Kubki

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Kubki niekapki dla dzieci i niemowląt

Kubki dla dzieci i niemowląt

W burzliwym okresie rodzicielstwa, najczęściej podczas rozszerzania diety dziecka, pojawia się u rodziców dylemat odnośnie wyboru odpowiedniego dla niego kubka. Pierwszy kubeczek możemy wprowadzać już w 4-9 miesiącu życia dziecka, jednak warto mieć na uwadze fakt, że każde dziecko rozwija się indywidualnie i należy wziąć tutaj pod uwagę rozwój manualny naszego maluszka. Wybór kubeczków jest naprawdę ogromny, gdyż możemy wybierać pośród kubków otwartych (jak Doidy Cup), niekapków, bidonów ze słomką i bez, kubków 360 stopni, a nawet kubków treningowych, oferowanych przez firmy Lovi i Canpol.

Pierwszy kubek dla dziecka – kiedy?

Jeśli zauważymy, że nasza pociecha chętnie chwyta za butelkę i potrafi już ją samodzielnie utrzymać, jest to znak, że czas wprowadzać pierwszy kubeczek. U dzieci karmionych wyłącznie piersią trudniej będzie określić, kiedy będzie ono w stanie samodzielnie chwycić kubeczek. Z reguły dzieci karmione butelką lub w sposób mieszany szybciej uczą się chwytania kubeczka, jednak nie zawsze się tak dzieje. Przed nauką samodzielnego picia z kubka, warto jest wzbudzić zainteresowanie dziecka tym tematem – jeśli jednak dziecko niechętnie chwyta za kubeczek, nie zmuszajmy go do samodzielnego picia.

Nauka samodzielnego picia z kubka

Mimo, że nie ma nic złego w podawaniu napojów dziecku z butelki, prędzej czy później przyjdzie czas na naukę samodzielnego picia z kubka lub szklanki. Im szybciej dziecko zacznie samodzielnie chwytać kubeczek, tym łatwiej będzie nam je później odzwyczaić od butelki. Jak wiadomo, zbyt długie picie z butelki (do 3 roku życia), może mieć niekorzystny wpływ na kondycję zgryzu naszej pociechy. Podczas picia z kubeczka maluch doskonali umiejętność prawidłowego układania warg i ćwiczy zupełnie inne mięśnie, niż podczas picia ze smoczka. Dodatkowo dziecko doskonali umiejętność chwytania oraz regulacji połykania i oddychania, co w konsekwencji przekłada się na prawidłowy rozwój mowy.

Kubek niekapek

Oferta sklepu Carrefour bogata jest w kubki niekapki. Jest to kubeczek wyposażony w specjalny smoczek, chroniący napój przed wyciekaniem. Tego typu kubek będzie idealnym rozwiązaniem w początkowej fazie nauki samodzielnego picia. Kubek niekapek wymaga od dziecka ssania, które jest kontynuacją picia z piersi czy butelki. Dlatego też dziecku będzie łatwiej pić z niekapka, niż ze zwykłego kubeczka. Niekapki są bardzo popularne, jednak coraz częściej słyszymy o ich niekorzystnym wpływie na zgryz niemowlęcia. Mimo, iż tego typu kubeczki zapobiegają wylewaniu się płynów, nie pozwalają dziecku nauczyć się prawidłowego picia z normalnego kubeczka. Dlatego też będą idealnym rozwiązaniem na początku przygody z samodzielnym piciem. Kiedy dziecko zacznie samo chwytać za niekapek, warto rozważyć zmianę tego typu kubka na inny.

Kubek Doidy Cup

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się kubeczki Doidy Cup. Są to kubki otwarte, nie posiadające żadnej przykrywki. Posiadają jednak charakterystyczny, zakrzywiony kształt, który odpowiada potrzebom najmłodszych dzieci. Dzięki ukośnym ścianom kubeczka, dziecko widzi co znajduje się w jego środku i podczas picia nie musi odchylać główki mocno do tyłu. Kubeczek Doidy Cup nadaje się do podawania dziecku różnego rodzaju płynów – mleka, soków, wody, a nawet zupki. Ten typ kubka dla dziecka pomaga w prawidłowym rozwoju mięśni szczęki i wypracowuje u dziecka odpowiednie nawyki, które zapobiegają powstawaniu wadom zgryzu (naturalne ruchy szczęki, stopniowy zanik odruchu ssania). Kubeczki Doidy Cup charakteryzują się także wyższą stabilnością niż normalne kubeczki. Tego typu kubeczek początkowo może sprawiać małe trudności, dlatego na początku nauki dziecko będzie potrzebowało pomocy rodziców. Maluch musi nauczyć się chwytać tego typu kubeczek. Problemem może być również samo picie z kubeczka, ponieważ napój płynie dość szybko i dziecko może się oblać lub zachłysnąć.

