Samochody i ciężarówki

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Samochody zdalnie sterowane (RC)

Ciężarówki i samochody zdalnie sterowane

Wszystkie dzieci marzą o wyjątkowych zabawkach, z którymi najchętniej by się nie rozstawały. Marzeniem każdego małego chłopca jest zdalnie sterowany samochód, którym mógłby się fantastycznie bawić razem z tatą czy dziadkiem. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się bogata gama zdalnie sterowanych aut i ciężarówek, które sprawią, że zabawa z synem nie będzie nudna i monotonna.

Auta zdalnie sterowane – to warto wiedzieć!

Stając przed wyborem dobrego auta zdalnie sterowanego, możemy natknąć się na te, które zasilane są akumulatorowo lub na baterie. Auta na akumulator po rozładowaniu należy podłączyć do prądu za pomocą ładowarki, która znajduje się w zestawie. Czas działania samochodu zależy od tego, jakiej pojemności akumulator wybierzemy i jak intensywnie będziemy jej używać. Warto pamiętać, że pełne ładowanie akumulatorka może trwać kilka, a nawet kilkanaście godzin. Samochody na baterie do działania potrzebują zwykle 4-6 baterii AA. Podczas wyboru auta zdalnie sterowanego dla dzieci, warto również zwrócić uwagę na to, jak zasilany jest pilot.

Samochody zdalnie sterowane dla dzieci – co jeszcze jest ważne?

Podczas wyboru auta na akumulator lub na baterie dla dzieci, warto zwrócić uwagę, jaki zasięg dany model oferuje. Jest to bardzo ważny element, gdyż to właśnie od niego zależy, na jaką odległość może odjechać samochód. Zwykle samochody sterowane zdalnie dla dzieci, oferują zasięg 10 metrów.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, jaką prędkość dany model może osiągnąć. Dla starszych dzieci dedykowane są modele, które poruszają się z prędkością około 20 km/h, dla młodszych natomiast te, które jadą z prędkością 10 km/h.

Samochody zdalnie sterowane a wiek dziecka

Jak wszystkie inne zabawki i akcesoria, tak i auta zdalnie sterowane należy dobierać odpowiednio do wieku dziecka.

Dla najmłodszych dzieci przeznaczone są kolorowe, plastikowe samochody, posiadające dodatkowe kolorowe światełka, których zadaniem jest dodatkowe urozmaicenie zabawy. Auta zdalnie sterowane dla mniejszych dzieci zwykle posiadają pilot w kształcie kierownicy, mogą poruszać się w przód i kręcić się wokół własnej osi. Dodatkowo dla najmniejszych dedykowane są pojazdy zdalnie sterowane, które odwzorowują ulubione postaci z bajek – Złomka lub ZygZaka McQueena z bajki „Auta” lub inne postacie. Tego typu zabawek mogą używać już dzieci powyżej 1 roku życia, gdyż mają one zaokrąglone brzegi i zwykle posiadają elementy gumowe.

Starsze dzieci mogą bez przeszkód bawić się bardziej zaawansowanymi modelami. Tego typu samochody cechują się bardziej stabilną i solidną konstrukcją, bardziej odporną na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Auta na akumulator dla starszych dzieci są bardziej zwrotne, a dzięki ruchomemu zawieszeniu pozwalają na wykonywanie bardziej precyzyjnych manewrów. Tego typu zabawki posiadają najczęściej gumowe koła, które pozwalają na zabawę na różnych powierzchniach. najbardziej zaawansowane modele, które wiernie odwzorowują popularne Monster Trucki, wyścigówki czy ciężarówki, przeznaczone są dla dzieci w wieku powyżej 6 lat.