Wózki i spacerówki

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Płeć
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Wózki dla lalek i spacerówki

Najlepsze wózki i spacerówki dla lalek

Nie od dziś wiadomo, że obowiązkowym wyposażeniem każdego pokoju dziewczęcego są różnego typu lalki. Każda mała dziewczynka uwielbia zabawy w dom, a zakup lalki bobasa i odpowiedniego do niego wózka będzie urozmaiceniem zabawy. Dziecko wciela się w rolę dorosłej Mamy, opiekującej się swoim maluszkiem. Wybór wózków dla lalek w naszym sklepie jest naprawdę ogromny – od spacerówek, poprzez gondole, aż do wózków do biegania i nosidełek. Dodatkowo każdy model może różnić się materiałem wykonania, gdzie do wyboru mamy wózki dla lalek drewniane, wiklinowe lub materiałowe z elementami plastikowymi. Jednak jaki wózek dla lalek będzie sprawdzał się w rękach dziecka najlepiej? Podpowiadamy!

Wózek dla lalek a wiek dziecka

Pierwszym kryterium, od którego powinniśmy rozpocząć poszukiwanie idealnego wózka dla lalek dla naszej pociechy, jest jej wiek. Wózki mogą bowiem znacząco różnić się od siebie rozmiarami, wagą i wysokością uchwytu. W przypadku młodszych dzieci (około 1,5-2 lata), doskonale sprawdzą się lżejsze i mniejsze wóziki. Dla 3-latków spokojnie możemy wybierać bardziej stabilne wózki, których uchwyt osadzony jest nieco wyżej. Największe spośród dostępnych wózków, przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-6 lat.

Warto również wziąć pod uwagę, że wózek dla lalek doskonale sprawdzi się w roli pchacza dla najmłodszych pociech. Wózek pozwoli utrzymać równowagę i skutecznie wspomoże naukę chodzenia.

Materiały wykonania wózków dla lalek

Jak wspominaliśmy wcześniej, nasza oferta wózków dla lalek jest naprawdę szeroka. Oferujemy wózki wykonane z różnych materiałów, spośród których możemy wyróżnić:

  • wiklinowe wózki dla lalek – przeznaczone głównie do użytku domowego. Tego typu wózki uderzają w styl retro, dzięki czemu oprócz zapewnienia doskonałej zabawy, wózek wiklinowy będzie uatrakcyjniał wnętrze dziecięcego pokoju. Tego typu wózki są bardzo pojemne;
  • drewniane wózki dla lalek – podobnie, jak wózki wiklinowe, tak i te drewniane przeznaczone są głownie do użytku domowego. Mają jednak ten plus, że gdy pogoda dopisuje, jest sucho i słonecznie, wózek drewniany dla lalek możemy bez przeszkód wziąć ze sobą na zewnątrz. Dodatkowo wiele modeli drewnianych wózków jest dwufunkcyjna – służy jako pojazd dla lalek i maskotek oraz jako stabilny pchacz dla młodszych dzieci;
  • materiałowe wózki dla lalek, z elementami plastikowymi – są to chyba jedne z najbardziej popularnych wózków dla lalek. Tego typu pojazdy łudząco przypominają wózki dla dzieci. Doskonale sprawdzają się w warunkach domowych, jak i podczas zabawy na podwórku. Podobnie jak w przypadku wózków dla dzieci, tak i w przypadku tych plastikowo-materiałowych dla lalek, wyróżniamy modele wielofunkcyjne. Wybierając ten typ wózka zyskamy gondolę, nosidełko i spacerówkę.

W ofercie naszego sklepu możesz natknąć się również na wózki, dedykowane lalkom Barbie. Są one znacznie mniejsze niż tradycyjne modele dla bobasów, dlatego też polecane są starszym dzieciom, gdzie nie istnieje już ryzyko połknięcia małych elementów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Kupując wózek dla lalek na prezent, czy też jako podarunek dla naszej pociechy, warto zadbać o bezpieczeństwo produktów. Warto zwrócić uwagę, niezależnie od materiału wykonania, czy wózek nie posiada żadnych wystających i ostrych elementów, które potencjalnie mogłyby stanowić dla dziecka zagrożenie. W przypadku najmniejszych dzieci warto zadbać o to, by wózek dla lalek nie posiadał także żadnych małych i ruchomych elementów, które dziecko mogłoby połknąć.

Dodatkowo warto zadbać, by wózek dla lalek posiadał odpowiednie atesty, świadczące o wykonaniu z bezpiecznych materiałów. Dużą rolę w wózku dla lalek odgrywają jego koła – jeśli w domu mamy parkiety i panele, które są szczególnie podatne na zarysowania, powinniśmy zdecydować się na zakup wózka dla lalek z kółkami piankowymi. Nie dość, że nie zarysują one podłogi, to dodatkowo są bardzo trwałe i ciche.

W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroka gama wózków dla lalek, wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Atrakcyjne ceny i doskonała jakość sprawiają, że wózki dla lalek z naszej oferty cieszą się dużym zainteresowaniem i są często wybierane przez rodziców. Nie zwlekaj i już dziś podaruj swojej córce niezwykły prezent w postaci wózka dla lalek!