Plastelina i ciastolina

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Plastelina i modelina dla dzieci

Plastelina i ciastolina dla dzieci

Zapewne nie raz mieliśmy okazję zauważyć, jak chętne do pomocy w kuchni są dzieci, gdy zajmujemy się wyrabianiem ciasta. Szczególnie fascynująca jest dla nich możliwość formowania go w dowolne kształty. Taką możliwość do zabawy daje im ciastolina dla dzieci. Cała frajda tej zabawy polega na tym, że masa zachowuje się jak normalne ciasto, z tą tylko różnicą, że później jej się nie piecze. Ciastolina może być także używana przez dorosłych w roli tzw. antystresera. Jej dowolne ugniatanie w rękach bez obawy o ich ubrudzenie, powoduje wyciszenie i rozładowanie napięcia.

Obecnie w sklepach Carrefour znajdziemy szeroką gamę mas plastycznych dla dzieci, służących zarówno do modelowania, jak i do rzeźbienia. Najmłodsi mają szeroki wybór tego typu produktów, co pozwala na znalezienie odpowiedniego rozwiązania, nawet dla najbardziej wymagających. Do zabawy wykorzystać można też plastelinę i modelinę dla dzieci, które także dostępne są w naszej ofercie. Zabawa masami plastycznymi jest to doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Modelina dla dzieci

Modelinę upodobały sobie również nastolatki, które wykonują z niej wszelkiego rodzaju biżuterię czy figurki. Przygotowana do modelowania i następnie uformowana masa plastyczna, nadaje się również do dalszego rzeźbienia w dowolne wzory. Gotowy wyrób z modeliny można utwardzać w nagrzanym piekarniku lub przez gotowanie w wodzie.

Sklepy Carrefour oferują też inne rodzaje znanych już wcześniej mas plastycznych. Możemy znaleźć tam między innymi plastelinę inteligentną, która poza właściwością tradycyjnego modelowania może również po odbiciu skakać niczym piłka lub zmieniać kolor. Występuje ona również w kolorze metalicznym, przez co dodatkowo nabiera kosmicznego wyglądu. Obecnie produkowane są tak sprytne plasteliny, że mają nawet właściwości magnetyczne. Dzięki temu po jej wymodelowaniu możemy przyczepić ją do dowolnej metalowej powierzchni bez obawy, że zostanie po niej nieestetyczny ślad.

Zestaw kreatywny – plastelina i ciastolina

Aby odpowiednio przygotować dziecko do zajęć plastycznych w szkole lub przedszkolu, warto zakupić kolorową plastelinę i ciastolinę. Wielu rodziców wykorzystuje ją także do domowych zabaw z maluchem. Plastelina szkolna rozwija kreatywność i pobudza wyobraźnię. Można tworzyć z niej rozmaite postacie, zwierzęta, rośliny i przedmioty. Przy pomocy foremek dzieci również wykrawają z niej dowolne kształty lub odciskają w niej różne wzory. Jej zastosowanie jest niezwykle szerokie.

Plastelina dla dzieci w wyprawce szkolnej

Ze względu na to, że plastelina od lat stanowi najczęściej wykorzystywaną i najbardziej popularną masę plastyczną, jej wybór na rynku jest ogromny. Poszczególne zestawy zwykle różnią się ilością kolorów oraz właściwościami. Wielu rodziców, przygotowujących swoje pociechy do szkoły może mieć wątpliwości dotyczące tego, jaki komplet wybrać. Plastelina szkolna dla pierwszoklasisty powinna być niebrudząca. Większość produktów tego typu, używanych przez dziecko pozostawia na jego dłoniach delikatny, tłusty filtr. Można jednak nabyć takie zestawy plasteliny, które tego nie robią.

Praca z nimi będzie bardziej komfortowa dla ucznia. Zadbajmy też o jego bezpieczeństwo, wybierając produkt pozbawiony toksycznych dla małego organizmu substancji. Upewnijmy się, że na opakowaniu plasteliny widnieje informacja o jej nietoksyczności. Plastelina dla dzieci powinna być także atrakcyjna. Niemal każdy zestaw zawiera elementy w podstawowych, najczęściej stosowanych barwach, takich jak czerwony, zielony, niebieski, żółty, pomarańczowy czy czarny, jednak odcień kolorów poszczególnych produktów może znacząco różnić się od siebie. Wybierzmy takie, które dostępne są w soczystych, intensywnych barwach. Wiele zestawów zawiera także neonowe kolory.

Plastelina szkolna – tajemnica jej popularności

Zarówno przedszkolaki, jak i dzieci w wieku szkolnym, uwielbiają zabawę plasteliną. Ta prosta masa często dostarcza im zajęcia na długie godziny i uprzyjemnia czas, gdy pogoda za oknem nie sprzyja spacerom. Zestawy plasteliny to także świetny sposób na wspólną rozrywkę z dzieckiem. Dlaczego maluchy tak chętnie sięgają po ten produkt? W czym tkwi jego tajemnica? Elastyczna plastelina dla dzieci przybiera dowolne kształty, łatwo ją uformować i stworzyć z niej wszystko to, co podpowiada nam wyobraźnia. Miękka, dostępna w atrakcyjnych kolorach, wzbudza zainteresowanie i wywołuje entuzjazm wśród maluchów, wspierając jednocześnie ich rozwój sensoryczny. Dodatkowe atuty plasteliny to niewielki koszt zakupu oraz możliwość wielokrotnego używania. Gdy stworzony z niej świat znudzi się dziecku, może przeobrazić go w coś zupełnie innego i rozpocząć zabawę od nowa.

