Kuchnia

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Płeć
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Zabawkowa kuchnia dla dzieci

Odkurzacz dla dzieci z kulkami

Odkurzacz dla dzieci z kulkami Odkurzacz dla dzieci z kulkami

Normalna cena: 46,49 zł

Special Price 39,99 zł

Zabawkowa kuchnia dla dziecka

Każde dziecko, na pewnym etapie rozwoju, zaczyna naśladować zachowania rodziców i wciela się w różne postacie. Taki okres rozpoczyna się około drugiego roku życia i trwa przez dość długi czas. Odgrywanie ról jest bardzo istotnym elementem w rozwoju dziecka, gdyż pozytywnie wpływa na kształtowanie prawidłowych zachowań społecznych, rozwija wyobraźnię, stanowi podstawę samodzielności i zaspokaja podstawowe potrzeby dziecka.

Aby jeszcze lepiej wspomóc prawidłowy rozwój swojej pociechy, powinniśmy zdecydować się na zakup odpowiednich do tego zabawek. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroka gama produktów, wspierających rozwój poprzez zabawę w odgrywanie ról. W naszym sklepie znajdują się między innymi zabawki, odwzorowujące kuchnię – wszelkiego rodzaju kuchenki, zestawy kucharskie, ekspresy do kawy, miksery i wiele, wiele innych.

Zabawa w dom - kuchnia na pierwszym planie

Chyba najbardziej popularną zabawą dzieci, jest zabawa w dom. Mówi się, że sercem każdego domu jest kuchnia i że to tam spędzamy z rodziną najwięcej czasu – przygotowując i spożywając posiłki. Dlatego też wspierając rozwój naszej pociechy, powinniśmy zdecydować się na zakup zabawkowej kuchni, w której dziecko będzie mogło rozwijać swoją wyobraźnię i kształtować prawidłowe zachowania.

Zabawkowa kuchnia daje dziecku odpowiednie narzędzia (miseczki, łyżki, kubeczki, urządzenia), które poszerzają jego wyobraźnię i słownictwo, rozwijają umiejętności motoryczne i uczą współpracy. Dzięki zabawkowej kuchni dziecko będzie mogło doskonale odwzorować to, co na co dzień robi w kuchni Mama czy Babcia, przygotować Tacie wymyślony posiłek lub zaprosić rodziców na kawę. Zabawkowa kuchnia daje dziecku wiele możliwości i podsuwa wiele scenariuszy zabaw. Oprócz zabawy w dom, dziecko może stworzyć własną restaurację, czy przygotowywać dania na wynos. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia!

Zabawkowa kuchnia dla dzieci i jej plusy

Oprócz doskonalenia podstawowych umiejętności, zabawkowa kuchnia posiada także wiele innych korzyści. Co możemy do nich zaliczyć?

  • Zabawkowa kuchnia inwestycją na lata:

Zabawa w odgrywanie ról będzie towarzyszyła dziecku przez długie lata, dlatego inwestycja w odpowiednie zabawki nie będzie zbędną stratą pieniędzy. Najmłodsze dzieci będą czerpały radość z otwierania drzwiczek piekarnika, wciskania guziczków czy po prostu trzaskania garnkiem o garnek. Starsze dzieci z rodzeństwem czy przyjaciółmi będą mogły urządzać niesamowite przyjęcia, bawić się w kawiarnię czy restaurację.

  • Możliwość rozbudowy:

Zabawkowa kuchnia daje nieskończone możliwości zabawy, a dodatkowo można ją rozbudowywać. Warzywa, garnki, łyżki i łyżeczki, łopatki, sitka, durszlaki, ekspresy do kawy, filiżanki… Wszystkie te elementy można bez przeszkód dokupić i urządzić dziecku fantastyczną kuchnię.

  • Zabawkowa kuchnia dla dzieci – nauka i zabawa:

Zabawkowa kuchnia dla dzieci uczy poprzez zabawę. Wcielając się w rolę Mamy czy zawodowego kucharza, dziecko uczy się liczenia, kolorów, kształtów i poszerza zasób słów, nazywając owoce, warzywa i kuchenne przybory.

Kuchnia dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Wybierając kuchnię dla dziecka, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów:

  • Kolorystyka – jest kluczowym elementem szczególnie wtedy, gdy chcemy utrzymać odpowiednie proporcje w dziecięcym pokoju. Jeśli w pokoju dziecka dominują spokojne, stonowane kolory, kuchnia powinna przybrać podobne odcienie. Warto pamiętać, że także chłopcy lubią bawić się w kuchni, więc warto zachować neutralne kolory.
  • Rozmiar – ma tu dość duże znaczenie. Warto pamiętać, że aby kuchnia w pełni spełniała swoją rolę, była wygodna w użytkowaniu i budziła zainteresowanie dziecka przez dłuższy czas, nie powinna być zbyt mała. Warto dopasować rozmiar kuchni pod kątem wzrostu dziecka i mieć na uwadze fakt, że dziecko rośnie, a kuchnia niestety nie.
  • Wykonanie i materiały – pamiętajmy, że to od tych dwóch elementów zależy bezpieczeństwo naszego dziecka podczas zabawy. Wybierając drewnianą kuchnię dla dziecka powinniśmy sprawdzić, czy wszystkie elementy są odpowiednio zabezpieczone i wyszlifowane, a sama kuchnia dla dziecka wykonana jest z naturalnych materiałów. W przypadku plastikowych kuchni dla dzieci warto sprawdzić, czy materiał jest w pełni bezpieczny i posiada odpowiednie certyfikaty. Dodatkowo kuchnia plastikowa nie powinna posiadać żadnych ostrych rantów i elementów, które potencjalnie mogłyby powodować zagrożenie.
  • Możliwości – warto wybierać takie kuchnie, które doskonale odwzorowują domowe pomieszczenie. Warto postawić na kuchnie dla dzieci, posiadające kuchenkę, szafki i szuflady, zlew i kran.
  • Dodatkowe akcesoria - wybierając zabawkową kuchnię dla dziecka, warto zobaczyć, jakie akcesoria dodatkowe oferuje dany model. Warto, by w podstawowym wyposażeniu znalazły się naczynia, pudełeczka czy sztućce. Warto wybierać również modele, oferujące dodatkowe oświetlenie, przyciski i pokrętła wydające dźwięki.

W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroka gama zabawkowych kuchni dla dzieci i akcesoriów, niezbędnych do zabawy w odgrywanie ról. Wysokiej jakości produkty i atrakcyjne ceny są gwarancją dobrych zakupów. Nie czekaj i już dziś spraw swojemu dziecku wyjątkowy prezent w postaci zabawkowej kuchni!