Ochraniacze

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Ochraniacze do łóżeczka

Jaki ochraniacz do łóżeczka wybrać?

Chociaż zdania na temat ochraniacza do łóżeczka są bardzo podzielone, wielu rodziców decyduje się na jego zakup. Ten gadżet ma ułatwić rodzicom opiekę nad dzieckiem, a jego głównym zadaniem jest ochrona główki dziecka przed uderzeniem w szczebelki i przed doznaniem innych urazów, takich jak zaklinowanie się rączki czy nóżki między szczebelkami. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama różnokolorowych ochraniaczy, uszytych z wysokiej jakości materiałów i pochodzących od wiodących producentów.

Czym właściwie jest ochraniacz do łóżeczka?

Ochraniacz na łóżeczko jest to specjalny materiał, zwykle w kształcie prostokąta, który odgradza dziecko od szczebelków. Dodatkowo ochraniacze są ładnym uzupełnieniem łóżeczka co sprawia, że wystrój sypialni dziecięcej jest bardziej dopełniony. Dobrze dobrana kolorystyka ochraniacza, wpływa także na prawidłowy rozwój wzroku naszego maluszka. Doskonałe w tej kwestii są ochraniacze kontrastowe, czyli te w kolorze czarno-białym oraz ochraniacze z elementami czerwieni.

Cechy dobrego ochraniacza

  1. Rozmiar – długość ochraniacza powinna być dopasowana do wymiarów łóżeczka. Do wyboru mamy ochraniacze, które przylegają do szczebelków tylko na dwóch ścianach łóżeczka (ochraniacz krótki) lub takie, które nazywane są ochraniaczami 360 stopni (ochraniacz długi). Tego typu osłonki zakrywają wszystkie 4 ścianki łóżeczka.
  2. Mocowanie – jest to kluczowy element, wyróżniający wysokiej jakości ochraniacze. Mocowanie ochraniacza musi być bardzo solidne, by dziecko nie zdołało go odwiązać. Należy pamiętać, że przed pozostawieniem dziecka samego w łóżeczku, należy dokładnie sprawdzić, czy wszystkie wiązania są prawidłowo przymocowane.
  3. Materiał – powinien być miękki, przyjemny w dotyku i odporny na odkształcenia. Najlepiej sprawdzają się ochraniacze z gąbki lub owaty. Ochraniacz do łóżeczka powinien posiadać także wysokiej jakości poszycie. W tym przypadku najlepiej postawić na bawełnę. Coraz bardziej popularne stają się ochraniacze do łóżeczka minky, które także znajdziesz w naszej ofercie.
  4. Wzór – w głównej mierze zależy od upodobań rodziców, jednak w tej kwestii warto sprawdzić reakcję dziecka. Ochraniacz nie powinien bowiem wzbudzać w dziecku niepokoju i strachu.

Ochraniacz krótki i długi – który lepszy?

Ochraniacze do łóżeczka 360 stopni są dobrym rozwiązaniem w okresach zimowych, kiedy temperatura na zewnątrz często spada poniżej 0. Tego typu ochraniaczy nie zaleca używać się w okresach letnich, kiedy na zewnątrz panuje upał, a w pomieszczeniu w którym śpi dziecko robi się duszno. Ochraniacz 360 stopni, nawet najwyższej jakości, ogranicza wtedy dopływ powietrza do śpiącego malucha, co może być dla niego niebezpieczne. Ochraniacz  360 do łóżeczka posiada jedną zasadniczą zaletę – doskonale chroni energiczne dziecko przed urazami. Jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że tego typu ochraniacz na łóżeczko ogranicza rodzicom widoczność. Z racji, że zasłania on całe łóżeczko, nie mamy żadnego podglądu na dziecko z pozycji leżącej z naszego łóżka.

Krótki ochraniacz na łóżeczko nie zapewni dziecku stuprocentowej ochrony przed urazami, jednak znacznie ułatwi dostęp powietrza do wnętrza łóżeczka. Dodatkowo dzięki tego typu ochraniaczom widzimy dziecko śpiące w łóżeczku nawet wtedy, gdy sami leżymy we własnym łóżku.

