A5

Dziecko

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Zeszyty A5 w kratkę i w linie

Standardowe zeszyty szkolne A5

Gdy robi się chłodniej, a lato powoli zmierza ku końcowi, nadchodzi czas na szkolne przygotowania. Wiąże się to z zakupami podręczników oraz niezbędnych przyborów. Do najważniejszych artykułów, których nie może zabraknąć w plecaku ucznia należą zeszyty. Największą popularnością wśród uczących się dzieci i młodzieży cieszą się zeszyty szkolne A5. Ich format jest poręczny i sprzyja wygodzie. Z łatwością też zmieszczą się one w każdym tornistrze.

Zeszyty szkolne A5 – jakie wybrać?

Wybór odpowiednich zeszytów do szkoły ma duże znaczenie. Warto więc poświęcić kilka chwil, by podjąć w tej kwestii właściwą decyzję. Sklep Carrefour oferuje bruliony A5, które różnią się od siebie przede wszystkim rodzajem okładki i zadruku. Oprawa zeszytów może być sztywna lub miękka, kartki mogą być w linie, w kratkę lub gładkie, bez wzoru. W formacie A5 dostępne są także zeszyty przeznaczone do nauki muzyki. Poszczególne strony posiadają zadruk w postaci pięciolinii. Zeszyty szkolne A5 są również zróżnicowane pod względem ilości kartek. W sklepie Carrefour dostępne są cienkie, 16-kartkowe egzemplarze, modele średniej grubości, a także bruliony, posiadające ok. 100 kartek. Okładki zeszytów pokryte są nadrukami o rozmaitym charakterze. Wśród nich znajdziemy grafiki w stonowanych barwach, przyjemne dla oka pejzaże, a także energetyczne ilustracje o żywej kolorystyce. Wybór zeszytów szkolnych A5 uzależniony jest od potrzeb i upodobań ucznia, a także od jego wieku. Wszystkie modele zawarte w ofercie sklepu można nabyć w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Zeszyty A5 w linie – dla młodszych i starszych uczniów

Wypełniony liniami zeszyt niezbędny jest zarówno na początku nauki, jak i na jej dalszym etapie, jednak pierwszoklasista będzie potrzebował nieco innego modelu, niż licealista. Zwykle zeszyty A5 w linie wykorzystywane są do zajęć z zakresu języka polskiego. Czasem również zamieszcza się w nich notatki z języków obcych. Małe dzieci, które dopiero poznają litery i uczą się, jak je stawiać, używają zeszytów A5 w linie do nauki pisania. Są to z reguły kilkunastokartkowe modele, z zadrukiem w tzw. trzy linie, ułatwiające notowanie pierwszych zdań. Ze względu na małą ilość stron, najczęściej posiadają miękkie okładki, z nadrukowanymi na nich bohaterami z bajek lub uroczymi zwierzakami. Starsze dzieci wybierają przeważnie zeszyty A5 w linie o większej grubości. Będą w nich zamieszczać pisemne prace domowe, a także notować najważniejsze wiadomości z lekcji. Wielokartkowe bruliony A5 często wyposażone są w twardą okładkę, co zabezpiecza je przed zagnieceniami, jednak wiąże się z większym ciężarem.

Zeszyty A5 w kratkę – niezwykle szerokie zastosowanie

Jest to najbardziej popularny model w szkole. Tego typu zeszyty służą do notowania informacji z większości przedmiotów, nie tylko tych z zakresu nauk ścisłych. Jeśli nauczyciel nie uczyni innych sugestii, zeszyty A5 w kratkę można wykorzystać jako notatnik do biologii, geografii, a nawet historii. Podobnie jak w przypadku wypełnionych liniami zeszytów, młodszym dzieciom zaleca się zakup cieńszych modeli, w miękkiej, lżejszej oprawie. Obszerniejsze notatki, sporządzane przez starsze dzieci wymagają, by zeszyty A5 w kratkę miały więcej kartek. Bruliony te mogą służyć także jako brudnopis, wypełniany różnego rodzaju zapiskami i szkicami prac domowych, obliczeniami i schematycznymi rysunkami. Poza szkolnym zastosowaniem zeszyty A5 w kratkę wykorzystywane są w wielu różnych dziedzinach życia. Nierzadko zawierają listy zakupów, wydatków, rzeczy do zrobienia oraz przepisy kulinarne.

Zeszyty A5 w twardej oprawie – praktyczne i estetyczne

Nie ma lepszego sposobu na zwiększenie wytrzymałości zeszytu, niż zastosowanie usztywnionej okładki. Dzięki niej kartki nie gniotą się, a brulion zachowuje atrakcyjny wygląd przez długi czas. Twarda, błyszcząca okładka zwiększa również estetykę zeszytu. Zwykle zeszyty A5 w twardej oprawie to modele o dużej ilości kartek, wybierane zwłaszcza przez starszych uczniów. Chronią one brulion nie tylko przed mechanicznym uszkodzeniem, lecz także przed zabrudzeniem. Z ich śliskiej powierzchni można usunąć niewielkie plamy i tym samym przywrócić im nienaganny wygląd. Zeszyty A5 w twardej oprawie dostępne są z nadrukiem w kratkę bądź linie, z marginesem lub bez niego oraz w wielu wyjątkowych wzorach, dostosowanych do grup odbiorców w różnym wieku.

Zeszyty szkolne A5 do zadań specjalnych

Poza standardowymi, wypełnionymi kratką lub linią brulionami, oferta sklepu Carrefour zawiera także modele wyróżniające się spośród innych. Należą do nich zeszyty wyposażone w ściągi, dedykowane danym przedmiotom. Inne zeszyty szkolne A5 posiadają okładkę w formie kolorowanki. Można wypełnić ją różnymi barwami, w zależności od upodobania, przy pomocy pisaków lub kredek. Kolorowanie stanowi odprężającą przerwę od nauki. Już po kilku minutach takiej aktywności nabierzemy sił do dalszej pracy. Zarówno zeszyty A5 w twardej oprawie, jak i te w miękkiej nierzadko wyposażone są w adresówki, pozwalające na zamieszczenie swoich danych w estetyczny sposób.

Różnorodne wzory okładek

Mimo, że jest wiele istotnych cech, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu zeszytów, większość uczniów swój wybór uzależnia od wyglądu okładki. Niektóre wzory, utrzymane w bogatej stylistyce boho lub retro naprawdę robią wrażenie. Nic więc dziwnego, że starsze dzieci chętnie je kupują. Dużą popularnością cieszą się też zeszyty szkolne A5 z motywami nawiązującymi do muzyki lub z interesującymi sloganami. Młodsze dzieci mogą przebierać w barwnych okładkach z podobiznami swoich idoli lub inspirowanych światem przyrody. Zeszyty A5 w twardej oprawie oraz modele z miękką okładką można nabyć w dostosowanych do płci ucznia zestawach. Chłopcom dedykowane są bruliony w ciemniejszych barwach, z szybkimi samochodami, robotami i sportowcami. Kolekcja dziewczęca to z reguły jaśniejsze kolory, kwiatowe wzory, zabawne zwierzaki i wiele innych. Tak duży wybór pozwoli każdemu uczniowi wybrać zeszyty A5 w kratkę lub w linie, które uczynią naukę przyjemniejszą. Szeroka oferta sklepu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.