Helikoptery i quadrocoptery

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Płeć
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Drony i helikoptery zdalnie sterowane

Helikoptery RC i quadrocoptery dla dzieci

Zabawki zdalnie sterowane od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wśród nich możemy znaleźć różnego rodzaju samochody, ciężarówki, koparki, roboty i samoloty, jednak w ostatnim czasie coraz częściej wybieramy również zdalnie sterowane helikoptery i quadrocoptery, czyli drony. Jeśli chcesz zapewnić dziecku i sobie niesamowitą zabawę, zapoznaj się z bogatą ofertą dronów i helikopterów sklepu Carrefour.

Helikopter zdalnie sterowany dla dziecka

Zdalnie sterowany helikopter dla dziecka może być podstawą do fantastycznej zabawy, o ile będzie odpowiednio dobrany do umiejętności naszego brzdąca. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli helikopterów, jednak każdy oferuje inne funkcje, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej dla dziecka zabawki.

Podczas zakupów możemy natknąć się na modele oferujące inną liczbę wirników i kanałów, gdzie:

 • Helikoptery 3Ch – oferują najprostsze funkcje, dlatego idealnie nadają się dla dzieci i dla początkujących pilotów. Sterowanie helikopterem 3Ch jest bardzo proste, gdyż zabawka łatwo porusza się w górę i w dół, na boki i z lekkością wykonuje podstawowe manewry. Helikoptery 3Ch poruszają się z prędkością 15-20 km/h.
 • Helikoptery 4Ch – są przeznaczone dla osób, które mają już pewne doświadczenie w sterowaniu tego typu sprzętem. Bez problemu możemy podarować je starszym dzieciom, które mają już opanowane sterowanie helikopterów 3Ch. Tego typu modele posiadają bardziej zaawansowane sterowanie i oferują większe pole manewru.
 • Helikoptery 6Ch – są to zabawki dla pilotów z bagażem doświadczeń. Do ich sterowania niezbędna jest nienaganna precyzja, która pozwoli na wykonywanie nawet najtrudniejszych manewrów. Tego typu helikoptery poruszają się z prędkością nawet 70 km/h.

Cechy dobrych helikopterów zdalnie sterowanych

Podczas zakupów, warto zapoznać się ze specyfikacją zabawki. Warto bowiem sprawdzić:

 • maksymalny czas lotu, jaki oferuje dany model. Na rynku możemy spotkać takie helikoptery, które pozwolą na 6 minut lotu oraz takie, które zapewnią zabawę przez 20-30 minut;
 • ilość wirników, które decydują o dynamice zabawki. Zabawki z jednym wirnikiem są bardziej zaawansowane, doskonale sprawdzą się w przypadku doświadczonych lotników. W przypadku dzieci wystarczające będą modele dwuwirnikowe;
 • zasięg, jaki dany helikopter oferuje. Podstawowe modele oferują zasięg 20-40 metrów, bardziej zaawansowane natomiast nawet 100-150 metrów;
 • komunikację, która zdecyduje, gdzie będziemy mogli używać zabawki. Jeśli zabawki będziemy używać wyłącznie w domu, możemy zdecydować się na podczerwień. Komunikacja radiowa natomiast, doskonale sprawdzi się podczas zabawy na podwórku (dostępne w częstotliwości 27 MHz, 40 MHz oraz 2,4 GHz).

Dron dla dziecka

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się drony. Są to specjalnie skonstruowane maszyny latające, najczęściej zdalnie sterowane, choć zdarzają się także modele automatyczne. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się bogata oferta quadrocopterów, pośród której z pewnością znajdziesz idealny prezent dla swojego dziecka.

Jednak jaki dron będzie odpowiedni na początek? Podczas wyboru zabawki możemy natknąć się na różne modele, oferujące inne funkcje. Pośród nich możemy znaleźć:

 • płatowce – czyli samoloty bezzałogowe. Przeznaczone głównie do lotów autonomicznych (samodzielnych lotów z użyciem autopilota lub innego podobnego systemu);
 • multikoptery lub wielowirnikowce – czyli modele latające, w zależności od rodzaju wyposażone w 4 lub więcej śmigieł. W ostatnim czasie chyba najbardziej popularne i najczęściej kupowane rodzaje dronów;
 • pływające – czyli takie, które bez przeszkód mogą pływać i latać. Połączenie łodzi z multikopterem;
 • skaczące/jeżdżące – małe modele z wbudowaną kamerką, poruszające się na kołach.

Drony dla początkujących i ich pilotaż

Wybierając dron dla dziecka, na początek powinniśmy zdecydować się na modele mniej zaawansowane. Tego typu zabawki pozwolą łatwo opanować sztukę pilotażu drona. Jeśli dziecko opanuje początkowy model do perfekcji, możemy zdecydować się na wymianę gadżetu na bardziej zaawansowany model.

Sterowanie dronem może odbywać się na kilka sposobów. Najczęściej wybierane są modele z bezprzewodowym kontrolerem, który do złudzenia przypomina pada od konsoli. Tego typu kontrolery pozwalają na precyzyjne sterowanie maszyną, na większy zasięg. Na rynku możemy spotkać również drony z możliwością sterowania za pomocą tabletu lub smartfona, gdzie dodatkowo mamy podgląd na żywo z lecącego drona.