Kuchnia

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Płeć
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Zabawkowa kuchnia dla dzieci

Zabawkowa kuchnia dla dziecka

Każde dziecko, na pewnym etapie rozwoju, zaczyna naśladować zachowania rodziców i wciela się w różne postacie. Taki okres rozpoczyna się około drugiego roku życia i trwa przez dość długi czas. Odgrywanie ról jest bardzo istotnym elementem w rozwoju dziecka, gdyż pozytywnie wpływa na kształtowanie prawidłowych zachowań społecznych, rozwija wyobraźnię, stanowi podstawę samodzielności i zaspokaja podstawowe potrzeby dziecka.

Aby jeszcze lepiej wspomóc prawidłowy rozwój swojej pociechy, powinniśmy zdecydować się na zakup odpowiednich do tego zabawek. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroka gama produktów, wspierających rozwój poprzez zabawę w odgrywanie ról. W naszym sklepie znajdują się między innymi zabawki, odwzorowujące kuchnię – wszelkiego rodzaju kuchenki, zestawy kucharskie, ekspresy do kawy, miksery i wiele, wiele innych.

Zabawa w dom - kuchnia na pierwszym planie

Chyba najbardziej popularną zabawą dzieci, jest zabawa w dom. Mówi się, że sercem każdego domu jest kuchnia i że to tam spędzamy z rodziną najwięcej czasu – przygotowując i spożywając posiłki. Dlatego też wspierając rozwój naszej pociechy, powinniśmy zdecydować się na zakup zabawkowej kuchni, w której dziecko będzie mogło rozwijać swoją wyobraźnię i kształtować prawidłowe zachowania.

Zabawkowa kuchnia daje dziecku odpowiednie narzędzia (miseczki, łyżki, kubeczki, urządzenia), które poszerzają jego wyobraźnię i słownictwo, rozwijają umiejętności motoryczne i uczą współpracy. Dzięki zabawkowej kuchni dziecko będzie mogło doskonale odwzorować to, co na co dzień robi w kuchni Mama czy Babcia, przygotować Tacie wymyślony posiłek lub zaprosić rodziców na kawę. Zabawkowa kuchnia daje dziecku wiele możliwości i podsuwa wiele scenariuszy zabaw. Oprócz zabawy w dom, dziecko może stworzyć własną restaurację, czy przygotowywać dania na wynos. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia!

Zabawkowa kuchnia dla dzieci i jej plusy

Oprócz doskonalenia podstawowych umiejętności, zabawkowa kuchnia posiada także wiele innych korzyści. Co możemy do nich zaliczyć?

  • Zabawkowa kuchnia inwestycją na lata:

Zabawa w odgrywanie ról będzie towarzyszyła dziecku przez długie lata, dlatego inwestycja w odpowiednie zabawki nie będzie zbędną stratą pieniędzy. Najmłodsze dzieci będą czerpały radość z otwierania drzwiczek piekarnika, wciskania guziczków czy po prostu trzaskania garnkiem o garnek. Starsze dzieci z rodzeństwem czy przyjaciółmi będą mogły urządzać niesamowite przyjęcia, bawić się w kawiarnię czy restaurację.

  • Możliwość rozbudowy:

Zabawkowa kuchnia daje nieskończone możliwości zabawy, a dodatkowo można ją rozbudowywać. Warzywa, garnki, łyżki i łyżeczki, łopatki, sitka, durszlaki, ekspresy do kawy, filiżanki… Wszystkie te elementy można bez przeszkód dokupić i urządzić dziecku fantastyczną kuchnię.

  • Zabawkowa kuchnia dla dzieci – nauka i zabawa:

Zabawkowa kuchnia dla dzieci uczy poprzez zabawę. Wcielając się w rolę Mamy czy zawodowego kucharza, dziecko uczy się liczenia, kolorów, kształtów i poszerza zasób słów, nazywając owoce, warzywa i kuchenne przybory.

Kuchnia dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Wybierając kuchnię dla dziecka, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów:

  • Kolorystyka – jest kluczowym elementem szczególnie wtedy, gdy chcemy utrzymać odpowiednie proporcje w dziecięcym pokoju. Jeśli w pokoju dziecka dominują spokojne, stonowane kolory, kuchnia powinna przybrać podobne odcienie. Warto pamiętać, że także chłopcy lubią bawić się w kuchni, więc warto zachować neutralne kolory.
  • Rozmiar – ma tu dość duże znaczenie. Warto pamiętać, że aby kuchnia w pełni spełniała swoją rolę, była wygodna w użytkowaniu i budziła zainteresowanie dziecka przez dłuższy czas, nie powinna być zbyt mała. Warto dopasować rozmiar kuchni pod kątem wzrostu dziecka i mieć na uwadze fakt, że dziecko rośnie, a kuchnia niestety nie.
  • Wykonanie i materiały – pamiętajmy, że to od tych dwóch elementów zależy bezpieczeństwo naszego dziecka podczas zabawy. Wybierając drewnianą kuchnię dla dziecka powinniśmy sprawdzić, czy wszystkie elementy są odpowiednio zabezpieczone i wyszlifowane, a sama kuchnia dla dziecka wykonana jest z naturalnych materiałów. W przypadku plastikowych kuchni dla dzieci warto sprawdzić, czy materiał jest w pełni bezpieczny i posiada odpowiednie certyfikaty. Dodatkowo kuchnia plastikowa nie powinna posiadać żadnych ostrych rantów i elementów, które potencjalnie mogłyby powodować zagrożenie.
  • Możliwości – warto wybierać takie kuchnie, które doskonale odwzorowują domowe pomieszczenie. Warto postawić na kuchnie dla dzieci, posiadające kuchenkę, szafki i szuflady, zlew i kran.
  • Dodatkowe akcesoria - wybierając zabawkową kuchnię dla dziecka, warto zobaczyć, jakie akcesoria dodatkowe oferuje dany model. Warto, by w podstawowym wyposażeniu znalazły się naczynia, pudełeczka czy sztućce. Warto wybierać również modele, oferujące dodatkowe oświetlenie, przyciski i pokrętła wydające dźwięki.

W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroka gama zabawkowych kuchni dla dzieci i akcesoriów, niezbędnych do zabawy w odgrywanie ról. Wysokiej jakości produkty i atrakcyjne ceny są gwarancją dobrych zakupów. Nie czekaj i już dziś spraw swojemu dziecku wyjątkowy prezent w postaci zabawkowej kuchni!