Piórniki z wyposażeniem

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Piórnik z wyposażeniem dla chłopca i dziewczynki

Piórniki z wyposażeniem do szkoły

Kompletowanie wyprawki szkolnej pochłania wiele czasu i energii. Wybór odpowiednich przyborów spośród bogatej oferty Carrefour stanowi prawdziwe wyzwanie dla rodziców. Piórniki z wyposażeniem są dobrym sposobem na to, by ułatwić sobie zadanie. Zaopatrzony we wszystkie niezbędne artykuły piórnik sprawi, że dziecko poczuje się doskonale przygotowane do zajęć i z entuzjazmem przywita pierwszy dzwonek.

Piórniki z wyposażeniem – dla kogo?

Zakup wypełnionego rozmaitymi przyborami piórnika to propozycja skierowana głównie do rodziców małych dzieci, które dopiero rozpoczynają szkolną przygodę. Pierwszoklasiści, poza artykułami do pisania, takimi jak długopis, ołówek czy pióro potrzebują także akcesoriów do zajęć plastycznych, np. kredek i flamastrów. Piórniki z wyposażeniem zawierają wszystko, co może okazać się przydatne uczniowi. Dzięki umieszczeniu poszczególnych przyborów w praktycznych gumkach, w piórniku panuje porządek. Bez problemów można więc odnaleźć potrzebny artykuł. Starsze dzieci nie wykorzystują podczas zajęć szkolnych tak dużej ilości akcesoriów, w związku z czym piórniki z wyposażeniem wybierane są przez nich rzadko. Większość dostępnych w sklepie Carrefour wzorów posiada nadruk stworzony z myślą o małych dzieciach. Piórniki z wyposażeniem dla dziewczynek to zwykle modele w jasnych kolorach, z pociesznymi zwierzakami, księżniczkami oraz błyszczącymi elementami, natomiast piórniki z wyposażeniem dla chłopców nawiązują do popularnych sportów i kreskówek, a ich kolorystyka jest nieco bardziej stonowana.

Co znajdziemy w piórniku z wyposażeniem?

Zwykle piórniki wyposażone są w komplet niezbędnych akcesoriów, które mogą okazać się przydatne podczas zajęć lekcyjnych. Zawartość poszczególnych modeli nieznacznie różni się od siebie. Różnice dotyczą zarówno rodzaju umieszczonych w piórniku przyborów, jak i ich ilości, jednak wszystkie piórniki z wyposażeniem zawierają podstawowe artykuły piśmiennicze oraz plastyczne. Z pewnością znajdziemy w nich długopis lub pióro, ołówek, zestaw kredek i flamastrów, gumkę do mazania i temperówkę. Wiele modeli mieści w sobie także przybory geometryczne. Z reguły są to linijka, kątomierz i ekierka. Piórniki z wyposażeniem często też posiadają praktyczny dodatek w postaci niewielkiego notesu, w którym uczeń może zapisać swoje uwagi lub terminy klasówek. Dużą popularnością cieszą się wzory z praktyczną, przezroczystą przegródką, w której można umieścić plan lekcji.

Piórniki z wyposażeniem dla dziewczynek

Uczestniczenie w kompletowaniu wyprawki szkolnej to dla uczniów wyjątkowa atrakcja. Dziewczynki, które samodzielnie wybiorą model piórnika, z pewnością będą korzystać z niego chętniej, co być może przełoży się na zapał do nauki i nastrój w szkole. Wybór wymarzonego modelu nie jest prosty, ponieważ obecnie piórniki z wyposażeniem dla dziewczynek dostępne są w licznych przyciągających uwagę wzorach. Wśród małych uczennic popularne są modele z motywem, pochodzącym z bajki Kraina lodu. Jej bohaterki stały się idolkami wielu z nich. Kolorowe kwiaty, błyszczące serduszka oraz wizerunki szczeniaków, kociąt czy koni także zdobią piórniki z wyposażeniem dla dziewczynek. Nastolatki mogą wybierać spośród wzorów z malowniczymi krajobrazami, różnego typu sloganami lub gwiazdami muzyki czy filmu.

