Plastelina i ciastolina

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Producent
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Plastelina i ciastolina

Do końca oferty

Plastelina i ciastolina dla dzieci

Zapewne nieraz mieliśmy okazję zauważyć jak chętne do pomocy w kuchni są dzieci, gdy zajmujemy się wyrabianiem ciasta. Szczególnie fascynująca jest dla nich możliwość formowania go w dowolne kształty. Taką możliwość do zabawy daje im ciastolina dla dzieci. Cała frajda tej zabawy polega na tym, że zachowuje się ona jak normalne ciasto, z tą tylko różnicą, że później jej się nie piecze. Ciastolina może być także używana przez dorosłych w roli tzw. antystresera. Jej dowolne ugniatanie w rękach bez obawy o ich ubrudzenie powoduje wyciszenie i rozładowanie napięcia.

Obecnie w sklepach Carrefour znajdziemy szeroką gamę mas plastycznych dla dzieci, służących zarówno do modelowania, jak i do rzeźbienia. Najmłodsi mają szeroki wybór tego typu produktów na rynku, co pozwala na znalezienie odpowiednie rozwiązania, nawet dla najbardziej wymagających. Do zabawy wykorzystać można też plastelinę dla dzieci, a w ofercie dostępna jest także modelina. To sposób na wspólne spędzenie czasu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Modelina dla dzieci

Modelinę upodobały sobie również nastolatki, które wykonują z niej wszelkiego rodzaju biżuterię czy figurki. Przygotowana do modelowania i następnie uformowana masa plastyczna nadaje się również do dalszego rzeźbienia w dowolne wzory. Gotowy wyrób z modeliny można utwardzać w nagrzanym piekarniku lub przez gotowanie w wodzie.

Sklepy Carrefour oferują też inne rodzaje znanych już wcześniej mas plastycznych. Możemy znaleźć tam między innymi plastelinę inteligentną, która poza właściwością tradycyjnego modelowania może również po odbiciu skakać niczym piłka lub zmieniać kolor. Występuje ona również w kolorze metalicznym, przez co dodatkowo nabiera kosmicznego wyglądu. Obecnie produkowane są tak sprytne plasteliny, że mają nawet właściwości magnetyczne. Dzięki temu po jej wymodelowaniu możemy przyczepić ją do dowolnej metalowej powierzchni bez obawy, że zostanie po niej nieestetyczny ślad.