Książeczki do kolorowania

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Płeć
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki praktycznie od zawsze były dla dzieci jednymi z ulubionych książeczek. W sklepach Carrefour dostępne są książeczki do kolorowania zawierające krótkie wierszyki, przez co najmłodsi  ćwiczą nie tylko zdolności manualne, ale również umiejętność zrozumiałego czytania tekstu. Treść może być przykładowo instrukcją dotyczącą sposobu pokolorowania rysunku.

W sklepach oferowane są nie tylko uniwersalne kolorowanki dziecięce, zawierające różne zwierzątka, postacie z bajek czy filmów animowanych i kreskówek. Kolorowanki dla dziewczynek z reguły wypełnione są obrazkami lalek, księżniczek czy wróżek, natomiast kolorowanki dla chłopców najczęściej zawierają samochody, postacie super bohaterów czy rycerzy.

Wiele z książeczek do kolorowania dla dzieci zawiera instrukcje w jaki sposób wypełnić obrazek. Na przykład pola są ponumerowane i zadaniem dziecka jest pokolorowanie wszystkich powierzchni o tym samym numerze, tym samym kolorem. Oczywiście jeśli dziecko ma inny pomysł na daną ilustrację pozwólmy mu puścić wodze jego wyobraźni.

Antystresowe kolorowanki dla dorosłych i dzieci

Istnieje jeszcze jedna, bardzo ważna, a często pomijana, zaleta kolorowanek dziecięcych. Mianowicie pozwalają one uspokoić i wyciszyć się dzieciom, co ma działanie terapeutyczne dla dzieci nadpobudliwych czy szybko nudzących się. Ta właściwość została wykorzystana w, ostatnio bardzo modnych i popularnych, kolorowankach dla dorosłych. Oczywiście w takiej książce do kolorowania nie znajdziemy rysunków, a złożone symbole czy ilustracje abstrakcyjnych form, które wypełniamy zgodnie z własną fantazją. Jednak sama czynność kolorowania jest tak bardzo kojąca i uspokajająca, że dorośli wybierają właśnie taką formę odpoczynku.