Piórniki z wyposażeniem dla chłopców

Większość małych chłopców pasjonuje się motoryzacją i utożsamia z superbohaterami z bajek, takimi jak Spiderman, Batman czy Superman. Bez wątpienia więc wzory piórników z wizerunkiem bajkowych postaci oraz samochodów przypadną im do gustu. Piórniki z wyposażeniem dla chłopców to także modele w barwach słynnych klubów piłkarskich. Małym fanom piłki nożnej mogą spodobać się również piórniki z wizerunkiem ulubionych piłkarzy. We wzorach stworzonych z myślą o chłopcach dominują ciemne kolory bądź żywe, intensywne barwy. Wśród pierwszoklasistów dużym zainteresowaniem cieszą się piórniki z nadrukiem z filmu Auta, którego bohaterem jest zabawny Zygzak McQueen. Piórniki z wyposażeniem dla chłopców uczęszczających do wyższych klas często opatrzone są żartobliwym sloganem lub mottem, z którym identyfikuje się uczeń. Istnieją także modele o uniwersalnym charakterze, odpowiednim zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Mogą być jednokolorowe, ozdobione barwnym wzorem geometrycznym lub innym, atrakcyjnym dla obu płci.

Czy piórniki z wyposażeniem to gorsza jakość?

Można spotkać się z wieloma negatywnymi opiniami, dotyczącymi jakości przyborów, które stanowią wyposażenie piórnika. Niektórzy rodzice są zdania, że znajdujące się w nim ołówki, gumki do mazania, kredki i długopisy szybko ulegają uszkodzeniu, w związku z czym trzeba je zastąpić nowymi. Aby temu zapobiec, warto sprawdzić jakość umieszczonych w piórniku artykułów przed zakupem. Na rynku dostępne są piórniki z wyposażeniem pochodzącym od znanych i cenionych w branży producentów artykułów piśmienniczych i plastycznych. Sklep Carrefour oferuje wiele modeli, na których niezawodność i trwałość można liczyć. Wybierając jeden z nich z pewnością nie doznamy rozczarowania. Dla każdego rodzica, który nie dysponuje dużą ilością czasu na zakupy, a chce mieć pewność, że w piórniku dziecka znajdą się wszystkie niezbędne artykuły, piórniki szkolne z wyposażeniem stanowią jednak najlepszy wybór.

Na co zwrócić uwagę, kupując piórnik z wyposażeniem?

Wybierając piórnik dla dziecka, należy wziąć pod uwagę jego potrzeby. Zasada im więcej, tym lepiej nie zawsze się sprawdza. Bogate wyposażenie piórnika znacząco wpływa na jego ciężar. Jeśli więc niektóre znajdujące się w nim artykuły nie są niezbędne uczniowi, lepiej zdecydować się na model, zawierający wyłącznie podstawowe akcesoria. Piórniki z wyposażeniem o dużych gabarytach zajmują sporo miejsca zarówno w plecaku, jak i na szkolnej ławce. Nie są tak funkcjonalne i poręczne, jak lekkie i mniejszych rozmiarów wzory. Ponadto warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Mimo, że zdecydowana większość modeli została stworzona z poliestru, charakteryzującego się dużą odpornością na uszkodzenia i zabrudzenia, piórniki z wyposażeniem dla dziewczynek oraz chłopców różnią się od siebie sposobem wykonania szwów oraz wszycia zamka błyskawicznego.

Funkcjonalne piórniki z wyposażeniem o kilku komorach

Aby ułatwić utrzymanie porządku w piórniku oraz szybko odnaleźć i sięgnąć po potrzebny artykuł, warto wybrać model o dwóch lub trzech komorach. Jest to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla najmłodszych uczniów, którzy poza akcesoriami do pisania, noszą ze sobą także przybory plastyczne. Mogą oni wówczas umieścić je w osobnej komorze i otwierać ją tylko w razie potrzeby. Kilkukomorowe piórniki z wyposażeniem zwykle zawierają dużą liczbę artykułów, co może w znacznym stopniu wpływać na wagę plecaka dziecka. Duża pojemność oraz stosunkowo niewielki rozmiar to największe atuty tego typu modeli. Grubość kilkupoziomowych piórników jest większa, lecz nie są one tak szerokie, jak wiele jednokomorowych wzorów. W związku z tym nie zajmują dużej ilości miejsca na szkolnej ławce. Często takie piórniki z wyposażeniem posiadają zamki wyposażone w gumowe uchwyty, co dodatkowo usprawnia wyciąganie potrzebnych artykułów.