Samoloty

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Samoloty zdalnie sterowane (RC, na pilota)

Samoloty zdalnie sterowane dla dzieci

Zabawki zdalnie sterowane budzą zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, ale także wśród dorosłych. Oprócz zdalnie sterowanych samochodów, dużą popularnością cieszą się także zdalnie sterowane samoloty i helikoptery.  W ofercie sklepu Carrefour znajduje się duży wybór samolotów i helikopterów zdalnie sterowanych, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zapoznaj się z szeroką gamą produktów z naszej oferty i spraw dziecku wyjątkowy prezent już dziś!

Pierwszy zdalnie sterowany samolot

W ofercie naszego sklepu znajdują się samoloty dla początkujących i dla zaawansowanych lotników. Jeśli po raz pierwszy będziesz mieć okazję do sterowania zdalnym samolotem, powinieneś zdecydować się na mniej zaawansowany model. Obsługa zdalnie sterowanego samolotu wymaga wyczucia, gdyż w przeciwnym razie nasza zabawka szybko wyląduje na drzewie lub dachu budynku.

Samoloty i helikoptery zdalnie sterowane dla początkujących nie wymagają zaawansowanej obsługi, dzięki czemu szybko można wyczuć maszynę. Większość tego typu modeli posiada tak zwanego „trenera wirtualnego”, który niweluje turbulencje i wiejący wiatr. Dodatkowo tego typu samoloty posiadają prostą budowę i są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia, a sama ich konstrukcja jest bardzo lekka. Tego typu samoloty doskonale sprawdzą się w przypadku dzieci.

Samoloty zdalnie sterowane dla zaawansowanych

Modele samolotów dla zaawansowanych są bardziej skomplikowane niż te, o których wspominaliśmy powyżej. Zwykle wymagają one samodzielnego złożenia, sklejenia i montażu silnika, co dla początkujących lotników może być zbyt męczące i zniechęcające.

Rodzaje zdalnie sterowanych samolotów

Pośród zdalnie sterowanych maszyn lotniczych, dostępnych na rynku możemy wyróżnić:

  • Górnopłaty – czyli samoloty przeznaczone głównie dla dzieci i osób początkujących. Tego typu zabawki nie posiadają skomplikowanej obsługi, są stabilne i poruszają się ze średnią prędkością, dzięki czemu mamy czas na korygowanie kierunku lotu.
  • Motoszybowce – są to samoloty przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników. Obsługa tego typu zabawki wymaga sporych umiejętności, dlatego nie sprawdzi się w przypadku dzieci. Charakteryzuje się tym, że posiada silnik, który po wzniesieniu samolotu możemy wyłączyć i kierować nim podczas szybowania.
  • Szybowce – również przeznaczone są dla osób, które już miały do czynienia z tego typu zabawkami. Tego typu modele są bardzo lekkie, dzięki czemu w krótkim czasie osiągają dużą prędkość.

Samolot dopasowany do użytkownika

Decydując się na zakup zdalnie sterowanego samolotu, powinniśmy dopasować jego wymiary do naszych predyspozycji. Większe modele, mimo, że są bardziej stabilne i łatwe w kierowaniu, są bardziej narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Większe modele wymagają większej powierzchni lotu i pasa startowego, a także specjalnej wyciągarki w razie „wypadku”. Dodatkowo transport i przechowywanie dużego samolotu może być problematyczne.

W przypadku dzieci powinniśmy zdecydować się na zakup mniejszego modelu, który bez przeszkód będziemy mogli przewozić w samochodzie, a samo dziecko nie będzie miało problemu z jego uruchomieniem.

Serce samolotu, czyli silnik

Bardzo ważnym kryterium, który wyróżnia dobry samolot zdalnie sterowany, jest jego silnik. Warto bowiem zwrócić uwagę, czy dany model posiada go w zestawie, czy też będzie trzeba dokupić go osobno. Do wyboru mamy dwa rodzaje silników – szczotkowe i bezszczotkowe. Silniki bezszczotkowe są bardziej wydajne i mają wydłużoną żywotność, dlatego często znajdują się w droższych modelach samolotów.

W ofercie naszego sklepu znajdują się samoloty zdalnie sterowane, którymi bez przeszkód może bawić się dziecko i dorosły. Wybór produktów jest naprawdę ogromny, dlatego też z pewnością znajdziesz u nas coś dla siebie. Atrakcyjne ceny i wysoka jakość oferowanych produktów są gwarancją dobrego zakupu. Nie czekaj i już dziś poddaj się odlotowej zabawie ze zdalnie sterowanymi samolotami z naszej oferty!