Kiedy ochraniacz?

Ochraniacze do łóżeczka sprawdzają się w przypadku starszych dzieci, które nie mają problemu ze zmianą pozycji w czasie snu. Ochraniacz można zamontować w momencie, gdy nasz maluszek zaczyna mocno się wiercić, turlać i często zmieniać pozycje. Ochraniacze do łóżeczka mają za zadanie chronić wrażliwą jeszcze główkę dzieci przed twardymi szczebelkami łóżeczka.

Urządzając pokój dla nowego członka rodziny, powinniśmy pamiętać, że w łóżeczku nowonarodzonego dziecka nie powinno znajdować się nic więcej prócz materaca i kocyka do okrycia. Wszystkie dodatkowe elementy, jak ochraniacze do łóżeczka, maskotki i dodatkowe poduszki, mogą zagrażać jego życiu. Pamiętajmy, że taka malutka kruszynka zaśnie tak, jak położą ja rodzice i nie ma tyle siły, by poradzić sobie z poduszką, maskotką czy ochraniaczem, który przypadkiem zsunął się na jej buzię. Dlatego też bezpieczeństwo dzieciątka zależy głównie od rodziców.

Rozmiar

W ofercie sklepu Carrefour znajdziesz różnego typu ochraniacze do łóżeczka. W sprzedaży posiadamy ochraniacze 120x60 cm oraz 140x70 cm. Dla tych typów łóżeczek znajdziesz zarówno ochraniacz na połowę łóżeczka, jak i ochraniacz na całe łóżeczko (360 stopni). Wielu producentów oferuje także pościele do łóżeczka, które w zestawie posiadają również ochraniacz.

Osłonka na łóżeczko

Pośród szerokiej gamy akcesoriów dla dzieci, w naszym sklepie znajdują się także specjalne osłonki na łóżeczko, które chronią je przed gryzieniem. Są to specjalne nakładki ochronne, które montuje się na górnych brzegach łóżeczka, zabezpieczające jednocześnie ząbki dziecka oraz łóżeczko. Tego typu osłonki na łóżeczko wykonane są z wysokiej jakości bezbarwnego tworzywa, które w żaden sposób nie jest niebezpieczne dla zdrowia maluszka. Są także bardzo łatwe w montażu, gdyż montowane są one na zasadzie wcisku. Dedykowane są dla łóżeczek, których szerokość górnych krawędzi nie przekracza 25 mm. Osłonki zwykle posiadają długość 120 cm, jednak bez problemu można je docinać i dopasować idealnie do wymiarów łóżeczka. Przed zakupem sprawdź, czy wybrany model osłonek na łóżeczko przed ząbkowaniem spełnia normę PN-EN 71-3:2013-07 i czy posiada stosowny atest bezpieczeństwa.

Czy ochraniacz do łóżeczka jest bezpieczny?

W ostatnim czasie pojawiło się wiele spekulacji i opinii pediatrów na temat ochraniaczy na łóżeczko. Owszem, stanowią one pewne zagrożenie związane z uduszeniem się dziecka lub ze zwiększeniem ryzyka SIDS, czyli nagłej śmierci łóżeczkowej. Dlatego też ochraniaczy do łóżeczka nie powinno stosować się w przypadku noworodków i niemowląt, które nie potrafią jeszcze samodzielnie zmienić pozycji w czasie snu. Nadal jednak zabezpieczają starsze dziecko przed wszelkimi urazami głowy i zaklinowaniem się rączki czy nóżki pomiędzy szczebelkami.

W sieci krążą również pogłoski, że same wiązania ochraniacza mogą być niebezpieczne dla dziecka, gdyż istnieje ryzyko ich połknięcia lub zaplątania się wokół szyi. Jednak jeśli kupimy solidny ochraniacz do łóżeczka renomowanego producenta, który spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i posiada odpowiednie certyfikaty, zagrożenie znacznie maleje. Zakup ochraniacza do łóżeczka powinien być świadomy i każdy rodzic powinien sam zdecydować, czy chce w ten gadżet wyposażyć dziecięce łóżeczko, czy też nie.