Łóżeczka dla niemowląt

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Płeć
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Łóżeczka dla dzieci i niemowląt

Łóżeczka dla dzieci i niemowląt

Pierwszym i chyba najważniejszym wyborem, przed jakim stają przyszli rodzice, jest zakup łóżeczka dla niemowląt. Przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się, z jakiego materiału łóżeczko ma być wykonane, czy ma to być łóżeczko z szufladą i regulacją wysokości materaca. Sklep Carrefour oferuje szeroki wybór łóżeczek dla dzieci, gdzie do wyboru mamy łóżeczka tradycyjne, dostawiane oraz turystyczne, w różnych kolorach, rozmiarach i z dodatkowymi akcesoriami, jak karuzela do łóżeczka, baldachim lub przewijak.

Łóżeczka tradycyjne

Łóżeczko dla dziecka jest bardzo poważnym zakupem, który będzie towarzyszył naszemu maluszkowi  od urodzenia, aż przez co najmniej dwa kolejne latka życia. Dlatego też jego wybór nie należy do najprostszych. Łóżeczko powinno być przede wszystkim wygodne i bezpieczne. Decydując się na zakup tradycyjnego łóżeczka dla dziecka, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

 1. Materiał wykonania – tradycyjne łóżeczka wykonane są z drewna lub sklejki. W łóżeczkach z drewna mamy do wyboru buk lub sosnę. Łóżeczka z buku są solidne i stabilne, jednak znacznie droższe od sosnowych. Nie oznacza to jednak, że łóżeczka sosnowe są złe. Są tak samo stabilne i trwałe, jednak nieco tańsze. Podczas zakupu łóżeczka nie warto inwestować w te wykonane z płyt wiórowych, gdyż mogą być one niebezpieczne dla dziecka. Z tego typu łóżeczek może wydzielać się bowiem szkodliwy formaldehyd, który jest częstą przyczyną alergii. Ważne, by łóżeczko drewniane było dobrze wyszlifowane i gładkie, aby dziecku nie weszła żadna drzazga. Nie powinno mieć także żadnych elementów, które mogłyby być potencjalnie połknięte przez dziecko.
 2. Farba – najlepsze są łóżeczka niepomalowane, wykonane z czystego, niepomalowanego drewna. Jeśli jednak zdecydujemy się na konkretny kolor łóżeczka, warto sprawdzić, czy zostało ono pomalowane nieodpryskującą farbą, posiadającą odpowiednie atesty. Jest to bardzo ważne, gdyż dzieci szczególnie podczas ząbkowania uwielbiają „wgryzać się” w szczebelki.
 3. Rozmiar – jest to kolejne, bardzo ważne kryterium, na które musimy zwrócić uwagę wybierając dobre łóżeczko dla dziecka. W ofercie naszego sklepu znajdziesz łóżeczka o wymiarach 120x60 oraz 140x70. Łóżeczko o wymiarach 120x60 doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy nie dysponujemy zbyt dużą powierzchnią mieszkalną, a łóżeczko ma stać w naszej sypialni. Będzie także dobrym wyborem, gdy w najbliższym czasie planujemy kolejne dziecko, a starsze około 2-3 roku życia ma przenieść się do własnego łóżka. Łóżeczko 140x70 doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy dziecko zaraz po urodzeniu ma do dyspozycji swój pokój i chcemy, aby zestaw mebli dziecięcych posłużył nam znacznie dłużej. Tego typu łóżeczka zwykle są wielofunkcyjne i rosną razem z dzieckiem, przez co mogą być używane aż do 6 roku życia.
 4. Regulacja wysokości – doskonałą opcją jest regulowana wysokość łóżeczka. Większość modeli oferuje regulację na 3 poziomach. Pierwszy poziom przeznaczony jest dla noworodków i gwarantuje dobry dostęp do maluszka. Rodzic nie musi mocno się schylać, aby wyciągnąć dziecko. Drugi poziom przeznaczony jest dla niemowląt, które powoli zaczynają same siadać i próbują wspinać się po szczebelkach. Ostatni poziom (najniższy) przeznaczony jest dla dzieci, które bez wysiłku wstają i chodzą wkoło łóżeczka. Poziomy należy obniżać na podstawie rozwoju dziecka. Jeśli zauważymy, że dziecko jest na tyle zwinne i energiczne, że istnieje niebezpieczeństwo wypadnięcia, bezzwłocznie należy obniżyć materac.
 5. Wyjmowane szczebelki - jest to świetne rozwiązanie, kiedy dziecko zaczyna chodzić własnymi ścieżkami. Dzięki wyjmowanym szczebelkom, dziecko samo może się wydostać  i nie musi kombinować, jak opuścić łóżeczko. Najwięcej modeli posiada możliwość wyciągnięcia 3 szczebelków, jednak są także takie, w których możemy opuścić cały bok łóżeczka. Za takim rozwiązaniem idzie jednak niebezpieczeństwo wypadnięcia dziecka podczas snu.
 6. Szuflada – w ofercie sklepu Carrefour znajdują się łóżeczka dla dzieci z dodatkową szufladą lub bez niej. Szuflady w łóżeczku dają dodatkową przestrzeń do przechowywania akcesoriów dla dziecka, jednak przed wyborem łóżeczka z szufladą warto sprawdzić jej konstrukcję. Sprawdź, czy szuflada dobrze trzyma się na szynach i nie wymaga użycia dużej siły do otworzenia.

