Poduszki podróżne

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Poduszki podróżne dla dzieci

Poduszki podróżne

Podczas długich podróży, szczególnie w okresie wakacyjnym, dziecko może zacząć odczuwać dyskomfort. Długie siedzenie w aucie, autokarze czy pociągu może być dla dziecka uciążliwe, dlatego też powinniśmy jakoś urozmaicić podróż dziecku, by była ona komfortowa i wygodna. W ofercie sklepu Carrefour znajdziesz specjalne poduszki podróżne dla dzieci, które umilą każdą podróż, a sen dziecka będzie spokojny i zbytkowny.

Cechy poduszki podróżnej dla dziecka

Aby dziecko dobrze zniosło podróż, a po drzemce czuło się wypoczęte, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, które powinna posiadać poduszka:

  1. wyprofilowana – w taki sposób, aby zapewniała optymalne podparcie szyi. Dzięki profilowanej poduszce spanie w pozycji siedzącej nie powinno wywoływać dyskomfortu, spowodowanego skurczem i bólem mięśni;
  2. miękka i elastyczna – by swobodnie utrzymywała ciężar głowy;
  3. o odpowiednim kształcie – poduszka powinna układać się na szyi i karku tak, aby dobrze podtrzymywała te części ciała dziecka;
  4. wodoodporna – doskonale sprawdzi się podczas dalekich podróży szczególnie latem, gdy dziecko dużo pije. Wodoodporne poduszki podróżne są łatwe w czyszczeniu, gdyż wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką;
  5. wykonana z dobrej jakości materiałów – aby nie podrażniała delikatnej skóry dziecka. Najlepiej sprawdzają się poduszki podróżne wykonane z hipoalergicznego pluszu.

Poduszki podróżne dla dzieci dostępne są w wielu wzorach i kolorach. W ofercie naszego sklepu znajdują się poduszki z nadrukami w postaci ulubionych bohaterów z bajek, a także poduszki z różnymi wzorami i w jednolitych kolorach.

Wypełnienie poduszki podróżnej

Producenci poduszek podróżnych oprócz różnych kształtów, oferują także kilka rodzajów wypełnienia. Możemy bowiem wybierać między poduszkami wypełnionymi gąbką, włóknem silikonowym lub łuską gryczaną. Poduszki z gąbki dość intensywnie pochłaniają wilgoć i po jakimś czasie mogą zacząć nieprzyjemnie pachnieć. Te z wypełnieniem silikonowym są bardzo wygodne i miękkie, jednak po dłuższym czasie użytkowania mogą tracić swój pierwotny kształt. Najbardziej wygodnym rozwiązaniem są więc poduszki podróżne wypełnione ekologiczną łuską gryczaną. Nie odkształcają się i nie chłoną zapachów, jednak są nieco cięższe od pozostałych.

Poduszka podróżna rogal

Najczęściej wybieraną poduszką podróżną jest ta w kształcie rogala. Tego typu poduszki doskonale chronią główkę i szyję dziecka podczas podróży. Dzięki poduszkom podróżnym w kształcie rogala, główka dziecka w czasie drzemki nie kołysze się na boki. Poduszka rogal powinna być odpowiednio twarda i pod względem wielkości dopasowana do ciała dziecka, aby mogła dbać o zdrowie jego kręgosłupa.

Poduszka podróżna wąż

W sprzedaży dostępne są także proste poduszki podróżne, określane mianem „węża”. Tego typu poduszki nie posiadają jednak ergonomicznego kształtu i lepiej posłużą dziecku do zabawy i przytulania, niż do podparcia główki. Ponieważ poduszka wąż nie jest odpowiednio profilowana, nie będzie dobrze odciążała kręgosłupa, co może powodować nieprzyjemne bóle mięśni.

Poduszka podróżna dmuchana

Na rynku dostępne są także poduszki podróżne dmuchane, które najczęściej posiadają kształt rogala. Są one bardzo praktycznym rozwiązaniem, gdyż w razie potrzeby poduszkę wystarczy nadmuchać, a nieużywana zajmuje niewiele miejsca. Tego typu poduszki są stosunkowo tanie, jednak bardzo szybko mogą ulec zniszczeniu. Dodatkowo wykonane są z takich materiałów, które mogą powodować odparzenia skóry dziecka. Dmuchana poduszka podróżna jest również zdecydowanie mniej wygodna od poduszek wykonanych z materiałów.

Ortopedyczne poduszki podróżne

Dla osób, które borykają się z problemami z kręgosłupem i dla wszystkich, którzy chcą tych problemów uniknąć, stworzono specjalne poduszki ortopedyczne. Od standardowych modeli poduszek podróżnych różnią się tym, że znacznie lepiej odciążają odcinek szyjny kręgosłupa.