Piórniki

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Płeć
Licencja
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Piórniki dla dziewczyn i chłopców

Jaki piórnik szkolny kupić?

Zakup piórnika dla wielu dzieci stanowi pewnego rodzaju atrakcję. Ilość dostępnych na rynku wzorów jest tak duża, że każdy uczeń może znaleźć model w swoim guście. Mali wielbiciele zwierząt z pewnością pokochają piórniki szkolne z uroczymi czworonogami, fani sportu, filmu lub muzyki ze swoimi idolami, a maluchy, które dopiero rozpoczynają edukację, z postaciami z bajek. Nadruk na piórniku nie powinien jednak stanowić jedynego kryterium wyboru. Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów, jest dużo więcej.

Piórniki szkolne – czy są potrzebne?

Zacznijmy od tego, czy piórnik rzeczywiście stanowi niezbędny element szkolnej wyprawki. Jego zadaniem jest przechowywanie przyborów szkolnych, z których korzystają dzieci w trakcie lekcji. Dzięki niemu uczeń szybko odnajdzie długopis, ołówek lub linijkę. Jest także odpowiednio przygotowany do zajęć i wyposażony w odpowiednie akcesoria. Piórniki szkolne to również okazja do zamanifestowania swoich upodobań oraz dodatkowy bodziec do nauki. Atrakcyjny wygląd piórnika sprawia, że chwile spędzone w szkole stają się przyjemniejsze. Piórniki dla dzieci znajdują się na każdej liście rzeczy niezbędnych do kupienia, przed rozpoczęciem nauki. Z tego elementu wyprawki szkolnej lepiej nie rezygnować.

Piórniki dla dzieci – modele

Obecnie najbardziej popularne modele piórników to saszetki, tuby oraz wzory rozkładane. Te ostatnie często dostępne są wraz z wyposażeniem, co pozwala oszczędzić czas, przeznaczony na zakup długopisów, ołówków, kredek i innych niezbędnych artykułów. Saszetki na przybory szkolne posiadają niezwykle prostą formę. Wykonane z miękkiego materiału i zapinane na zamek błyskawiczny są częstym wyborem uczniów. Modelem zbliżonym do saszetki jest tuba. Ma ona odmienny kształt, lecz podobnie jak w przypadku saszetki, wszystkie przybory wrzucane są do wspólnej komory. Piórniki szkolne rozkładane są usztywnione. W ich wnętrzu znajdują się gumki, w których można umieścić poszczególne artykuły piśmiennicze. Nierzadko też posiadają przezroczyste kieszenie do przechowywania planu lekcji, tabliczki mnożenia lub przydatnych wzorów matematycznych.

Na co zwracać uwagę, podczas wyboru piórnika?

Mimo że wygląd ma bardzo duże znaczenie, piórniki dla dzieci powinny być przede wszystkim praktyczne. Oglądając więc poszczególne modele, zwróćmy uwagę na ich pojemność. Piórniki szkolne powinny pomieścić artykuły piśmiennicze, plastyczne oraz geometryczne. Jeśli wybierzemy zbyt mały piórnik, istnieje ryzyko, że wszystkie przybory nie zmieszczą się. Kolejną istotną cechą jest funkcjonalność. Piórniki młodzieżowe i dziecięce, które niełatwo otworzyć lub zamknąć, znacznie utrudnią przygotowanie się do lekcji. Nie można zapomnieć także o wytrzymałości. Solidny zamek błyskawiczny oraz mocny materiał pozwolą na długie użytkowanie oraz zapewnią odporność na przecieranie i inne uszkodzenia. Piórniki dla dzieci powinny być także poręczne. Aby ułatwić uczniom otwieranie, wiele modeli posiada suwak wyposażony w gumowy, wygodny uchwyt.

Jaki piórnik wybrać dla małych dzieci?

