Mydła dziecięce i niemowlęce

Wszystkie produkty w Mydła dziecięce i niemowlęce: znaleziono 3 produkty

Sortuj po:

Najpopularniejsze

7
95
 

0,5 l

15,90 zł/1 l

7
95
 

0,5 l

15,90 zł/1 l

5
09
 

0,9 szt.

5,66 zł/1 szt.

z 1

Mydła dla dzieci i niemowląt

Mydła dla dzieci to ważne kosmetyki, które powinny znaleźć się w kosmetyczce każdego malucha. Ich głównym zadaniem jest pomoc w usuwaniu zanieczyszczeń z delikatnej skóry dziecka, choć jak się okazuje mogą pełnić też funkcję pielęgnacyjną. Na sklepowych półkach można znaleźć szeroką ofertę mydełek dla dzieci. Które z nich wybrać? To zależy, na czym zależy nam najbardziej.

Mydła dla dzieci – rodzaje

Producenci oferują szeroki wybór różnego rodzaju mydełek dla dzieci. Podstawowy podział zawiera się w rozróżnieniu produktów na mydła w płynie oraz w kostce. Mydła w kostce są znane od lat i bardzo skuteczne. Ponieważ ich składnikiem bazowym jest woda, podczas produkcji nie ma konieczności stosowania substancji konserwujących. Mniejsza ilość substancji chemicznych niezbędnych podczas produkcji sprawia, że spora część mydeł w płynie jest w stu procentach naturalna, a więc bezpieczna dla delikatnej dziecięcej skóry. Mydła dla dzieci w kostce są często dla rodziców mniej wygodne w użyciu, zwłaszcza podczas kąpieli.

Większą popularnością cieszą się mydła dla niemowląt i dzieci w płynie. Kosmetyk umieszczony w specjalnym opakowaniu jest bardziej higieniczny, prosty i szybki w użyciu. Mydła w płynie dla dzieci mają bardzo bogate bukiety zapachowe. Dobrze sprawdzą się zarówno w domu, jak i w podróży. Wadą mydeł w płynie są głównie ich plastikowe opakowania, które po zużyciu produktu trzeba wyrzucić. Należy też zwracać uwagę na ich skład, ponieważ tego rodzaju produkty mogą zawierać niewskazane substancje, które mogą podziałać na skórę dziecka drażniąco.

Kupujemy mydło dla dziecka

Na co zwracać uwagę, kupując odpowiednie mydełko dla dziecka? Wybierajmy produkty dedykowane najmłodszym, które mają na opakowaniach specjalne oznaczenia. Zwracajmy też uwagę, czy dany produkt posiada rekomendację renomowanych ośrodków badawczych np. Instytutu Matki i Dziecka czy Centrum Zdrowia Dziecka. Naszą uwagę powinien przyciągnąć skład produktu. Jakie powinno być najlepsze mydło dla dziecka?

Wysokiej jakości mydła dla dzieci nie powinny zawierać w swoim składzie sztucznych substancji. Sprawdzając skład produktu kierujmy się zasadą – im prostszy, tym lepiej. Warto wybierać mydła na bazie olejów roślinnych, zawierające aromaty uzyskiwane z olejków eterycznych. Dobrym wyborem będą też mydła pozbawione sztucznych barwników, nadających mydłom określony kolor.

Mydła dla niemowląt – mydełko na pierwszą kąpiel dla maluszka

Wybierając mydło dla niemowlaka i noworodka powinniśmy podejść do tego zadania ze szczególną uwagą. Dobrej jakości produkt powinien zawierać delikatne składniki myjące oraz naturalnego pochodzenia emolienty, takie jak oleje roślinne, które doskonale nawilżą i natłuszczą delikatną skórę maluszka. Wskazana jest również obecność w składzie składników mineralnych i ekstraktów z roślin.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu