Zabawki dla niemowląt i małych dzieci

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Płeć
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Zabawki dla niemowląt i małych dzieci

Maskotka MATTEL Bebo DJX24

Maskotka MATTEL Bebo DJX24 Maskotka MATTEL Bebo DJX24

Normalna cena: 299,00 zł

Special Price 209,30 zł

Bezpieczne zabawki dla niemowląt i noworodków

Im niemowlę starsze, z tym większym zainteresowaniem obserwuje otoczenie. Poznaje nowe przedmioty, dotyka ich i z każdym dniem poszerza swoją wiedzę o świecie oraz rozwija swoje umiejętności manualne. Zabawki dla niemowląt znacznie ten proces ułatwiają i pomagają poznawać świat z przyjemnością. Dzieci kochają je za żywe kolory, atrakcyjną formę i dużą różnorodność. W ofercie Carrefour znajdziesz wiele wyjątkowych zabawek dla swojej pociechy.

Zabawki niemowlęce – wykonane z bezpiecznych materiałów wysokiej jakości

Zabawki przeznaczone dla niemowlęcia powinny być przede wszystkim bezpieczne, pozbawione małych elementów, które maluch mógłby połknąć. Wszystkie dostępne w naszym sklepie zabawki dla małych dzieci zostały wykonane z materiałów odpowiednich dla małych rączek i nie zawierają toksycznych substancji, mogących wywołać podrażnienia na delikatnej skórze. Miękkie, naturalne tkaniny, drewno i wysokiej jakości plastik, to najczęściej wybierane tworzywa do produkcji pierwszych w życiu dziecka zabawek. Polecamy układanki dla niemowląt, sortery, przebijanki, miękkie książeczki, jeździki i pchacze, gryzaki, grzechotki i wiele innych, nie mniej atrakcyjnych gadżetów. Wszystkie zabawki dla niemowląt pochodzą od znanych producentów i posiadają potwierdzające jakość wykonania certyfikaty bezpieczeństwa.

Gry edukacyjne dla niemowląt – rozwijają zmysły i poprawiają koordynację

Czas spędzony z kolorowymi i przyjemnymi w dotyku zabawkami z oferty Carrefour, oznacza dla malucha nie tylko wspaniałą zabawę. Gry dla niemowląt umożliwią dziecku poprawę swoich zdolności motorycznych, zwłaszcza koordynacji oko-ręka. Im starsze dziecko, tym większą ilości bodźców można mu dostarczać. Pod koniec okresu niemowlęcego doskonale sprawdzają się zabawki interaktywne, naśladujące odgłosy zwierząt lub odtwarzające proste utwory muzyczne. Zabawki muzyczne dla rocznego dziecka z pewnością wywołają jego entuzjazm i ułatwią naukę mowy. Polecamy także stymulujące wzrok, przestrzenne książeczki o grubych stronach, dzięki którym dzieci mogą poznawać zwierzątka i wydawane przez nie dźwięki oraz pierwsze, wykonane w większości z drewna, instrumenty muzyczne.

Grzechotki dla niemowląt – pierwsze zabawki Twojego malucha

Najmniejsze pociechy, dla których gry edukacyjne będą stanowić zbyt duże wyzwanie, bez wątpienia polubią lekkie i bezpieczne grzechotki w kontrastowych kolorach. Wygodne uchwyty, dopasowane do rozmiarów dłoni niemowlaka, ułatwią małym rączkom trzymanie zabawki. Grzechotki dla niemowląt nierzadko wyposażone są także w dodatkowe uatrakcyjnienia, takie jak lusterka, w których maluch może zobaczyć swoje odbicie, dostarczające bodźców dotykowych i wzrokowych, kolorowe metki oraz szeleszczące elementy, które wzbudzają zaciekawienie malców.