Wybór piórnika uzależniony jest od potrzeb ucznia, a więc także i od jego wieku. Małe dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją szkolną przygodę potrzebują dużej ilości przyborów szkolnych. W okresie wczesnoszkolnym nauka w dużym stopniu odbywa się poprzez zabawę, dlatego w wyposażenia ucznia nie może zabraknąć kolorowych kredek, flamastrów, nożyczek czy kleju. Biorąc to pod uwagę, warto wybierać piórniki szkolne o dużej pojemności. Zwykle rodzicom małych dzieci zaleca się zakup modeli rozkładanych. Dzięki praktycznym gumkom, łatwiej jest utrzymać w nich porządek. Każdy artykuł ma swoje miejsce, na które powinien wrócić, gdy już nie będzie potrzebny. Piórniki dla dzieci małych muszą być atrakcyjne dla swoich użytkowników. Na zakup piórnika warto wybrać się wraz z dzieckiem. Tym sposobem można je włączyć w szkolne przygotowania oraz zyskać pewność, że dany wzór przypadnie mu do gustu.

Piórniki młodzieżowe

Wyposażenie piórnika starszego dziecka znacząco różni się od tego, którego będzie potrzebował pierwszoklasista. Miejsce przyborów plastycznych zajmują linijka, kątomierz i cyrkiel. Piórniki szkolne dla licealistów to zwykle saszetki lub tuby. Nie zajmują one wiele miejsca w plecaku, są pojemne i funkcjonalne. Po skończonych zajęciach uczeń z łatwością umieści w tubie niepotrzebne już przybory, by sięgnąć po nie na kolejnej lekcji. W przypadku starszych dzieci wygląd danego wzoru także ma duże znaczenie. Modne piórniki z oryginalnym nadrukiem, nawiązującym do aktualnych trendów bez wątpienia zdobędą uznanie młodzieży. Dużym zainteresowaniem wśród starszych dzieci cieszą się też modele wykonane z metalu. Są efektowne, jednak ich wadą jest ograniczona pojemność.

Piórniki jedno- i wielokomorowe

Sklep Carrefour oferuje zarówno jednokomorowe piórniki, w których wszystkie przybory umieszcza się razem, bez możliwości segregacji, jak i modele dwu- a nawet trzykomorowe, z kilkoma praktycznymi przegródkami. Komory mogą mieć rozkładane piórniki dla dzieci, a także tuby i saszetki. Dzięki nim odnalezienie i wyciągnięcie potrzebnego przyboru przebiega dużo sprawniej, a w piórniku panuje porządek. Piórniki szkolne wielokomorowe polecane są zwłaszcza małym dzieciom, które noszą ze sobą różnego rodzaju artykuły plastyczne, takie jak kredki lub pisaki. Starsi uczniowie mogą wykorzystać dodatkową komorę na przybory geometryczne.

Piórniki dla dziewczynek i dla chłopców

Dziewczynki z reguły mają nieco inne upodobania względem wyglądu piórnika, niż chłopcy. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku małych dzieci. Pierwszoklasistki, które często marzą o tym, by zamienić się w księżniczkę, zachwycą piórniki szkolne z tym motywem, w ciepłych, jasnych barwach, z błyszczącymi elementami. Inne popularne wśród dziewcząt wzory to kwiaty, postaci z ulubionych bajek oraz zwierzaki. Chłopcy zazwyczaj wybierają motywy innego typu, takie jak samochody, roboty lub superbohaterowie, znani im z kreskówek. Piórniki młodzieżowe są nieco bardziej uniwersalne. Z licznych dostępnych wzorów z chwytliwymi sloganami i przyjemnymi dla oka grafikami w wielu ciekawych kolorach, każdy uczeń może znaleźć swój typ, niezależnie od płci.

Czego nie może zabraknąć w piórniku?

Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, warto zastanowić się, jakie przybory powinny znaleźć się w piórniku. Dzięki temu zakupimy model o odpowiedniej pojemności i unikniemy problemów ze zbyt małą ilością wolnego miejsca. Piórniki dla dzieci małych, poza przyborami do pisania, muszą pomieścić także artykuły plastyczne. Kredki ołówkowe w różnych kolorach, kredki świecowe lub flamastry to równie ważne akcesoria, jak ołówek, długopis czy gumka do mazania. Nie może zabraknąć także temperówki. Wielu uczniów używa również pióra. Dobrym wyborem dla maluchów będą rozkładane piórniki szkolne, w których każdy z artykułów będzie mieć swoje miejsce, co ułatwi jego odnalezienie. Modne piórniki dla młodzieży nie muszą być aż tak pojemne. Poza przyborami do pisania, starsi uczniowie potrzebują linijki, ekierki, kątomierza i cyrkla, które z powodzeniem zmieszczą się w tubie lub saszetce.