Stoliki

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Krzesełka i stoliki dla dzieci i młodzieży

Krzesełko i stolik dla dziecka

Urządzając pokój dziecięcy musimy uwzględnić kilka elementów, które będą miały duży wpływ na rozwój naszej pociechy. Jedną z takich rzeczy jest krzesełko i stolik dla dziecka, które w pokoju dziecięcym są niemal niezbędne. Dziecko potrzebuje bowiem przestrzeni do zabawy i odpowiedniego miejsca pracy. Krzesełko i stolik dla dziecka są więc niezwykle przydatne, gdy dziecko będzie uczyło się malować, pisać, rysować i lepić z plasteliny, a nawet podczas zabawy klockami LEGO czy grania w gry planszowe. W ofercie naszego sklepu znajdują się różnego rodzaju stoliki dla dzieci, które odpowiednio dobrane będą wspierały prawidłowy rozwój Twojego dziecka.

Kiedy pierwszy stolik i krzesełko dla dziecka?

Stolik i krzesełko dla dziecka są wielofunkcyjne, gdyż będą służyły naszemu dziecku nie tylko do pracy i zabawy, ale także do spożywania posiłków. Tego typu meble do pokoju dziecięcego powinniśmy kupić w momencie, gdy dziecko wykazuje duże zainteresowanie pracami plastycznymi lub gdy zaczyna samodzielnie spożywać posiłki. Dlatego przed kupnem stołu i krzesła dla dziecka, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego potrzeby.

Rodzaje stolików do pokoju dziecięcego

Sklep Carrefour oferuje rodzicom duży wybór krzesełek i stolików dziecięcych. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama tego typu mebli dziecięcych, wykonanych z różnych materiałów i pełniących różne funkcje. Spośród nich możemy wyróżnić:

  • Stolik plastikowy – jest to jeden z najczęściej wybieranych typów stolika dla dziecka. Wyróżnia się trwałością, łatwością czyszczenia i niewielką ceną zakupu. Stoliki plastikowe dla dzieci są dostępne w wielu kształtach i wariantach kolorystycznych.
  • Stolik drewniany – jest znacznie droższy niż tradycyjny stolik plastikowy, jednak charakteryzuje się solidnym wykonaniem i wysoką trwałością. Jest dość trudny do wyczyszczenia, gdyż do całkowitego przywrócenia czystości, stolik drewniany potrzebuje specjalnych środków. Tego typu meble dla dzieci mogą być rzeźbione lub ręcznie malowane, a w komplecie ze stolikiem drewnianym dla dziecka możemy także znaleźć specjalnie rzeźbione krzesełka.
  • Stolik wielofunkcyjny – jak sama nazwa wskazuje, stoliki są wielofunkcyjne i spełniają kilka zadań. Mogą służyć dziecku jako zwykły stolik lub jako stolik interaktywny. Tego typu stoły posiadają wiele przycisków, pokręteł i innych elementów, rozwijających i pobudzających umysł dziecka. Niektóre modele wyposażone są w różnego rodzaju schowki i szufladki, w których dzieci mogą przechowywać swoje skarby.
  • Stolik z regulacją – są to meble, które rosną razem z dzieckiem. Stolik regulowany pozwala na swobodne dopasowanie wysokości nóżek i nachylenia blatu do wzrostu i potrzeb naszego dziecka.
  • Stolik interaktywny (edukacyjny) – jest to stolik, który oprócz zabawy ma dostarczać dziecku wiedzy. Stoliki interaktywne wyposażone są bowiem w różnego rodzaju przyciski, pokrętła, klocki i kolorowe obrazki, które wydają różne dźwięki i grają melodyjki. Tego typu mebelki przeznaczone są dla dzieci od 6 miesiąca życia.

Jak wybrać stolik dla dziecka?

Podczas wyboru dobrego krzesełka i stolika dla dziecka warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, które nie będą zaburzały rozwoju naszej pociechy. Do najważniejszych zaliczamy: wysokość stolika i wzrost dziecka. Odpowiednio dopasowane mebelki mają zapobiec wadom kręgosłupa i problemom z postawą w dorosłym życiu.

Aby zapobiec nieodpowiedniemu dopasowaniu mebli, musimy określić, czy sadzając dziecko na krzesełku, dotyka ono stopami podłogi. Na dobrze dobranym krzesełku dziecko powinno siedzieć prosto, jego kolanka muszą być zgięte są pod kątem prostym. Natomiast stolik nie powinien być za niski. Dziecko nie powinno się nad nim pochylać, a plecy powinny być proste w momencie, gdy maluch podeprze się łokciami na blacie.

Jaki typ stolika dla dziecka wybrać?

Jeśli planujemy zakup stolika dziecięcego, oprócz doboru odpowiedniego rozmiaru, powinniśmy zastanowić się jakie będzie główne przeznaczenie mebelka. Stoliki w zależności od typu (do zabawy, jedzenia, pracy i ogrodu), będą znacznie różnić się od siebie.

Jeśli stolik ma służyć dziecku głównie do spożywania posiłków, warto zastanowić się nad kupnem prostego stolika, który będzie także miejscem do zabawy. Dla najmłodszych dzieci odpowiednie będzie krzesełko do karmienia z wbudowanym stolikiem, dzięki czemu maluch będzie mógł bez przeszkód siedzieć przy stole razem z rodzicami. Tego typu meble przeznaczone są dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siadać, zwykle dla dzieci 6 m+.

Jeśli stolik dla dziecka będzie służył głównie do zabawy, warto zdecydować się na zakup drewnianego lub plastikowego stolika, przy którym dziecko będzie mogło swobodnie usiąść i zająć się zabawą czy pracami plastycznymi. Stoliki przeznaczone do zabawy zwykle wyposażone są w dodatkowe szuflady i schowki na zabawki, są kolorowe i często posiadają naklejki z ulubionymi postaciami z bajek. Do tego typu stolików zaliczane są także stoliki edukacyjne i wielofunkcyjne.

Stolik ogrodowy dla dziecka zwykle wykonany jest z impregnowanego drewna lub plastiku. Zazwyczaj posiadają także dodatkowe gadżety, jak na przykład parasol czy zabawki do piaskownicy. W ofercie sklepu Carrefour znajdują się także stoliki dla dzieci do samochodu. Tego typu stoliki są bardzo przydatne podczas długich wyjazdów – dziecko podczas podróży może zjeść na nim posiłek lub układać puzzle czy klocki. Stolik do auta dla dziecka ma podwyższone brzegi, co zapobiega wypadaniu zabawek czy wylewaniu się napojów.

Stolik dla dziecka z krzesełkiem

Do wielu modeli stolików dołączone jest także krzesełko dla dziecka. Zwykle zrobione są one w takim samym stylu i kolorystyce. Warto jednak pamiętać, że krzesełko, podobnie jak stolik, powinno spełniać określone normy. Przy stoliku dziecko spędza stosunkowo dużo czasu, dlatego ważne jest, by krzesełko było wygodne i stabilne. Zarówno stolik, jak i krzesełko, powinny mieć zaokrąglone brzegi. W ofercie sklepu Carrefour dostępna jest szeroka gama krzesełek do stolików dla dzieci. Mebelki dostępne są w wielu kolorach i rozmiarach, dzięki czemu dobór odpowiedniego krzesełka nie będzie problematyczny.