Minifigurki

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Minifigurki LEGO

Ludziki LEGO

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie producentów zabawek jest LEGO. Figurki stworzone przez duńską markę znane są każdemu dziecku i odkąd pojawiły się na rynku, nie tracą zainteresowania najmłodszych. Miłośnicy klocków doczekali się także prawdziwego raju – Legolandu, w którym figurki i konstrukcje oparte na klockach przyjmują rzeczywistą wielkość. Na rynku dostępnych jest wiele serii, zawierających pojazdy, klocki czy figurki tego producenta. Klocki LEGO minifigurki to fantastyczne uzupełnienie każdej serii dla dzieci powyżej 5. roku życia. Można wzbogacić ją o nowe postaci, które pomogą rozbudować wykreowaną przez dziecko rzeczywistość.

Historia Minifigurek LEGO

Pierwsze figurki LEGO znacznie odbiegały wyglądem od tych, które produkowane są obecnie. Były znacznie większe, miały okrągłe głowy i tors z ruchomymi ramionami. Reszta korpusu była nieruchoma, stworzona z podstawowych klocków. Po raz pierwszy ludziki pojawiły się w zestawach Rodzina Lego w 1974 roku, a w sprzedaży dostępne były aż do roku 1980. W 1975 roku w ofercie LEGO pojawiły się pierwsze minifigurki. Charakteryzowały się głowami w kształcie ciała z doczepianymi włosami. Reszta ciała stworzona była z dwóch elementów – przełomem było to, że pierwsze minifigurki LEGO były w pewnym stopniu ruchome.

Figurki, których konstrukcja pozostała niezmieniona do dziś, zaczęły być produkowane od 1978 roku. Obecnie produkowane figurki skonstruowane są z sześciu ruchomych elementów - nóg, tułowia, rąk, dłoni, głowy, włosów/nakrycia głowy. Dodatkowo dłonie minifigurek LEGO zostały stworzone tak, by mogły „trzymać” różne przedmioty, np. kwiaty, narzędzia.

Wyraz twarzy – czyli historii ciąg dalszy…

Od początku produkcji minifigurek LEGO, wszystkie postacie miały jednakowy wyraz twarzy. Oczy w kształcie kropek i uśmiechnięte usta w postaci czarnej kreski. Przełomowym rokiem okazał się rok 1989, kiedy do sprzedaży trafiła seria Piraci. W tym zestawie po raz pierwszy każdej z figurek nadano inny wyraz twarzy – jedne miały wąsy, inne brodę, a jeszcze następne charakterystyczne dla piratów opaski na oko. W tym zestawie pojawiły się również postaci, posiadające haki zamiast dłoni i drewniane nogi.

Na początku XXI wieku pojawiły się także minifigurki o dwóch twarzach - z jednej strony twarz była uśmiechnięta, z drugiej przybierała wyraz smutku. W chwili obecnej tradycyjne żółte ludziki LEGO przybierają kolor cielisty. Jest to kolor charakterystyczny szczególnie dla minifigurek, przedstawiających bohaterów z filmów czy bajek. Aktualnie figurki LEGO są bardziej zróżnicowane – technologia pozwala bowiem na dowolne modyfikowanie postaci, a to wszystko dzięki odpowiedniej obróbce komputerowej.

Figurki LEGO dla kolekcjonerów

Klocki LEGO minifigurki mogą być przeznaczone dla tych, którzy lubią wcielać się w konkretne postaci. Duński producent oferuje klocki LEGO minifigurki przedstawiające standardowe „ludziki” lub nawiązujące do konkretnych bajek. Wśród serii można znaleźć figurki Simpsonów czy ninja, ale to tylko jedne z propozycji, jakie oferuje marka zabawek. Klocki LEGO minifigurki to nie tylko zabawka. Wielu starszych użytkowników znajduje przyjemność w kolekcjonowaniu, szczególnie, że cena jest przystępna i umożliwia zaopatrywanie się w kolejne produkty. Dla nich głównie przeznaczona jest seria minifigurek, które mogą stanąć na regale i zdobić pomieszczenie, niezależnie od jego kolorystyki czy wystroju wnętrza.

Najpopularniejsze minifigurki LEGO

Do figurek, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością , możemy zaliczyć:

  • Minifigurki Ninjago,
  • Minifigurki z serii Harry Potter i Fantastyczne Zwierzęta,
  • Minifigurki Seria kolekcjonerska Kici Rożek,
  • Minifigurki LEGO Batman: Film,
  • Minifigurki Batman Movie,
  • Minifigurki Impreza.

W każdym opakowaniu kryje się jedna minifigurka LEGO. Ludziki możemy łączyć z wszystkimi zestawami LEGO, dlatego też co chwila możemy wymyślać nowe przygody. Dla zabawy lub rozbudowania kolekcji, bez przeszkód możesz wymieniać się minifigurkami ze znajomymi lub innymi kolekcjonerami.

W ofercie sklepu Carrefour, zarówno tego online jak i w punktach stacjonarnych, kupisz minifigurki LEGO różnych serii, w atrakcyjnych cenach.