Zestawy plasteliny

Plastelinę można nabyć zarówno w małych, kilkuelementowych zestawach, jak i w większych, składających się nawet z 18 kolorów kompletach. Do użytku szkolnego wystarczą niewielkie zestawy, zawierające podstawowe barwy. Jeśli jednak dziecko chętnie sięga po masę plastyczną także w domu, duże zestawy plasteliny będą dla niego wspaniałym prezentem. Producenci prześcigają się w pomysłach, by uatrakcyjnić swoje wyroby. W związku z tym na rynku dostępna jest brokatowa lub fluorescencyjna plastelina szkolna.

Nie brakuje także produktów o przyjemnych zapachach owoców lub lasu. Poszczególne zestawy różnią się także kształtem plasteliny. Może ona być okrągła lub kwadratowa. Wybór pozostawmy dziecku. Warto jednak zdecydować się na produkt przyjazny dla środowiska. Sklep Carrefour oferuje wysokiej jakości masę plastyczną w wyjątkowych zestawach, stworzoną z myślą o maluchach. W jego szerokim asortymencie każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Ciastolina dla dzieci – doskonały sposób na twórczą zabawę

Ciastolina stanowi nieco inny rodzaj masy plastycznej, o odmiennych właściwościach, niż plastelina. Charakteryzuje się większą elastycznością, dzięki czemu małe rączki nie mają najmniejszego problemu z uformowaniem jej. Wykorzystywana jest głównie w domu. Doskonale zabija nudę i rozwija manualne zdolności maluchów. Ciastolina dla dzieci nie brudzi dłoni. Od plasteliny różni się także żywotnością. Po zakończonej zabawie nie można zapomnieć o tym, by umieścić ją w szczelnie zamkniętym pojemniku. W przeciwnym razie wyschnie, stwardnieje i nie będzie nadawała się do kolejnego użytku. Plastelina dla dzieci przed zabawą często wymaga rozgrzania i zmiękczenia poprzez krótkie ugniatanie w dłoniach. Dzięki niemu nabiera elastyczności. Ciastolina nadaje się do zabawy zaraz po wyjęciu z pojemnika. Jest miękka i przyjemna w dotyku, dostarczając wielu bodźców najmłodszym pociechom.

Zestawy ciastoliny – kreatywna atrakcja dla najmłodszych

Umieszczoną w niewielkich pojemniczkach ciastolinę często można nabyć w zestawie z różnego typu akcesoriami. Wśród nich nie brakuje wyciskarek, foremek, talerzyków, łyżeczek oraz wielu innych gadżetów. Dzięki nim maluch przeniesie się w świat wyobraźni, wcieli w rolę cukiernika, lodziarza czy twórcy smakowitych gofrów. Ciastolina dla dzieci dostarcza im wielu wrażeń, a barwne, przyciągające wzrok zestawy stanowią źródło niemałej atrakcji i sposób na kreatywne spędzanie czasu ze smykiem. Zestawy ciastoliny dają także maluchom możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Zabawa w sklep czy kawiarnię to również znakomita okazja do nauki i poszerzania wiedzy o świecie. Dużą popularnością wśród starszych dzieci cieszy się świecąca w ciemności ciastolina, która po zgaszeniu światła zapewnia wyjątkowy efekt.

Korzyści płynące z zabawy plasteliną i ciastoliną

Zabawa przy użyciu różnego rodzaju masy plastycznej niesie za sobą niezliczone korzyści. U najmłodszych dzieci rozgniatanie w rękach miękkiej ciastoliny stymuluje zmysł dotyku, dostarcza ogromnej przyjemności i pozwala nabrać małym paluszkom oraz niewprawnym wciąż dłoniom sprawności. Plastelina szkolna wykorzystywana jest nie tylko do zabawy, ale też do nauki, a nawet ćwiczeń terapeutycznych dla dzieci.

Tworzenie rozmaitych kształtów przy użyciu rąk rozwija wyobraźnię przestrzenną naszej pociechy, a także jej umiejętności manualne. U starszych dzieci próby nadania plastelinie odpowiedniej formy to okazja do ćwiczenia wytrwałości i koncentracji. Plastelina dla dzieci to niedrogi sposób na wspieranie rozwoju swojej pociechy. Mieszanie dostępnych kolorów pozwala maluchom poznać zależności między nimi i zwiększyć swoją wiedzę o właściwościach poszczególnych barw.

Bezpieczna ciastolina dla dzieci

Ciastolina zwykle przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które przekroczyły 3. rok życia. Podobnie plastelina szkolna oraz inne masy plastyczne, tak uwielbiane przez maluchy. Aby wspomóc rozwój malca i dostarczyć mu trochę rozrywki, ciastolina dla dzieci może być wykorzystywana także przez dwulatki, jednak wyłącznie pod czujnym okiem rodzica, który nie dopuści do jej skonsumowania. Nieco mniej elastyczna plastelina nie sprawdzi się wśród młodszych dzieci, ponieważ lepienie z niej wymaga nieco więcej siły i sprawności manualnej, niż w przypadku miękkiej ciastoliny.