryjne.

Okrycia kąpielowe

Okrycia kąpielowe charakteryzują się tym, że są dostępne w dużych rozmiarach. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by szczelnie otulić nie tylko niemowlę, ale również starszaka. Okrycia kąpielowe są bardzo chłonne i miękkie, a dodatkowo dostępne są w wielu wzorach i kolorach, np. stylizowane na ulubionego bohatera z bajki, jak Spiderman czy Superman.

Materiał

Podczas wyboru ręcznika kąpielowego dla dziecka należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. Najczęściej możemy spotkać ręczniki wykonane z bawełny lub bambusa. Na rynku dostępne są również ręczniki produkowane ze sztucznych włókien, jednak takich powinniśmy się wystrzegać. Mogą bowiem być szorstkie i podrażniać skórę dziecka, a dodatkowo ich chłonność może pozostawiać wiele do życzenia.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na jakość materiału. Im materiał lepszej jakości, tym dłużej będziemy mogli ręcznika używać. Dodatkowo jakość materiału wpływa znacząco na komfort naszego dziecka.

Rozmiar

Ręcznik dla dziecka powinien być na tyle duży, byśmy swobodnie mogli otulić nim naszą pociechę w całości. Większy rozmiar ręcznika sprawi, że będziemy mogli używać go nawet w przypadku, gdy dziecko podrośnie. Najlepiej wybierać ręczniki dla niemowląt o wymiarach 100x100 cm, dzięki temu unikniemy wymiany ręcznika co kilka miesięcy.

Miękkość

Niezwykle ważnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru ręcznika dla dziecka, jest jego miękkość. Należy pamiętać, że skóra niemowlęcia jest niezwykle delikatna, dlatego też powinniśmy zadbać o jej maksymalną ochronę. Wybierajmy ręczniki miłe w dotyku, które nie będą podrażniały skóry dziecka.

Wygląd i wygoda użytkowania

Wydawać by się mogło, że wygląd ręcznika kąpielowego dla niemowlęcia nie ma większego znaczenia. Okazuje się jednak, że nawet najmłodsze dzieci kąpią się chętniej, gdy widzą wzorzysty i kolorowy ręcznik.

Podczas wyboru ręcznika dla dziecka powinniśmy zwrócić także uwagę na to, czy pozwoli on nam na szybkie i sprawne otulenie maluszka po wyjęciu z wanienki. Pamiętajmy, że malutkie dzieci są bardziej podatne na nagłą zmianę temperatur, dlatego ich szybkie owinięcie w ręcznik jest bardzo ważne.