Akcesoria dodatkowe do łóżeczek

 • Sylikonowa osłona na brzegi łóżeczka staje się niezastąpiona, gdy niemowlę zaczyna ząbkować. Osłonka na łóżeczko wykonana jest z nieuczulającego sylikonu, a jej zadaniem jest nie tylko ochrona łóżeczka, ale także zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Dzięki takiej osłonie mamy pewność, że dziecko nie połknie np. kawałków farby.
 • Ochraniacz do łóżeczka ochroni dziecko przed uderzaniem głową w szczebelki. Jest szczególnie przydatny, gdy dziecko podczas snu zaczyna się wiercić i często zmieniać pozycje.
 • Baldachim do łóżeczka ma za zadanie ochronić dziecko przed ostrym światłem i innymi czynnikami zewnętrznymi.
 • Karuzela do łóżeczka zawieszona nad głową maluszka, będzie rozwijała jego ciekawość i zmysły.
 • Przewijak idealnie sprawdzi się w pokojach o małym metrażu. Przewijaki na łóżeczko przeznaczone są dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze 12 miesiąca. Wybierając przewijak na łóżeczko powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego mocowanie. Musi on bowiem stabilnie trzymać się brzegów łóżeczka, aby podczas przewijania maluszka, przewijak nie wpadł do środka.

Materac

Większość modeli łóżeczek dla dzieci nie posiada w zestawie materaca. Jest to kolejny poważny zakup, z jakim musimy liczyć się wybierając łóżeczko. Materac do łóżeczka powinien dopasowywać się do kształtów ciała maluszka. Dodatkowo materac powinien być wygodny, elastyczny i wykonany z wysokiej jakości materiałów. Wybierać możemy spośród materacy lateksowych, dwustronnych (dwie strony twardości), piankowych i tych, wykonanych z trawy morskiej lub włókna kokosowego. Wszystkie wymienione rodzaje materaców znajdziesz w ofercie sklepu Carrefour.

Podczas wyboru materaca, warto także zwrócić uwagę na pokrowiec. Warto, by materac posiadał opcję zdejmowania pokrowca i możliwość wyprania go w pralce. Dodatkowym elementem, jaki może być przydatny, jest specjalna nakładka na materac. Ochroni ona materac przed zabrudzeniem i zamoczeniem. Nakładka jest mocowana do materaca za pomocą gumek i powinna być wykonana ze specjalnych materiałów grzybo- i bakteriobójczych.