Bidon ze słomką

W sklepie Carrefour dostępne są także bidony dla dzieci. Według wielu specjalistów, bidony ze słomką są dobrym kompromisem pomiędzy niekapkiem a kubkiem otwartym. W tego typu kubkach dziecko nadal wykorzystuje ssanie, jednak jest ono bardziej skomplikowane niż w przypadku tradycyjnych niekapków – picie ze słomki wzmacnia mięśnie okrężne ust, co ma pozytywny wpływ na późniejszy rozwój mowy. Zaletą bidonów dla dzieci jest fakt, że dziecko, aby się napić, nie musi odchylać głowy do tyłu. Kubeczek należy trzymać w pionie i aby się napić, dziecko musi wysysać napój przez słomkę. Niestety, nie wszystkie dzieci od razu pojmują system picia przez słomkę – jedne od razu będą potrafiły napić się przez rurkę, inne z kolei będą potrzebowały na to więcej czasu. wybierając bidon dla dziecka, warto mieć na uwadze długość słomki, jaką dany bidon posiada. Bardzo ważne, by dla najmłodszych wybierać te modele, które posiadają krótką rurkę do picia. Bidony ze słomką posiadają zabezpieczenie przed wylewaniem się napoju.

W ofercie znajdują się także bidony termiczne i bidony z ustnikiem. Pierwszy typ idealnie sprawdza się w przypadku ciepłych napojów na zimę lub zimnych napojów na lato. Bidon z ustnikiem funkcjonuje podobnie jak napoje z dzióbkiem dla dzieci i dorosłych. Ten typ kubeczka nie posiada jednak zabezpieczenia przed wylewaniem się płynów i przeznaczony jest dla dzieci, które skończyły roczek.

Kubek 360 stopni

Kubek 360 stopni jest stosunkowo nowym produktem, którym może pochwalić się firma Lovi. Tego typu kubeczek dla dziecka jest świetną alternatywą dla tradycyjnych niekapków. Jest to kubek imitujący zwykłą szklankę i nie posiada ustnika. Płyn po przechyleniu i zassaniu, niezależnie od tego, jak dziecko chwyci kubek, wydostaje się ze wszystkich brzegów. Kubek 360 stopni posiada specjalną otoczkę (gumową uszczelkę), która zapobiega wylewaniu się płynów i chroni napój przed bakteriami. Kubeczek przeznaczony jest dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia i wykonany jest z wysokiej jakości materiału, niezawierającego Bisfenolu A. Kubeczek dla dziecka Lovi posiada także wygodne, zdejmowane uchwyty. Kubek dostępny jest w ofercie sklepu Carrefour.

Kubek treningowy

Coraz bardziej popularne stają się kubeczki treningowe. Są one bardzo podobne do kubków niekapków, jednak na ich tle wyróżniają się miękkim ustnikiem i dużą dziurką. Dzięki takiemu zastosowaniu płyn wypływa swobodnie, a dziecko nie musi ssać, by się napić. Na tego typu kubeczek decydują się rodzice, którzy nie są przekonani do tradycyjnych niekapków lub gdy dziecko nie radzi sobie z piciem z nich. W ofercie sklepu Carrefour dostępne są kubeczki treningowe z uchwytem lub bez. Ten rodzaj kubeczka idealnie sprawdzi się jako pierwszy kubeczek do samodzielnego picia. Do wyboru mamy również dwa typy ustników – dla młodszych dzieci (w wieku 6 m+), przeznaczony jest miękki ustnik, dla starszych natomiast ustnik twardy.

Jaki powinien być pierwszy kubeczek?

Każdy dobry kubeczek, niezależnie od rodzaju, na jaki się zdecydujemy, powinien posiadać określone cechy. Oto one:

  • kubeczek powinien być lekki – dziecko nie powinno mieć problemu z jego utrzymaniem,
  • powinien posiadać wygodne uchwyty, które ułatwią dziecku „manewrowanie” kubeczkiem i będą doskonaliły umiejętność chwytania,
  • powinien być wykonany z materiałów odpornych na stłuczenie – kubeczek nie może być szklany czy ceramiczny,
  • dodatkową i bardzo wygodną cechą będzie możliwość mycia kubeczka w zmywarce.

Wszystkie rodzaje kubeczków, które zostały przedstawione powyżej dostępne są w ofercie naszego sklepu. Kupując akcesoria dla dzieci w naszym sklepie, w tym kubeczki, masz pewność, że wybierasz produkty wysokiej jakości, bezpieczne dla Twojego dziecka.