Łodzie

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Łódki RC i motorówki zdalnie sterowane

Łodzie RC i motorówki zdalnie sterowane

Zdalnie sterowane zabawki są marzeniem każdego małego chłopca. Zapewniają one niesamowitą rozrywkę i pozwalają zacieśniać więzi ojca z synem. Choć największą popularnością cieszą się zdalnie sterowane samochody i samoloty, równie interesujące są łodzie i motorówki. Zdalnie sterowane statki są pożądane przez wszystkich fanów sportów wodnych i nie tylko. Motorówki i łodzie RC są szczególnie popularne w okresie wakacyjnym, który sprzyja wypadom nad morze, basen czy jezioro. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroka gama łodzi i motorówek zdalnie sterowanych, które zapewnią długie godziny świetnej rozrywki i przyniosą wiele radości.

Rodzaje łodzi zdalnie sterowanych

W zależności od rodzaju napędu, znajdujące się na rynku łodzie RC możemy podzielić na:

  • Łodzie elektryczne – jak sama nazwa wskazuje, wyposażone są w silnik elektryczny. Tego typu zabawka może rozwinąć prędkość 20-30 km/h.
  • Łodzie spalinowe – są to zabawki wyposażone w jednostki zasilane benzyną lub paliwem nitro. Łodzie nitro mogą rozwinąć prędkość 50 km/h, jednak generują większy hałas niż te zasilane benzyną. Tego typu łodzie wymagają zręczności i doświadczenia w sterowaniu tego typu sprzętem.
  • Żaglówki – sterowane są za pomocą specjalnego radia, jednak do ich uruchomienia potrzebny jest wiatr. Za pomocą pilota możemy zmieniać kierunek żagli bądź ster. Żaglówki są bardzo ciche, a jedno pełne ładowanie akumulatora zapewni nam nawet kilka godzin ciągłej, fantastycznej rozrywki.

Wybierając zdalnie sterowaną łódź, podobnie jak w przypadku samolotów, możemy spotkać się z modelami gotowymi lub takimi, które wymagają złożenia. Gotowe modele są szczególnie polecane osobom początkującym lub jako prezent dla dziecka. Modele wymagające złożenia są ciekawą opcją dla miłośników modelarstwa i osób bardziej doświadczonych.

Motorówka i łódź RC dla dziecka – jaką wybrać na początek?

Jak wspominaliśmy wcześniej, w przypadku dzieci i na początku przygody z łodziami RC, powinniśmy zdecydować się na gotowy model, który będzie zdatny do użycia zaraz po odpakowaniu. Na początek doskonałym rozwiązaniem będzie motorówka na baterie lub na akumulator. Tego typu zabawki osiągają nieco mniejsze prędkości, co wpływa bezpośrednio na komfort i łatwość sterowania.

Motorówki spalinowe dla początkujących użytkowników mogą być problematyczne pod względem sterowania, a dbanie o silnik i jego konserwacja z czasem może stać się problematyczna. Jeśli jednak jesteśmy zdecydowani na taki model i będziemy o niego odpowiednio dbać, nie ma przeszkód w jego zakupie.

Miejsce do pływania ma znaczenie

Wyznacznikiem tego, czy będziemy mogli czerpać pełną radość z kierowana motorówką RC, jest miejsce do pływania. Przed zakupem danego modelu warto zapoznać się z zasadami panującymi w danym miejscu. Niezależnie czy to będzie staw, jezioro czy morze, warto dowiedzieć się czy nie ma żadnych przeciwskazań do używania zabawki. Jest to szczególnie ważne w przypadku łodzi spalinowych, które generują większy hałas i poruszają się z większą prędkością.

Jeśli chcesz sprawić dziecku prezent w postaci zdanie sterowanej motorówki, zapoznaj się z naszą bogatą ofertą. Dobrej jakości sprzęt i atrakcyjne ceny są gwarancją udanego zakupu.