Flamastry

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Płeć
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Mazaki i flamastry szkolne

Niezbędne wyposażenie ucznia – flamastry szkolne

Młodsi uczniowie często używają kolorowych flamastrów do różnego rodzaju prac plastycznych, wykonywanych w domu i w szkole. Starsi wykorzystują je do podkreślania najważniejszych fragmentów w swoich notatkach lub słówek o kluczowym znaczeniu. Flamastry dla dzieci stanowią jeden z elementów szkolnej wyprawki. Maluchy chętnie po nie sięgają, ponieważ uzyskany przy ich użyciu efekt jest bardziej wyrazisty, a kolory intensywniejsze niż w przypadku zastosowania kredek czy farbek.

Mazaki dla dzieci – ergonomiczny kształt, odpowiedni dla małej dłoni

Aby zapewnić dziecku komfort w trakcie malowania i sprawić, by chętnie rozwijało swoje umiejętności manualne, wybierzmy flamastry do kolorowania wysokiej jakości. Takie produkty nie tylko są wyjątkowo poręczne, ale też dostępne w atrakcyjnych, żywych, przyciągających wzrok barwach. Ich trójkątny, ergonomiczny kształt ułatwia wygodny chwyt małym dzieciom, których niewprawna dłoń nie przywykła jeszcze do trzymania przyborów piśmienniczych.

Starsi uczniowie z reguły wybierają flamastry szkolne o nieco cieńszej obudowie, umożliwiające tworzenie bardziej precyzyjnych kształtów i linii. Wiele modeli ma dwustronny charakter. Stosowanie pisaka z jednej strony umożliwia uzyskanie grubszej linii oraz często także o innym odcieniu, niż z drugiej. Dzięki temu przy ograniczonej liczbie mazaków, możemy z łatwością uzyskać wymarzony efekt.

Małe i duże zestawy flamastrów

Pisaki swoją popularność wśród dzieci zawdzięczają przede wszystkim soczystym, intensywnym barwom. Zwykle dostępne są w atrakcyjnych zestawach. Poszczególne zestawy flamastrów różnią się od siebie ilością mazaków oraz dostępnymi kolorami. Niemal w każdym komplecie znajdziemy podstawowe barwy, po które najczęściej sięgają uczniowie. Sklep Carrefour oferuje zarówno zestawy składające się z 10 czy 12 elementów, które zwykle wystarczą dzieciom do szkolnego użytku i z łatwością zmieszczą się w piórniku, jak i wieloelementowe komplety dla uczniów, którzy chętnie posługują się pisakami także w domu.

Wybierając mazaki dla dzieci, zwróćmy uwagę na ich etui. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku większych zestawów. Często są one dostępne w poręcznych wiaderkach, estetycznych i ułatwiających utrzymanie pisaków w porządku. Niewielkie zestawy flamastrów zwykle umieszczane są w kartonowych opakowaniach, z których zwykle są przekładane do piórnika lub biurkowego organizera.

Flamastry dla dzieci małych – jakie wybrać?

Poszczególne pisaki znacząco różnią się od siebie żywotnością. Wiele zależy od intensywności ich użytkowania, lecz jakość produktów ma również duże znaczenie. Wysokogatunkowe flamastry dla dzieci z reguły służą im przez dłuższy czas. Maluchom często zdarza się pozostawiać używane wcześniej mazaki bez skuwki. Wybierzmy więc takie produkty, które mimo tego nie będą wysychać. Uchroni nas to przed koniecznością kupowania kolejnych kompletów, gdy posiadane przez malucha przestaną pisać.

Flamastry szkolne dla małych dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne. Na opakowaniach większości produktów zostały umieszczone informacje, dotyczące wieku, od jakiego można ich używać. Zwykle są one dedykowane maluchom powyżej 3 roku życia. Mazaki dla dzieci w wieku przedszkolnym powinny zawierać nietoksyczny tusz. Ich obudowa powinna być nieco grubsza, niż w przypadku starszych pociech, by ułatwić pewny i wygodny chwyt. Duże znaczenie ma także odporna na złamania końcówka oraz łatwość w usuwaniu pozostawionych po pisakach plam, zarówno z odzieży dziecka, jak i jego skóry.

Flamastry szkolne do zadań specjalnych

Poza standardowymi pisakami, dostępnymi w szerokiej gamie kolorów, sklep Carrefour posiada w swoim asortymencie także produkty o dodatkowych funkcjach. Jednym z nich są fluorescencyjne flamastry dla dzieci, doskonałe do wyróżnienia istotnych fragmentów w tekście. Nie brakuje tutaj także zmywalnych pisaków, w zestawie z praktycznym wymazywaczem. Umożliwia on błyskawiczną poprawę ewentualnych błędów. W bogatej ofercie rynkowej znajdziemy nie tylko mazaki dla dzieci do rysowania po papierze lub tekturze, ale także odpowiednie do tekstyliów czy szkła.