Atesty

Podczas wyboru łóżeczka, zaślepieni dostępnością wzorów, kolorów, rozmiarów i dodatkowych akcesoriów, często zapominamy o najważniejszym – czy łóżeczko posiada odpowiednie normy bezpieczeństwa. Każde łóżeczko dla dziecka powinno posiadać europejskie normy, określone symbolami PN-EN 716-1:1999 oraz PN-EN 1130-1-2001.

Łóżeczko z funkcją kołyski

Sklep Carrefour oferuje także łóżeczka z funkcją kołyski. Tego typu łóżeczka różnią się od zwykłych tym, że zamiast nóżek zamontowane mają bieguny. Oczywiście bieguny można z czasem zdemontować, jednak należy liczyć się z tym, że łóżeczko-kołyska zajmie zdecydowanie więcej miejsca niż łóżeczko tradycyjne. Tego typu łóżeczka pozwalają na delikatne kołysanie, które uspokaja dziecko i pomaga mu zasnąć.

Łóżeczko dostawne

W sklepie Carrefour dostępne są łóżeczka dostawne. Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i odpinanym lub opuszczanym bokiem. Tego typu łóżeczka przeznaczone są dla noworodków i wystarczają jedynie na kilka miesięcy. Łóżeczka dostawiane najczęściej wykonane są z materiału i z łatwością możemy przypiąć je do naszego łóżka. Ich zaletą jest fakt, że w nocy mamy dziecko zawsze obok, co ułatwia nocne karmienie i czuwanie nad noworodkiem.

Kosz Mojżesza

Coraz bardziej popularne stają się tak zwane kosze Mojżesza. Są to niewielkie koszyki wykonane z wikliny, filcu, plastiku lub liści palmowych, wyściełane miękkim materiałem. Kosz Mojżesza można postawić na po prostu na podłodze lub umieścić na specjalnym stelażu. Tego typu łóżeczka, podobnie jak łóżeczka dostawne, przeznaczone są dla noworodków i służą do około 3-4 miesiąca życia dziecka.

Łóżeczko turystyczne

Oferta naszego sklepu bogata jest we wszelkiego rodzaju łóżeczka turystyczne. Łóżeczka tego typu charakteryzują się możliwością składania, najczęściej wykonane są z materiału, a po bokach znajduje się siatka. Dobre łóżeczko turystyczne nie powinno sprawiać problemów przy składaniu, a po rozłożeniu powinno być stabilne. Przy wyborze łóżeczka turystycznego warto zwrócić uwagę na kółka i blokady, które powinny być wykonane solidnie, aby dziecko miało zapewnione bezpieczeństwo.

Często w zestawie z łóżeczkiem turystycznym, możemy znaleźć przydatne akcesoria, jak moskitiera, zadaszenie i przewijak. W ofercie sklepu znajdują się także łóżeczka turystyczne z materacem i funkcją kołyski. Z tego typu łóżeczka można korzystać już od pierwszych dni życia dziecka. Przed wyborem dobrego łóżeczka turystycznego powinniśmy zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, które ułatwią użytkowanie łóżeczka – karuzela, miękkie zabezpieczenia boków, dodatkowe kieszonki oraz rozpinany bok, który umożliwi dziecku swobodne wchodzenie i wychodzenie z łóżeczka.

Dla najmłodszych dzieci stworzono łóżeczka turystyczne z regulacją poziomów (dwu- i trzypoziomowe). Tego typu łóżeczka umożliwiają swobodny dostęp do maluszka, dzięki czemu rodzic nie musi głęboko schylać się po dziecko.

Wszystkie przedstawione powyżej łóżeczka i akcesoria do łóżeczek, znajdują się w ofercie sklepu Carrefour. Kupując w naszym sklepie masz pewność, ze wybierasz łóżeczka renomowanych producentów, posiadające odpowiednie atesty.