Zestawy zabawkowe pociągów

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Płeć
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Kolejki dla dzieci - elektryczne i drewniane

Zestawy zabawkowe pociągów

Zaraz obok klocków, do ulubionych zabawek zarówno chłopców, jak i dziewczynek, zaliczane są różnego rodzaju pojazdy. Niesłabnącą popularnością, poza autami, cieszą się wszelkiego rodzaju kolejki i pociągi – zarówno te elektryczne, drewniane, jak i klasyczne, z podziałem na pociągi towarowe i osobowe. Sklep Carrefour w swojej ofercie posiada specjalne zestawy zabawkowe, w których znajdują się kolejki, wagoniki i tory, przeznaczone dla dzieci w różnych grupach wiekowych, a także pociągi dla dorosłych miłośników kolei.

Rodzaje zabawkowych pociągów

Zabawkowe kolejki to niepodważalnie klasyka, która cieszy się popularnością od wielu, wielu lat. Zabawkowe pociągi są kochane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. W ofercie naszego sklepu znajdują się pociągi dedykowane różnym grupom wiekowym, jak i wszelkiego rodzaju dodatkowe akcesoria jak tory, sygnalizatory świetlne czy dodatkowe wagoniki. Wybierać możemy także między pociągami osobowymi lub towarowymi, wykonanymi z różnego rodzaju materiałów. W naszej ofercie znajdują się również tematyczne zestawy pociągów, jak na przykład „Lokomotywa Tomek i przyjaciele”.

Kolejki dla najmłodszych dzieci

Pośród zabawkowych pociągów dla dzieci, znajdziemy modele, przeznaczone dla maluchów już od 12 miesiąca. Bardziej „poważne” zestawy kolejek dla dzieci, zaczynają się jednak od przedziału wiekowego 3 lata+. Dla takich dzieci doskonałym rozwiązaniem będzie zakup klasycznej, drewnianej kolejki, która będzie odporna na wszelkie uszkodzenia. Warto jednak pamiętać, by wybierać kolejki dla dzieci wykonane z naturalnego, dobrze obrobionego drewna. Dla dzieci w wieku 3 lat dedykowane są także pociągi inspirowane popularną bajką „Tomek i przyjaciele”.

Kolejki dla przedszkolaków

Jeśli chcemy sprawić przedszkolakowi prezent w postaci pociągu zabawki, możemy zapoznać się z bardziej zaawansowanymi modelami. Dla dzieci w wieku 5 lat+, bez przeszkód możemy postawić na modele wyglądające realistycznie, odwzorowujące pociągi, które dziecko może obserwować w realnym życiu. Dla dziecka w wieku przedszkolnym możemy zastanowić się już także nad zakupem kolejki elektrycznej, jednak może kazać się, że dziecko woli samodzielnie wprowadzać kolejkę w ruch i kolejka elektryczna wyląduje w szafie.

Kolejki dla dzieci w wieku szkolnym

Podobnie jak w przypadku przedszkolaków, dla dzieci w wieku szkolnym możemy zastanowić się nad zakupem bardziej zaawansowanych pociągów. W przypadku starszych dzieci, doskonałym rozwiązaniem będzie zakup kolejki elektrycznej lub rozbudowywanie zestawów kolejek, które dziecko już posiada.

Kolejki elektryczne dla dzieci

Większość kolejek elektrycznych przeznaczonych jest dla dzieci w wieku 8 lat+. Jak już wcześniej wspominaliśmy, w przypadku młodszych dzieci może okazać się, że będą one wolały zabawki manualne. Jednak w tej kwestii należy samemu określić, czy nasze dziecko jest gotowe na kolejkę elektryczną.

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup kolejki elektrycznej, przy jej wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Jeśli chcemy, by kolejka służyła nam przez kilka ładnych lat i planujemy dalszą rozbudowę zestawów, powinniśmy zdecydować się na zakup pociągu od renomowanego producenta, jak np. LEGO.

Dodatkowo w każdym bardziej zaawansowanym zestawie możemy znaleźć:

  • elementy podstawowe, czyli tory, lokomotywę i wagony,
  • dworzec,
  • poczekalnię,
  • drzewa i inne elementy krajobrazu,
  • sygnalizatory świetlne,
  • olejek do wytwarzania dymu,
  • pilot i zasilacz.

W niektórych modelach możemy spotkać się także z efektami dźwiękowymi, jakie na co dzień słyszymy na dworcach. Przed wyborem odpowiedniej kolejki dla Twojego dziecka weź także pod uwagę wielkość zestawu i dokładnie wylicz, czy w mieszkaniu będzie wystarczająco miejsca na jego rozłożenie.

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroka gama zabawek pociągów, które z pewnością zachwycą każdego małego, jak i dużego użytkownika. Gwarantujemy zestawy wysokiej jakości, pochodzące od renomowanych producentów, w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie czekaj i już dziś spraw swojemu dziecku dawkę niesamowitej zabawy z zabawkowym pociągiem!