Piasek ozdobny

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Płeć
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Piasek i masa kinetyczna dla dzieci

Kolorowy piasek - Auta 1

Kolorowy piasek - Auta 1 Kolorowy piasek - Auta 1

Normalna cena: 17,88 zł

Special Price 16,99 zł

Kolorowy piasek - Auta 2

Kolorowy piasek - Auta 2 Kolorowy piasek - Auta 2

Normalna cena: 23,07 zł

Special Price 21,92 zł

Kolorowy piasek - Wróżki

Kolorowy piasek - Wróżki Kolorowy piasek - Wróżki

Normalna cena: 23,07 zł

Special Price 21,92 zł

Piasek kinetyczny dla dzieci (Kinetic Sand)

Chyba każde dziecko uwielbia zabawy w piasku, zarówno w piaskownicy, jak i na plaży. Jednak co zrobić, gdy na podwórku nie ma miejsca na ustawienie piaskownicy, a od plaży dzielą nas setki kilometrów? Przecież żaden rodzic nie zdecyduje się na postawienie piaskownicy w mieszkaniu, chociażby ze względu na bałagan, jaki ta za sobą niesie. Nikt nie marzy przecież o stopach oblepionych piaskiem zaraz po wyjściu z kąpieli. Istnieje jednak kompromis pomiędzy życzeniami i marzeniami dziecka a koniecznością zachowania porządku w domu. Takie rozwiązanie to piasek kinetyczny, który jest dostępny w ofercie sklepu Carrefour.

Z czego zrobiony jest piasek kinetyczny?

Zapewne wiele osób słyszało o piasku kinetycznym, jednak nadal zastanawia się, na jakiej zasadzie on działa. Piasek kinetyczny to nic innego, jak piasek wzbogacony jest o domieszkę specjalnego polimeru, dzięki któremu zyskuje swoje magiczne właściwości i pozwala na zabawę nawet we wnętrzu. Konsystencja piasku kinetycznego podobna jest do mokrego piasku na plaży – jest on plastyczny niczym plastelina, jednak nadal pozostaje piaskiem. Piasek kinetyczny jest wolny od alergenów, a co najważniejsze – nie brudzi rąk i nie rozsypuje się, dzięki czemu jest łatwy w utrzymywaniu należytego porządku w mieszkaniu.

Jak działa piasek kinetyczny?

Piasek kinetyczny zachowuje naturalną sypkość, jednocześnie dając się formować niczym wilgotny piasek na plaży. Pozwala to na jego dowolne kształtowanie przy pomocy różnych foremek, również tych standardowych używanych do zabawy w zwykłej piaskownicy. Wskazane właściwości pozwalają na utrzymanie porządku w domu bez niebezpieczeństwa dostawania się kruszywa w każdy zakamarek. Coraz częściej piasek kinetyczny wykorzystywany jest w przedszkolach, a także w dziecięcych ośrodkach terapeutycznych.

Czy piaskiem kinetycznym mogą bawić się wszystkie dzieci?

Piasek wykorzystywany do wyprodukowania piasku kinetycznego jest dokładnie oczyszczony, nie zawiera również żadnych alergenów, dlatego jest on odpowiedni nawet dla dzieci cierpiących na różnego rodzaju alergie. Dzięki temu będą one miały okazję do takiej samej zabawy jak rówieśnicy, nie czując się przy tym odrzuconymi. Taki piasek do domu, idealnie sprawdzi się w przypadku dzieci przeziębionych lub chorych, gdyż może stanowić pomysł na ciekawą zabawę bez wychodzenia na dwór. Z piaskiem kinetycznym stworzenie domowej piaskownicy staje się więc możliwe.

W jakiej formie piasek kinetyczny jest sprzedawany?

W sklepach Carrefour dostępny jest oryginalny piasek kinetyczny, który może być zarówno kolorowy, jak i w naturalnej barwie. Sprzedawany jest w pojemnikach o różnej gramaturze, zwykle od 1 do 5 kilogramów. W dostępnej ofercie znajdziemy też gotowe zestawy piasku kinetycznego, zawierające kruszec w kilku kolorach wraz z akcesoriami potrzebnymi dzieciom do zabawy, jak foremki, wałki i wiaderka.

Czy piasek kinetyczny służy tylko do zabawy?

Odpowiedź jest krótka - nie. Ze względu na mnogość dostępnych kolorów oraz dużą plastyczność produktu, piasek kinetyczny znajduje również zastosowanie dekoracyjne. Przy jego użyciu możemy wyczarować ciekawe formy w różnorakich wazach, pojemnikach czy też w innych naczyniach. Dekoracyjny piasek kinetyczny może również stanowić podstawę ozdoby kwiatowej, tworząc oryginalny sposób na udekorowanie mieszkania. W tym celu możemy wymieszać w różnych proporcjach kolorowy piasek kinetyczny, tworząc jednocześnie połączenia o ciekawych kształtach i oryginalnych kompilacjach kolorów. Wyłącznie od naszej fantazji zależy, w jaki sposób wykorzystamy piasek kinetyczny i jego magiczne właściwości.

Inne masy plastyczne a piasek kinetyczny

Na rynku dostępnych jest wiele różnorakich mas plastycznych przeznaczonych do zabawy dla dzieci. Dla niektórych rodziców rozróżnienie różnych mas plastycznych może być problematyczne, dlatego też podpowiadamy, jak je od siebie rozróżnić i czym różnią się od piasku kinetycznego:

  • Piaskolina – jest to po prostu inna nazwa piasku kinetycznego. Obie masy posiadają takie same właściwości.
  • Ciastolina – często mylona z piaskiem kinetycznym. Posiada strukturę zbliżoną do plasteliny, jednak jest od niej bardziej miękka. Ciastolina nadaje się do przeciskania przez wyciskarkę, wałkowania i gniecenia, przez co można nadawać jej różne kształty. Piasek kinetyczny natomiast jest inicjacją prawdziwego piasku i w przeciwieństwie do ciastoliny, nie da się go przecisnąć przez wyciskarkę.

Piasek kinetyczny a wiek dziecka

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, dla dzieci w jakim wieku przeznaczony jest piasek kinetyczny. Mimo, że tego typu masa jest w pełni bezpieczna dla dzieci, zaleca się, by piasek kinetyczny kupić dziecku, które ukończyło 18 miesięcy. Młodsze dzieci także mogą się nim bawić, o ile mają zapewniony ciągły nadzór rodzicielski.

W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroki wybór mas plastycznych dla dzieci, spośród których możemy wyróżnić piasek kinetyczny w różnych kolorach, o różnej masie i z dodatkowymi foremkami lub bez nich. Nie zwlekaj i już dziś spraw swojemu dziecku wyjątkowy prezent w postaci domowej piaskownicy, wypełnionej piaskiem kinetycznym!