Długopisy

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Długopisy szkolne dla dzieci

Najlepsze długopisy dla dzieci

Podczas zajęć szkolnych, dzieci nie tylko słuchają nauczyciela, ale też notują najważniejsze informacje. W związku z tym, w ich piórniku nie może zabraknąć artykułów piśmienniczych, takich jak długopis, ołówek czy pióro. Sklep Carrefour oferuje długopisy szkolne różnego rodzaju, o atrakcyjnym designie i dużej żywotności. Wybór odpowiedniego modelu ma szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci, które dopiero uczą się pisać.

Długopisy do szkoły dla pierwszoklasistów

Stawianie pierwszych liter stanowi duże wyzwanie dla naszej pociechy. Właściwie dobrane narzędzie do pisania zapewni jej komfort i pomoże skupić się na wykonywanej czynności. Długopisy dla dzieci najmłodszych powinny być wyprofilowane i dopasowane do dłoni ucznia. Często rodzice kupują te produkty, które są estetyczne i przyciągają wzrok barwnymi motywami. Z pewnością duże znaczenie ma to, czy długopis przypadnie do gustu dziecku, jednak przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego budowę. Nieprawidłowo dobrane długopisy szkolne w niektórych przypadkach mogą sprawić, że dziecko straci chęć do pracy nad umiejętnością pisania.

Początkowo nieprzyzwyczajona do trzymania przyborów piśmienniczych ręka dziecka szybko się męczy. Wybierzmy więc takie długopisy do szkoły, które nie ważą wiele, by dodatkowo nie obciążać malucha. Lekkie i wytrzymałe modele ułatwią początkującemu uczniowi zadanie i nie odbiorą mu zapału do nauki. Można je znaleźć w sklepie Carrefour, wśród licznych poręcznych i kolorowych artykułów do pisania.

Długopisy szkolne – jak wybrać?

Wybór przyborów piśmienniczych jest tak duży, że podjęcie decyzji o zakupie konkretnego modelu nie jest łatwe. Aby uprościć nieco sprawę, upewnijmy się, czy dany długopis posiada odpowiednią grubość. Zbyt grube długopisy dla dzieci utrudniają pisanie. Mimo, że często kuszą atrakcyjnym, oryginalnym wyglądem, komfort pisania nimi pozostawia wiele do życzenia. Drugą istotną cechą artykułów piśmienniczych jest jakość pisania. Długopisy do szkoły powinny być łatwe w prowadzeniu, by nie było konieczności silnego dociskania do kartki. Trwały, wodoodporny i szybkoschnący atrament uchroni przed rozmazaniem zapisane słowa. W bogatej ofercie sklepu dostępne są zarówno modele z wymiennym, jak i jednorazowym wkładem. Na te pierwsze warto się zdecydować, jeśli mamy zamiar nabyć droższy długopis, wykonany z trwałych, wysokiej jakości materiałów. Dzięki wymiennemu wkładowi, posłuży on dziecku przez długi czas.

Kolorowe długopisy żelowe uatrakcyjnią naukę

Pełen żywych kolorów zeszyt z pewnością posiada dla malucha atrakcyjniejszy wygląd, niż ten wypełniony jednostajnym, pozbawionym barw pismem. Aby zachęcić dziecko do nauki i zwiększyć jego efektywność, można wyposażyć je w kolorowe długopisy żelowe. Dostępne są zwykle w zestawach, umieszczonych w poręcznym etui. Nierzadko intensywny kolor nie jest ich jedyną zaletą. Dostępne są także brokatowe lub fluorescencyjne modele, które dodatkowo przyciągają uwagę. Kolorowe długopisy żelowe mogą służyć wyróżnieniu najważniejszych informacji w notatkach ucznia, dzięki czemu nauka staje się łatwiejsza. Uczniowie używają ich także do podkreślania kluczowych pojęć lub tematów lekcji.

Zestawy długopisów – czy warto?

Zwykle jeden długopis nie wystarcza dziecku na cały rok szkolny. W trakcie jego trwania trzeba kilkakrotnie uzupełniać wyposażenie piórnika ucznia. Aby oszczędzić czas oraz zminimalizować koszty, warto zdecydować się na praktyczne zestawy długopisów. Jest to też dobry wybór dla osób, które wśród szkolnych akcesoriów chcą mieć artykuły piśmiennicze o różnych kolorach wkładów. Wiele kompletów składa się z długopisów czarnych, niebieskich i czerwonych. Sklep Carrefour oferuje zestawy długopisów jednorazowych lub z wymiennymi wkładami. Wśród nich znajdziemy długopisy szkolne dla małych dzieci, z wizerunkami bajkowych postaci, w żywych, atrakcyjnych dla maluchów kolorach oraz nieco bardziej uniwersalne modele, o standardowym designie i stonowanej kolorystyce. Wszystkie długopisy do szkoły dostępne w ofercie sklepu zostały wykonane z trwałych materiałów i wyposażone w wytrzymałe mechanizmy, dzięki czemu spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.