Sklep Carrefour posiada także estetycznie wykonane grzechotki zapinane na rączkę, które wydają odgłosy przy każdym jej ruchu, zapewniając dziecku moc wrażeń słuchowych. Zabawki dla niemowląt często wyposażone są też w gryzak, przydatny zwłaszcza podczas bolesnego ząbkowania. Stymulujące rozwój gadżety z naszej oferty z pewnością sprawią Twojemu dziecku nie lada przyjemność. Zapoznaj się z naszymi produktami i wybierz te, które będą odpowiednie dla wieku Twojej pociechy.

Zabawki dla noworodków

Dziecko w pierwszym miesiącu życia głównie je i śpi, jednak nie oznacza to, że otoczenie go nie interesuje. Choć takie dziecko nie potrafi jeszcze samodzielnie utrzymać zabawki czy intensywnie wodzić za nimi wzrokiem, powinniśmy dostarczać mu odpowiednich bodźców. Dla noworodków w pierwszym miesiącu życia powinniśmy wybierać zabawki o jaskrawych i intensywnych kolorach, za którymi dziecko będzie wodziło wzrokiem. Na tym etapie rozwoju maluszka warto zdecydować się na zabawki, które będziemy mogli zawiesić przy łóżeczku lub pokazywać z odległości 20-30 cm.

Zabawki dla dzieci w wieku 2-6 miesięcy

Z czasem dziecko zaczyna dostrzegać coraz więcej elementów, znajdujących się w jego otoczeniu. Dla dwumiesięcznych niemowląt doskonałym rozwiązaniem może okazać się zakup specjalnej karuzeli do łóżeczka, która będzie towarzyszyć dziecku przez kolejne miesiące. Karuzela do łóżeczka skutecznie pobudza bodźce wzrokowe dziecka, a z czasem zachęci go też do ruchu – dziecko będzie próbowało za wszelką cenę złapać wiszące na niej zabawki.

Dzieci w wieku około 3 miesięcy, które próbują już chwytać i utrzymywać w rączce przedmioty, z pewnością zainteresują się grzechotkami. Dzieci cztero i pięciomiesięczne z pewnością ucieszą się z kolorowej maty edukacyjnej. Wybór tego typu zabawek jest bardzo duży, dlatego też to, jaką matę edukacyjną dla dziecka wybierzemy, zależy od naszych indywidualnych upodobań. Maty edukacyjne pobudzają bodźce dziecka i zachęcają maluszka do ruchu. W tym okresie warto zainwestować również w zabawki do kąpieli, np. gumową kaczuszkę.

Dla dziecka w wieku 6 miesięcy możemy kupić pierwszą książeczkę lub karty kontrastowe, dopasowane do dzieci w tym wieku. Choć tak małe dziecko tylko przez chwilę skupi swój wzrok nad książeczką, nazywanie obrazków i naśladowanie głosów znajdujących się w książeczce zwierzątek wspomaga rozwój mowy naszego maluszka.

Zabawki dla dzieci w wieku 7-12 miesięcy

Ponad półroczne dzieci są bardziej ruchliwe, podejmują pierwsze próby raczkowania i bez problemu chwytają w rączki kolorowe zabawki. Siedmiomiesięczne niemowlę z pewnością ucieszy się z kolorowej, miękkiej piłki, którą będzie mogło „gonić” i chwytać do woli. Starszemu dziecku, w wieku 8-9 miesięcy bez przeszkód możemy kupić miękkiego pluszaka lub pierwsze klocki. Dziecko dzięki klockom będzie doskonaliło umiejętność chwytania, a pluszak utuli dziecko do snu.

Dzieci w wieku 10-12 miesięcy mogą używać już bardziej „poważnych” zabawek. Pierwsze instrumenty wydające dźwięki, nowe duże auto czy stolik interaktywny, z pewnością sprawią dziecku frajdę i wspomogą jego intensywny rozwój.

Pamiętajmy jednak, że zabawki dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne, a rozmiarem dopasowane odpowiednio do ich wieku. W sklepie Carrefour znajdziesz szeroką gamę zabawek dla dzieci na każdym etapie rozwoju, pochodzące od renomowanych producentów i w bardzo atrakcyjnych cenach.