Pojemniki śniadaniowe i obiadowe

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Śniadaniówki dla dzieci do szkoły

Niezbędne wyposażenie do szkoły – pojemniki śniadaniowe i obiadowe

Aby dziecko mogło sprostać każdemu szkolnemu wyzwaniu i tryskać energią przez cały dzień, warto zapewnić mu zdrowy i pożywny posiłek w szkole. Z reguły żaden maluch nie wychodzi z domu bez wypełnionej smakołykami śniadaniówki dla dzieci. Nie można zapomnieć o jej zakupie w trakcie przygotowań do rozpoczęcia roku szkolnego. Warto jednak wybrać pojemnik wysokiej jakości, dzięki któremu przekąski dla uczniów zachowają swoją świeżość przez długi czas. Znajdziemy je w ofercie sklepu Carrefour.

Pojemniki śniadaniowe dla dzieci – dlaczego warto je mieć?

Śniadaniówka stanowi uzupełnienie szkolnej wyprawki. Jej zakup nie jest koniecznością. Śniadanie równie dobrze można umieścić w foliowym lub papierowym woreczku. Twardy pojemnik to wydatek, jednak przechowywany w nim posiłek dłużej zachowuje swoje właściwości. Przede wszystkim jedzenie nie ulegnie zgnieceniu, nawet jeśli włożymy pudełko pomiędzy podręczniki i zeszyty szkolne. Lunchboxy dla dzieci są szczelne, dzięki czemu możemy mieć pewność, że przygotowany posiłek nie znajdzie się na żadnym ze szkolnych akcesoriów w plecaku.

Dużym atutem jest także ich atrakcyjny wygląd. Maluchy chętniej sięgną po przekąski umieszczone w estetycznym pojemniku, niż w niczym nie wyróżniającym się woreczku. Poza tym śniadaniówki dla dzieci mogą służyć do przechowywania żywności różnego typu, nie tylko kanapek i owoców, ale także naleśników czy sałatek, dzięki czemu możliwe jest urozmaicenie szkolnego jadłospisu pociechy.

Bezpieczne dla zdrowia lunchboxy dla dzieci

Priorytetem rodziców jest bez wątpienia bezpieczeństwo dziecka. Przygotowując więc drugie śniadanie dla malucha, chcemy mieć pewność, że pojemnik, w którym będzie ono przechowywane został wykonany z nieszkodliwych dla zdrowia materiałów. Pojemniki śniadaniowe dla dzieci produkowane są w większości z tworzywa sztucznego. Przed zakupem upewnijmy się jednak, że na ich opakowaniu umieszczony został symbol jakości.

Napis BPA free świadczy o niewykorzystywaniu toksycznego związku o nazwie bisfenol do produkcji śniadaniówki dla dzieci. Nie nabywajmy pudełek na żywność bez tego typu informacji, ponieważ mogą one negatywnie wpływać na stan zdrowia malucha. Często skuszeni atrakcyjnym wyglądem pojemnika oraz znajdującymi się na nim kolorowymi aplikacjami, decydujemy się na model wątpliwej jakości, jednak nawet najbardziej estetyczne lunchboxy dla dzieci nie będą właściwym wyborem, jeśli wykonano je z niskogatunkowego plastiku.