Drugie śniadanie

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Śniadaniówki i lunchboxy

Śniadaniówki dla dzieci – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Podobnie jak inne elementy szkolnej wyprawki, pojemniki na drugie śniadanie do szkoły powinny być poręczne. Podczas zakupów zwróćmy więc uwagę na rodzaj zamknięcia. Wiele pudełek na żywność otwieranych jest przy pomocy wygodnego klipsa. Takie rozwiązanie to łatwość w obsłudze nawet dla małych dzieci, a jednocześnie gwarancja szczelności. Najlepiej sprawdzają się płaskie pojemniki śniadaniowe dla dzieci, które bez problemu zmieszczą się w szkolnym plecaku, nie zajmując dużo miejsca.

Niektóre modele zostały wyposażone w wygodny uchwyt, inne posiadają praktyczne przegródki. Dzięki nim możemy oddzielić wilgotne przysmaki od suchych i nie dopuścić do mieszania się jedzenia różnego rodzaju. Lunchboxy dla dzieci powinny być także lekkie, by zapewnić komfort maluchom i nie stanowić dodatkowego obciążenia w dostatecznie już ciężkich tornistrach. Niemałe znaczenie ma również wytrzymałość. Śniadaniówki o dużej odporności na uszkodzenia mogą służyć uczniowi przez lata, podczas gdy nietrwałe, niskiej jakości pudełka na kanapki dla dzieci z reguły trzeba wymieniać co kilka miesięcy, co wiąże się z większymi kosztami.

Pojemność śniadaniówek

Na rynku dostępne są modele pojemników na drugie śniadanie o różnej pojemności. Wybór odpowiedniego dla dziecka uzależniony jest od rodzaju przygotowywanych posiłków oraz ich ilości. Niektórzy rodzice szykują swoim pociechom nie tylko drugie śniadanie, ale także lekki obiad. W takim przypadku warto zdecydować się na piętrowe lunchboxy dla dzieci, wyposażone w solidne uszczelki i klamry. Często dostępne są one w zestawie z kompletem lekkich sztućców. Jednokomorowe pojemniki na drugie śniadanie do szkoły będą odpowiednie dla maluchów, które potrzebują niewielkiej przekąski, takiej jak smaczna kanapka lub soczysty owoc.

Śniadaniówki dla dzieci o atrakcyjnym designie

Wygląd pudełka na drugie śniadanie jest równie ważny, co jego funkcjonalność. Pojemniki śniadaniowe dla dzieci o atrakcyjnym designie mogą zmotywować do jedzenia niejadka, który chętniej sięgnie po kanapkę z kolorowej śniadaniówki, niż ze zwykłego woreczka. Różnorodność dostępnych pojemników jest ogromna.

Sklep Carrefour oferuje zarówno lunchboxy dla dzieci zaprojektowane w minimalistycznym stylu, jednokolorowe, pozbawione ozdób, jak i modele z przyciągającymi wzrok aplikacjami. Te pierwsze są częściej wybierane przez starszych uczniów, którzy stawiają na modne, a zarazem praktyczne gadżety. Śniadaniówki dla dzieci młodszych wyposażono w naklejki z bajkowymi postaciami lub uroczymi zwierzakami. Nie brakuje także kwiatowych motywów czy geometrycznych wzorów. Kolory pojemników śniadaniowych dla maluchów z reguły są bardziej intensywne i przyciągające wzrok.