Artykuły szkolne

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Przybory szkolne dla dzieci i młodzieży

Artykuły szkolne dla każdego dziecka

Nawet najdłuższe wakacje muszą kiedyś się skończyć. Po letnich przygodach i pełnych wrażeń wyjazdach nadchodzi moment, w którym trzeba rozpocząć przygotowania do powrotu do szkoły. Zanim rozbrzmi pierwszy dzwonek, każdy uczeń musi wyposażyć się w niezbędne przybory szkolne. Zeszyty, plecaki, piórniki i inne akcesoria ułatwią początek nauki i uczynią ją przyjemniejszą. Ogrom dostępnych produktów, stworzonych z myślą o uczących się dzieciach i młodzieży może jednak budzić konsternację. Które przybory do szkoły są potrzebne, a o których można zapomnieć?

Akcesoria szkolne dla dzieci – co powinno znaleźć się w plecaku?

Wyposażenie szkolnego plecaka w głównej mierze uzależnione jest od wieku ucznia. W przypadku małego dziecka, które dopiero zaczyna swoją przygodę ze szkołą, wyprawka szkolna będzie dużo większa oraz bardziej różnorodna, niż u licealisty. Wynika to z innego charakteru zajęć oraz mniejszych zdolności poznawczych pierwszoklasistów. Kolorowe, przyciągające uwagę przybory szkolne ułatwią przyswojenie nowych informacji i uatrakcyjnią naukę. Starsi uczniowie nie potrzebują tego typu akcesoriów, ponieważ ich zdolności zapamiętywania i koncentracji są dużo lepsze. Ponadto zajęcia plastyczne, służące poprawie umiejętności manualnych dzieci wymagają zakupu takich przyborów do szkoły jak kredki, farby, plastelina itp. Wiele szkół rozpowszechnia wśród rodziców listę niezbędnych akcesoriów, co stanowi dla nich spore ułatwienie. Dzięki temu mogą uniknąć zbędnych zakupów i tym samym ograniczyć koszty.

Przybory szkolne dla małego dziecka

Przed przystąpieniem do zakupów warto przygotować sobie listę potrzebnych produktów i skrupulatnie się jej trzymać. Uchroni nas to przed dodatkowymi wydatkami i pomoże nabyć wyłącznie niezbędne akcesoria szkolne. Dla dzieci, które przestąpią próg szkoły po raz pierwszy podstawowym rekwizytem będzie wygodny tornister. Powinien być nie tylko funkcjonalny i praktyczny, ale też atrakcyjny dla malucha. Po wyborze plecaka, czas na piórnik. Model z przegródkami i gumkami, umożliwiającymi umocowanie przyborów szkolnych z pewnością sprawdzi się u małych uczniów. Wyprawka do szkoły dla dziecka to także zeszyty w kratkę i w linie, artykuły piśmiennicze, takie jak długopisy, ołówki, flamastry i kredki oraz inne przydatne akcesoria, np. temperówka, gumka do mazania czy linijka. Nie można także zapomnieć o bloku rysunkowym, farbach, plastelinie, nożyczkach i kleju. Sklep Carrefour posiada niezwykle szeroki asortyment wysokiej jakości produktów, z których można skompletować wyprawkę szkolną, nie obciążając przy tym nadmiernie domowego budżetu.

Przybory do szkoły dla dzieci starszych

Poza podręcznikami nastoletni uczeń potrzebuje plecaka oraz poręcznego piórnika. Może to być pojemna saszetka, w której bez problemu zmieszczą się wszystkie niezbędne przybory szkolne, czyli długopis, ołówek, gumka do mazania i narzędzia geometryczne. Nie sposób także pominąć zeszytów. Ich ilość oraz grubość muszą być większe, niż u najmłodszych uczniów. Akcesoria szkolne dla dzieci to także okładki na podręczniki i zeszyty, zabezpieczające je przed uszkodzeniem oraz naklejki umożliwiające ich podpisanie.